14:30

2:3

Cabral show: Feyenoord Rotterdam 3-0 Roda JC Kerkrade

13.08.2011 22:41; DamianM, 10 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Własne

Feyenorod Rotterdam od przekonującej wygranej nad Rodą JC Kerkrade rozpoczął ligowe boje w nowym sezonie. Portowcy pokonali Górników 3-0 po dwóch bramkach Jersona Cabrala oraz Leroya Fera. Zespół Koemana inicjatywę nad spotkaniem przejął od samego początku. Wspierani przez fanatycznych kibiców piłkarze z minuty na minutę konstruowali co raz to groźniejsze akcje.

I tak to już w dwunastej minucie mieliśmy 1-0. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Jerson Cabral. Ten po kilkudziesięciometrowym rajdzie i zejściu w pole karne, mierzonym strzałem w okienko pokonał bezradnego Przemysława Tytonia. Mimo, że za nami dopiero druga kolejka, już można śmiało powiedzieć, że trafienie skrzydłowego będzie jedną z najładniejszych bramek w tym sezonie.

Kilka minut później skrzydłowy po raz kolejny popisał się perfekcyjnym opanowaniem piłki, wkręcając rywali w ziemię. Tym razem jednak obrona Rody wyszła z opresji. Dopiero w piętnastej minucie przyjezdni oddali pierwszy strzał na bramkę Feyenoordu. Niemniej jednak próba Ramziego nie była żadnym problemem dla Erwina Muldera. W 20 minucie sprawy w swoje ręce wziął Leroy Fer.

I on zdecydował się na przebiegnięcie z piłką sporego dystansu. Tuż przed polem karnym oddał potężny strzał, który zatrzymał się na jednym z defensorów Rody. Dosłownie chwilę potem mogliśmy cieszyć się z drugiej bramki, ale tym razem świetnym refleksem wykazał się Tytoń, który intuicyjnie 'wyciągnął' piłkę  przypadkowo uderzoną przez...kolegę z zespołu.

Wykończyć próbował jeszcze Fernandez, ale jego strzał był za lekki. Tuż przed przerwą przyjezdni z Kerkrade stanęli przed drugą szansą, lecz i tym razem pewny między słupkami pracował Mulder. I prowadzeniem 1-0 zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Na drugą połowę Ronald Koeman wysłał taką samą jedenastkę. Chwilę po gwizdku arbitra, Feyenoord wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. I raz jeszcze na prawym skrzydle szarżę przeprowadził Cabral.

Wbiegł w pole karne po czym odegrał piłkę do wbiegającego Fera. Pomocnik pewnie umieścił piłkę w siatce. Rozpędzony Feyenoord nie miał zamiaru zwalniać, w czego skutek w 53 minucie mieliśmy już 3-0. W roli głównej ponownie Cabral. Kopia bramki numer jeden, lecz tym razem piłka uderzona została znacznie niżej. Szczególny moment nastąpił w 72 minucie. Po dwóch latach ciężkich kontuzji, w oficjalnym meczu Portowców ponownie zameldował się Dani Fernandez, który zmienił Karima El Ahmadi'ego.

Hiszpan nagrodzony został gromkimi brawami zarówno od kibiców jak i kolegów z drużyny. Piętnaście minut przed końcem gola swemu byłemu pracodawcy mógł strzelić Sekou Cisse, jednak jego wślizg nie był na tyle wystarczający, a w jego skutek napastnik odniósł lekki uraz, ale ostatecznie wrócił do gry.

Do końca spotkania nic już nie uległo zmianie a Feyenoord po raz drugi z rzędu inkasuje komplet punktów.

Feyenoord – Roda JC Kerkrade 3-0