FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Akademia: Aż dziewiętnastu młodzieżowych reprezentantów w akcji

15.11.2025 13:33; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Rozwój akademii pozostaje jednym z kluczowych priorytetów Dennisa te Kloesego. Dyrektor Feyenoordu aktywnie współpracuje na szczeblu europejskim z FIFA, aby wdrażać nowe rozwiązania dotyczące międzynarodowych rozgrywek oraz optymalizacji ścieżki rozwoju młodzieżowych reprezentantów. Ta konsekwentna koncentracja na szkoleniu owocuje - obecnie aż dziewiętnastu zawodników z Akademii Feyenoordu reprezentuje swoje kraje na różnych poziomach wiekowych.

Najliczniejszą grupę powołanych stanowią zawodnicy z rocznika U17. Kelson Puati, Gian-Luca Aserie, Tim de Koning, Finn Baks, Boaz Plantinga, Mika Pieterse, Jerayno Schaken, Duron van Bennekom oraz Joshua Wilbrenninck-Van Couilenborg zameldowali się na zgrupowaniu reprezentacji Holandii. Co istotne, ponad czterdzieści procent całej kadry Oranje U17 stanowili gracze Feyenoordu.

Drużyna Oranje U17 bierze w tym okresie udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy, rozgrywanym w Chorwacji. W poprzednich dniach Holendrzy zremisowali z Albanią 1:1 — jedynego gola zdobył Schaken - oraz pewnie pokonali Kazachstan 4:1. W najbliższy poniedziałek o 11:30 zmierzą się w Kotoribie z rówieśnikami z Chorwacji w ostatnim meczu tej serii.

W kategorii U18 również nie brakuje rotterdamskich akcentów. Na to zgrupowanie powołania otrzymali Stenn de Mol, Arman Nahany, Ayoub Ouarghi oraz Sam Roovers. Choć Ajax i PSV są w tej grupie minimalnie liczniej reprezentowane, Feyenoord także ma solidny wkład w budowę tej selekcji.

Drużyna przebywa obecnie na obozie w Hiszpanii. W czwartek Holendrzy pokonali Niemcy 2:1, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Żaden z zawodników Feyenoordu nie zanotował bezpośredniego udziału przy bramkach, jednak wszyscy odegrali ważną rolę w samej rywalizacji. W poniedziałkowy wieczór reprezentację czeka starcie towarzyskie ze Szwecją.

Na poziomie U19 powołania otrzymało czterech kolejnych Feyenoordczyków: Tobias van den Elshout, Nassim El Harmouz, Thijs Kraaijeveld oraz Oier Zon.  Holendrzy U19 rywalizują w tym tygodniu w domowym turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. W pierwszym meczu rozgromili Cypr aż 7:0, a Van den Elshout popisał się dubletem. Dziś o 16:00 zagrają z Kazachstanem, a we wtorek w Oldebroek zakończą turniej pojedynkiem z Irlandią.

Na młodzieżowym mundialu U17 można dostrzec także zawodników związanych z Feyenoordem. W barwach Kanady bardzo dobre recenzje zbierał Kevin Khan, który prezentował się solidnie w spotkaniach z Ugandą (2:1), Francją (0:0) oraz Chile (1:2). Po fazie grupowej jego reprezentacja zakończyła jednak udział w turnieju.

Ibrahim Faik, który wcześniej występował w holenderskich drużynach młodzieżowych, po raz pierwszy otrzymał powołanie do reprezentacji Maroka U17. 

Naturalnie nie mogło zabraknąć wzmianek o Aymenie Slitim, który również znalazł się na liście powołanych do Jong Oranje i coraz częściej funkcjonuje jako pełnoprawny członek pierwszej drużyny Feyenoordu. Podobną drogę miał przejść Givairo Read, także uwzględniony w kadrze młodzieżowej, jednak skrzydłowy doznał urazu w starciu z Go Ahead Eagles. Stan jego zdrowia i przewidywana przerwa w grze pozostają na ten moment nieznane.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Feyenoord Rotterdam (@feyenoord)

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

Gość

holandia 1-0

DamianM

ja remis

Gość

typuje że szwecja ogra holandie 3-2

DamianM

'takie mecze się nie zdarzają' yhymmm dwa pod rząd. Ok

Gość

"- Pracuję w piłce 35 lat. Takie mecze zdarzają się raz na 50 spotkań, takie mecze się nie zdarzają. A nam zdarzyły się dwukrotnie. Oddaliśmy ponad 60 strzałów, a nie wspomnę już o posiadaniu piłki - powiedział, cytowany przez platformę FutbolArena."

brzmi jak wytłumaczenie van persiego.

DamianM

Turcja mocno. Ale tam rozpizdziel musi być teraz w mediach :D

Gość

do Leverkusen.

Gość

Lyon sprzedał Afonso Moreire za 29.5 mln - a kupił go rok temu za 2 mln.

DamianM

troche zaskoczony jestem

Gość

2-0

DamianM

ale cisną skubani, nie spodziewałem sie az takiego tempa

Gość

Bos pierwsza żółta.

DamianM

dobry mecz sie zapowiada

Gość

swojak australii

DamianM

Ja to ogólnie jakoś piłka reprezentacyjna mnie as tak nie kręciła. Czasem pójdę, ale nie dla samego meczu a po prostu piwo wypić. Teraz mundial, klubowej nie ma to się obejrzy, ale normalnie, w trakcie sezonu, to prawie nic albo w ogóle

Gość

Jest potworny przesyt, nadmiar meczów i naprawde ja to porównuje do ulubionego dania czy deseru - jakbyś jadł go codziennie 2/3 razy to po tygodniu zjesz byle co byle tylko tego samego nie jeść - podobnie z tymi meczami. Już nawet te 32 drużyny na mś to też za dużo a teraz dojebali jeszcze 16. Na euro to samo powinno być z 16 i któtszy turniej - gracze nie byliby zajechani i by nie odkladali sił na kolejne mecze daliby z siebie wszystko gdyby wyjebać faze grupową i dać od razu play offy. Ale to się nigdy nie stanie musi być ta żenada z 3 meczami grupowymi gdzie nikt nie gra na 100% bo nie musi bo są słabi przeciwnicy.

DamianM

oczywiście, taka szwajcaria wczoraj, pierwsza połowa to był przecież kabaret i żart a potem jeb

Gość

i to nie jest tak że to u mnie problem w koncentracją - tylko te mecze są poprostu nudne - jednak czasem taki mecz się trafi że nie chcesz żeby się kończył. Mało jednak takich meczów - jest poprostu przesyt przeciętności. Fifa i uefa mordują prestiż wszelkich rozgrywek.

DamianM

też często tak robie, w sumie non stop, pisze newsy i slucham, te wczesniejsze mecze oczywiscie

Gość

Ja mam włączony na innej karcie mecz a na innej co innego oglądam - jak pada gol to zerkam.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.