21:00

1:3

Bakkal i Guidetti strzelają w debiucie: NAC Breda 1-3 Feyenoord Rotterdam

11.09.2011 16:25; DamianM, 15 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl

Feyenoord Rotterdam pokonał w niedzielę NAC Breda 1-3. Duży udział w wygranej na Rat Verlegh Stadion mieli dwaj debiutanci - Otman Bakkal i John Guidetti. Zarówno pomocnik tak i napastnik wpisali się na listę strzelców. Trzecie trafienie było autorstwa Karima El Ahmadi'ego, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Tym samym Feyenoord po pięciu kolejkach dalej niepokonany jest w tym sezonie.

1

Feyenoorder spotkanie rozpoczęli w iście fatalnym stylu, w czego skutek już w siódmej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po przejęciu piłki, Robbert Schilder przebiegł z nią niemal bez przeszkody całą połowę po czym z obrębu osiemnastego metra wpakował futbolówkę do siatki. Strata bramki widocznie nie podziałała na Feyenoord, który i w kolejnych minutach nie mógł poprawić swojej gry.

2

W między czasie to NAC miało kilka bramkowych sytuacji. Największe zagrożenie siał de facto były Portowiec, Anthony Lurling. Bramce rywali pierwszy raz zagroził Otman Bakkal. Pomocnik w pierwszej połowie oddał dwa strzały. Pierwsza próba poszybowała obok słupka, podczas gdy druga już wpadła.

3

Dziesięć minut później pomocnik doskonale zachował się w polu karnym rywali, kiedy z rzutu rożnego dośrodkowywał Jerson Cabral. Bakkal wyczekał swoje i w pewnym momencie ruszył do środka, piłka wręcz idealnie go znalazła i mierzonym uderzeniem głową wpakował ją do bramki bezradnego Jelle ten Rouwelaara. I też remisem 1-1 zakończyła się pierwsza odsłona.

4

Feyenoord na drugą część wybiegł w takim samym zestawieniu. Pierwsze piętnaście minut to widoczna przewaga NAC. I w tym czasie trzy dogodne sytuacje zmarnował Lurling. Trzeba jednak zaznaczyć, że od utraty bramki ratował nasz zespół pewny Erwin Mulder. W kilku akcjach NAC, bramkarz popisał się klasowymi interwencjami. Feyenoord jednak nie zamierzał pozostawać dłużny i tak po godzinie gry mieliśmy 1-2.

5

Perfekcyjnym strzałem z 25 metrów popisał się El Ahmadi. Trafienia z dalszej odległości powoli stają się znakiem firmowym Marokańczyka. Cofnijmy się jednak jeszcze na chwilę do 57 minuty. Po indywidualnym rajdzie Fernandez przedarł się w pole karne NAC po czym sfaulowany został przez defensora, Keesa Luijckxa. Napastnik po drodze zgubił...jeden z butów po czym upadł.

6

Niestety, arbiter prowadzący ten pojedynek, Jack van Hulten nie odgwizdał jedenastki. Po wyjściu na prowadzenie, podopieczni Koemana prezentowali się znacznie lepiej, a za tym poszły kolejne możliwości do zdobycia gola, szczególnie Ruben Schaken w jednej z nich zachował się nie tak jak powinien.

7

Feyenoord kontrolował grę, a wprowadzony w 60 minucie John Guidetti znacznie poprawił grę ofensywną, od razu dając się się obrońcom gospodarzy we znaki. Ostatecznie, swój debiut na Rat Verlegh Stadion uhonorował podobnie jak Bakkal, bramką. Wszystko zaczęło się właśnie od Szweda, który wypracował okazje dla Mokotjo.

8

Próbę pomocnika zatrzymał jednak na linii bramkowej jeden z graczy Bredy. Wybita piłka trafiła tymczasem pod nogi Kelvina Leerdama, który także oddał jeszcze strzał, ale był przy okazji faulowany. Sędzia bez wahania wskazał na 'wapno'.

9

Do futbolówki podszedł Guidetti i bez problemu zamienił jedenastkę na gola. Młokos ostatecznie ustalił wynik meczu a Feyenoord dzięki wygranej pozostaje w czołówce Eredivisie.