Eredivisie, 01.11.2020 14:30 FC Emmen De Oude Meerdijk
Europa League, 05.11.2020 21:00 CSKA Moskwa De Kuip
Eredivisie, 08.11.2020 14:30 FC Groningen De Kuip
Poprzedni mecz
Europa League, 29.10.2020 18:55 Wolfsberger AC 1:4 De Kuip
Eredivisie, 25.10.2020 16:45 RKC Waalwijk 2:2 Mandemakers Stadion
Europa League, 22.10.2020 21:00 Dinamo Zagrzeb 0:0 Maksimir
Bratobójcza wygrana: Feyenoord 3-0 sc Feyenoord 10.07.2010 18:24, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Domyślny podpis / Źródło:

Feyenoord w sobotę podczas Dnia Otwartego rozegrał tradycyjnie towarzyską potyczkę z Sportclub Feyenoord, wygrywając tym razem 3-0. Bramki w meczu, który w tym roku trwał dwa razy po dwadzieścia minut strzelali kolejno Luigi Bruins, Karim El Ahmadi i Andre Bahia. Na murawie mogliśmy podziwiać między innymi Daniego Fernándeza, wracającego po długiej kontuzji kolana.

Hiszpański defensor ostatni mecz rozegrał trzynastego września ubiegłego roku. Zabrakło z kolei Rona Vlaara i Leroya Fera. Obaj zmagają się jeszcze z problemami zdrowotnymi i do drużyny w pełni dołączą w poniedziałek. Podopieczni Mario Beena już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Luigi Bruins wykorzystał duże błędy defensywy rywali, odegrał piłkę do El Ahmadiego po czym Marokańczyk ponownie oddał ją pod nogi Luigiego a ten wpakował ją do pustej bramki.

Mimo przewagi Portowców, amatorzy również zagrozili bramce Van Dijka. Najgroźniejszym graczem SC był Jordao Pattinama, który jeszcze w zeszłym roku grywał w drużynie Jong Feyenoord/Excelsior. Mimo pięciu nowych twarzy w drugiej odsłonie, tempo gry znacznie opadło. Oprócz dwóch kolejnych bramek El Ahmadiego i Bahii, dzień pięknie mógł uhonorować wspomniany już Dani Fernandez. Niemniej jednak jego lob z osiemnastu metrów wybronił golkiper naszej amatorskiej drużyny.

Feyenoord – sc Feyenoord 3-0