Następny mecz
Eredivisie, 28.02.2021 16:45 AZ Alkmaar AFAS Stadion
Eredivisie, 06.03.2021 16:30 VVV Venlo De Kuip
Eredivisie, 14.03.2021 14:30 PSV Eindhoven Philips Stadion
Poprzedni mecz
Eredivisie, 24.02.2021 18:45 FC Groningen 0:0 Hitachi Capital Mobility
Eredivisie, 21.02.2021 12:15 FC Twente 2:2 De Grolsch Veste
KNVB Beker, 17.02.2021 18:45 SC Heerenveen 4:3 Abe Lenstra Stadion

Feyenoord w Polsce

1908 Akademia Feyenoordu, akademia młodzieżowa Feyenoordu, może z dumą nazywać się jedną z najlepszych akademii młodzieżowych na świecie. Żaden inny klub nie wyprodukował więcej zawodników na Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii niż Feyenoord. W Holandii akademia młodzieżowa Feyenoord została uznana za najlepszą pięć razy z rzędu od 2009 roku. Nasza edukacja młodzieży jest w centrum uwagi w międzynarodowym świecie piłki nożnej, a od 2012 roku.

Feyenoord również aktywnie patrzy poza granice. Feyenoord chce zaoferować możliwości młodym piłkarzom na całym świecie: szansę zaprezentowania swojego talentu, szansę na rozwój jako gracz i człowiek oraz możliwość interakcji z rówieśnikami i naszymi wykwalifikowanymi trenerami Feyenoordu. Feyenoord chce także przyczynić się do rozwoju globalnej piłki nożnej, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z trenerami. We wszystkich naszych programach międzynarodowych oferowanie programu, który łączy wysokiej jakości naukę z zabawą, jest najważniejsze. Tam, gdzie to możliwe, staramy się oferować doświadczenia i możliwości, które pozytywnie wpływają na życie.

Od 2012 r. Feyenoord prowadzi dział międzynarodowy. Jego celem jest udostępnienie naszej udanej metodologii Akademii Feyenoordu na całym świecie i przyczynienie się do rozwoju globalnej gry. Nasze programy zaczynają się od doradztwa do szkół piłkarskich i seminariów, obozów i klinik. Wykwalifikowani trenerzy Feyenoordu podróżują po świecie, aby pomóc poprawić życie ludzi; z USA i Chin do Wietnamu do Kanady przez Indie, Nigerię i Kubę. 

I tak latem 2018 roku Feyenoord pojawił się w Polsce. Pierwsze centrum zostało otwarte w Gdańsku na początku września. Zgodnie z umową, trenerzy Feyenoordu podróżują do Polski kilka razy w roku, aby szkolić lokalnych trenerów i uczyć ich metod szkoleniowych stosowanych w Akademii Feyenoordu w Rotterdamie. Każdego lata organizowane są obozy piłkarskie dla aspirujących polskich talentów piłkarskich. 

„Razem z Tomem Gibneyem z Akademii organizujemy obozy piłkarskie w Polsce od dwóch lat”, powiedział Gido Vader, kierownik ds. Stosunków międzynarodowych Feyenoordu. „Nadszedł czas, aby przejść na wyższy poziom, mając stałą obecność w Polsce. Jest to kraj bogaty w talenty z populacją prawie dwa razy większą niż Holandia i uważamy, że Feyenoord może wnieść znaczącą wartość dzięki sposobowi, w jaki rozwijamy młodych graczy.”

Tom Gibney, dyrektor generalny polskiej Akademii wyjaśnia, dlaczego zdecydował się na współpracę z Feyenoordem: „Moje pierwsze doświadczenie szkoleniowe i coachingowe z Feyenoordem miało miejsce prawie 3 lata temu, a to, co mnie najbardziej oświeciło, to profesjonalizm w prowadzeniu ich kadry trenerskiej. Ich podejście do edukacji i szkolenia dzieci było odświeżające i bez zwykłego „musisz wygrać”. Znana jest na całym świecie z holenderskiej metodologii i filozofii piłki nożnej. W Feyenoordzie uczą młodych zawodników, jak radzić sobie z różnego rodzaju wyzwaniami, jednocześnie ucząc graczy prawdziwych wartości, takich jak szacunek, odpowiedzialność społeczna, wysiłek, ambicja, jedność i pokora. Naprawdę wierzę, że sposób Feyenoordu w Polsce zapewni miłą zmianę tradycyjnych stylów.”

Najświeższe informacje i planowane wydarzenia można znaleźć na profilu Feyenoord Football Academy Poland na Facebooku. 

[Opracował: Damian Maszycki na podstawie Feyenoord.com] [FOT.Feyenoord.com]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com