Każdego roku NOS sporządza listę "wielkich" holenderskich talentów. Podobnie jak w ubiegłym roku, na liście znalazło się czterech zawodników z Feyenoordu. Antoni Milambo (19 lat) i Ayoub Ouarghi (16 lat) utrzymali swoje miejsca, a wśród nowicjuszy pojawili się Thijs Kraaijeveld (17 lat) i Givairo Read (18 lat).
Antoni Milambo, który miał zaledwie 16 lat i 131 dni, gdy zadebiutował, stał się najmłodszym zawodnikiem w historii Feyenoordu. "Byłem wtedy zbyt młody, żeby w pełni poradzić sobie z presją" – przyznaje Milambo, wspominając tamten okres. Presja, jaka na nim ciążyła, odbiła się zarówno na jego grze, jak i zachowaniu.
Dzięki wsparciu trenera mentalnego udało mu się jednak przezwyciężyć te trudności. Trzy lata po swoim debiucie Milambo jest kluczowym zawodnikiem Feyenoordu i wyróżnia się również w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Na liście znalazł się również inny zawodnik, który gra już w pierwszej drużynie Feyenoordu. Givairo Read w ostatnim czasie robi bardzo dobre wrażenie w obronie. Ma już za sobą siedem występów w wyjściowym składzie w Eredivisie. Tylko w Lidze Mistrzów jeszcze nie zagrał. - W momencie rejestracji do europejskich rozgrywek nie był postrzegany jako realna opcja. Tak szybki rozwój sytuacji zaskoczył wszystkich – tak można podsumować błyskawiczny i niespodziewany postęp w jego karierze.
Ayoub Ouarghi znalazł się na liście krajowego nadawcy już w poprzednim sezonie, a w obecnym odegrał ważną rolę w Lidze Młodzieżowej. - Przeciwnicy znają jego reputację jako jednego z największych talentów i nie wahają się stawiać mu wyzwań – przyznano. W meczu przeciwko Ajaksowi w tym miesiącu Ouarghi został ostro potraktowany przez Marka Verkuijla, lecz szybko się podniósł. Następnie pięknie podał piłkę do Björna Otte, który zagrał ją dalej do Zino Sneijera, a ten zdobył bramkę. Ouarghi po raz kolejny pokazał, że jego talent mówi za niego sam.
Kraaijeveld to dobrze znane nazwisko w akademii młodzieżowej Feyenoordu. Zarząd klubu robi wszystko, co w jego mocy, aby przedłużyć z nim kontrakt, i to nie bez powodu. - Shaqueel van Persie przez dużą część 2024 roku zmagał się z kontuzją, podobnie jak Thijs Kraaijeveld. Ten wysoki, dynamiczny pomocnik jest obecnie na drodze do pełnego powrotu po poważnym urazie kolana. Już teraz daje pozytywne sygnały, czego dowodem był piękny, zwycięski gol w Klasyku przeciwko Ajaksowi do lat 19.
Lista została opracowana przez NOS przy wsparciu ekspertów w dziedzinie holenderskiej piłki młodzieżowej. Uwzględniono na niej wyłącznie talenty urodzone 1 stycznia 2005 r. lub później. Oprócz zawodników Feyenoordu, w zestawieniu znaleźli się również: Shane Kluivert (FC Barcelona), Thijmen Blokzijl (FC Groningen), Elijah Dijkstra (AZ), Jorrel Hato (Ajax), Ayoub Oufkir (Sparta), Isaac Babadi (PSV), Don-Angelo Konadu (Ajax), Sean Steur (Ajax), Joeri Heerkens (Sparta Praga), Wessel Kuhn (PSV), Jayden Addai (AZ), Joël van den Berg (PSV), Kees Smit (AZ), Tygo Land (PSV), Ezechiel Banzuzi (OH Leuven) i Jinairo Johnson (Ajax).
Komentarze (0)