Georginio Wijnaldum, były zawodnik Feyenoordu, wszystko wskazuje na to, że już latem zmieni barwy klubowe. Doświadczony, 35-letni pomocnik rozstanie się z Al-Ettifaq, gdzie jego wygasająca umowa nie zostanie przedłużona. Tym samym stanie się wolnym zawodnikiem i będzie mógł swobodnie negocjować z nowymi klubami.
Jak donoszą angielskie media oraz dziennikarz transferowy Ben Jacobs, decyzja o rozstaniu już zapadła. Kluczową rolę odegrały względy finansowe po stronie saudyjskiego zespołu, który nie jest w stanie utrzymać dotychczasowych warunków kontraktowych przy przedłużaniu umów swoich zawodników. W takiej sytuacji dalsza współpraca z reprezentantem Holandii nie wchodziła w grę.
Choć jego przygoda w Arabii Saudyjskiej dobiega końca, Wijnaldum może mówić o bardzo solidnym sezonie. Pełniąc funkcję kapitana, wystąpił w 29 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył piętnaście bramek i dorzucił sześć asyst. To liczby, które jasno pokazują, że wciąż potrafi odgrywać istotną rolę na boisku i utrzymuje wysoki poziom sportowy. Nic więc dziwnego, że – jak informuje Sky Sports – jego celem jest powrót do Premier League.
Angielskie boiska nie są dla niego obce. W przeszłości reprezentował barwy Newcastle United oraz Liverpoolu. To właśnie w klubie z Anfield święcił największe sukcesy, sięgając między innymi po triumf w Lidze Mistrzów w 2019 roku oraz mistrzostwo Anglii w 2020 roku, będąc ważnym ogniwem drużyny.
Po zakończeniu etapu w Anglii Wijnaldum przeniósł się do Paris Saint-Germain, a następnie kontynuował karierę w Arabii Saudyjskiej, gdzie spędził ostatnie trzy lata. Urodzony w Rotterdamie pomocnik swoje pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu stawiał w Feyenoordzie. Po rozegraniu 135 spotkań w barwach klubu z De Kuip zdecydował się na transfer do PSV. W trakcie pobytu we Francji zaliczył również roczne wypożyczenie do Romy.
Komentarze (0)