Następny mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam De Kuip
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena
Debiuty i wygrana: Feyenoord 3-0 FC Emmen 01.02.2020 21:57, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: NOS
Image

Feyenoord zarezerwował swoje piąte zwycięstwo z rzędu w Eredivisie, dzięki czemu utrzymał się na trzecim miejscu za Ajaksem i AZ. FC Emmen zostało ograne 3-0.

Pojedynek zostanie zapamiętany przede wszystkim z naprawdę dobrego debiutu Oguzhana Özyakupa. Pomocnik, który został wypożyczony przed kilkoma dniami z Besiktasu, potrzebował tylko minuty i 33 sekund, aby strzelić swojego pierwszego gola w nowych barwach. Turek przechwycił piłkę w środku pola, rzucił się do przodu i strzelił gola po dograniu Jensa Toornstry: 1-0. De Kuip wybuchło, a także sam Özyakup.

Dzięki swojemu golowi Özyakup stał się debiutantem, który najszybciej wpisał się na listę strzelców. W 63. minucie został zmieniony.

Niedługo potem Nicolai Jørgensen wpakował piłkę na 2-0, a Luis Sinisterra ustalił wynik 3-0.

Odkąd Dick Advocaat został trenerem na De Kuip w listopadzie, Feyenoord nie przegrał jeszcze meczu. Sam zespół wówczas awansował z dwunastego miejsca na trzecie.