---

---
---

---

---

---

Vitesse Arnhem

Eredivisie
De Kuip

Nie

28.05

14:30

0:1

Budżet Feyenoordu może wzrosnąć do stu milionów

12.05.2023 16:02; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: fr12.nl

Feyenoord może w niedzielę zostać mistrzem Holandii. Tym samym Rotterdamczycy zapewnią sobie również fazę grupową Ligi Mistrzów. Financial Dagblad szacuje, że dzięki obecnym sukcesom budżet klubu niedługo może wzrosnąć do blisko 100 milionów euro.

Medium donosi, że Feyenoord desperacko potrzebuje sportowego sukcesu, gdyż w ostatnich czterech sezonach poniósł 34 miliony euro straty. Dodatkowo kapitał własny spadł z 31,6 mln euro do miliona euro. To sprawiało, że klub był i jest jeszcze pod lupą KNVB. 

Dzięki dojściu do finału Ligi Konferencji i transferom m.in. Luisa Sinisterry, Tyrella Malacii, Marcosa Senesiego i Fredrika Aursnesa, na De Kuip cała sytuacja nagle się zmieniła. - Od tego czasu Feyenoord jest w coraz lepszej sytuacji - mówi specjalista od rynku sportowego Ruud van der Knaap z firmy konsultingowej Triple Double. - Działalność komercyjna dzięki mistrzostwu przynosi też więcej pieniędzy - dodaje. 

- Teraz, Feyenoord inkasuje 28 mln € od sponsorów i miejsc biznesowych. Jeśli powiększą to o jakieś o 5 mln, wtedy będzie naprawdę dobrze - kontynuował Van der Knaap. - W zeszłym roku towary przyniosły Feyenoordowi około 13 mln €. Ale teraz, kiedy jest duże zainteresowanie nowymi koszulkami, myślę, że przekroczą tę kwotę  - dodaje rozmówca. Nowa umowa z Castore również zapewni lepsze dochody. 

- Podsumowując, budżet zmierza w kierunku 100 milionów euro - podsumowuje marketingowiec. Dzięki temu Rotterdamczycy prześcignęli PSV, ale Ajax jest jeszcze poza zasięgiem i ciężko będzie dogonić klub z Amsterdamu. Aby tak się stało, Feyenoord musi w najbliższych latach nadal kwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów i utrzymać się na szczycie w Eredivisie.

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

28-4 czerwca

Feyenoord Rotterdam na zakończenie sezonu 2022-2023 przegrał 0-1 z Vitesse Arnhem.

Video

Feyenoord 0-1 Vitesse

Porażką Feyenoord zakończył mistrzowski sezon.

Live chat

Kris

Znając życie za Kökcu przyjedzie ten Bergvall

Gość

Może za Kökcu - Gregor Krychowiak...
Hahahahahahahahaha

Gość

Teraz byle wafel po jednym dobrym sezonie w Ligue1 w średniej drużynie jest sprzedawany za 30 mln

DamianM

Ja wiem, że to psg, ale wymieniane kwoty to jest jakiś kosmos ,a my Kokcu za 30

DamianM

No Romano tam realcjonuje - PSG will pay €60m to Sporting

Kris

A skąd info o Ugarte? Nigdzie nic nie widzę?
Kökcu dużo lepszy od urugwajca

DamianM

Nie wiemy co było za kulisami, czemu się pośpieszyli itp. Może sam Kokcu chciał. To SPORTING sprzedał Ugarte za 60 baniek. A to nie był najlepszy zawodnik ligi, również młody pomocnik, ligi zbliżone..

Kris

Benfica nie ma większego potencjału niż Ajax, po prostu dobrze wały kręci. Jak zakończy się prokuratorskie śledztwo, to lizbończycy będą cienko piszczeć... ;)

Gość

Liga portugalska nie jest lepsza niż holenderska ale Benfica ma większy potencjał niż nawet ajax więc jest to krok naprzód jakby nie patrzył. No i finansowo widać że Benfica stoi wyżej niż holenderskie kluby. To jak benfica sprzedaje to jest wzór, do którego jak widać Feyenoord nie chce dążyć...

Kris

Gaston Togni - warto wziąć go pod uwagę na lewe skrzydło, ale transfer raczej zimą dopiero.

Van den Graaf

Powinno być 60 minimum, Feye sprzedałby 1,2 graczy i jest za co skład wzmacniać...

DamianM

no trzy razy więcej będzie zarabiał i też dostanie dychę na koszulce

Kris

Kökcu poszedł do Benfiki, bo tam ma prawie pewny pierwszy skład. "Orły" do tego praktycznie zawsze grają w LM, dodatkowo dostanie kupę kasy na kontrakcie.
Być może też nie chciał grać w Anglii, gdzie co drugi wirtuoz potrafi co najwyżej rywalowi kości połamać...

Van den Graaf

Może chce tam pograć 2,3 sezony i wystrzeli gdzieś wyżej. Gwarancja niemal gry co rok w LM i raczej pewne miejsce w składzie

DamianM

Powiem wam, zaskoczony jestem, że wybrał Benfikę, nie umniejszam im, duży klub, ale, dla mnie, niespodidzanka

DamianM

no to też trzeba brać poprawkę na te media, bo dokłądnych danych się nie doczekamy i nie poznamy, ale niepokojące są te doniesienia. A sam Kokcu jest już w lizbonie

Gość

A tu zaraz się okaże że plotki medialne i kokcu zostaje na kolejny rok :-D

DamianM

teraz wracam, patrzę a PSV go weźmie za 8, TOP

GAV

Z Pepim to jest drugą wtopa na dziś moim zdaniem

DamianM

mówię, dla nas był za 11 i 20%

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.