Mamy dla Was kolejny raport o byłych zawodnikach Feyenoordu Rotterdam występujących za granicą. Zapraszamy do lektury.
ANGLIA:
- Na Wyspach hitem w ten weekend był pojedynek Liverpoolu z Manchesterem United. The Reds, z Robinem van Persie w składzie przegrali z odwiecznym rywalem 1-0. Jedyną bramkę na Anfield Road zdobył Daniel Sturridge.
- Swansea City odnotowało pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Klub Jonathana de Guzmana wygrał 0-2 z West Bromwich Albion. De Guzman wszedł w 66 minucie jako zmiennik Wilfrieda Bonyego.
- Również Norwich City zapisało na swoje konto premierowy komplet punktów. Zespół Leroya Fera i Johana Elmandera wygrał minimalną różnicą w Southampton. Bohaterem okazał się strzelec, Redmond. Fer i Elmander rozpoczęli spotkanie w wyjściowym składzie.
- Aston Villa w ten weekend nie grała, a zatem niewiele można napisać o Karimie El Ahmadim i Roonie Vlaarze.
- Dla Johna Guidettiego znów zabrakło miejsca w meczowej kadrze Manchesteru City. Sytuacja Szweda w zespole Obywateli wydaje się być beznadziejna. The Citizens pewnie zwyciężyli 2-0 Hull City.
- O klasę rozgrywkową niżej, triumfował Roytson Drenthe i jego Reading. Niekwestionowana gwiazda i jego koledzy pokonali 0-1 w Yeovil Town.
- W League 2 David Connolly niesie ze sobą negatywne wiadomości. Po trzech kolejnych meczach z bramką, teraz Irlandczyk został odesłany do szatni z czerwoną kartką po 37 minutach. Grające w 10 Portsmouth uległo 0-2 Chesterfield.
BELGIA:
- Racing Genk notuje słaby początek sezonu. Również wczoraj nie wygrał. Podopieczni Mario Beena zremisowali 1-1 w Charleroi. Thomas Buffel przyczynił się do wyrównującego gola Jelle Vossena.
- Wygrać nie zdołało też Lierse SK. Z Karimem Saidim i Hossamem Ghaly, drużyna podzieliła się punktami z Mechelen, remisując 1-1.
- W OH Leuven nadal zawieszony jest Ivan Bandalovski.
FRANCJA:
- Wiele wskazywało, że Salomon Kalou wróci do Anglii, ale swoją karierę dalej kontynuuje we Francji. OSC Lille z byłym napastnikiem Feyenoordu w jedenastce nie miało szczęścia i ledwie zremisowało ze Stade Rennes (0-0).
- Luigi Bruins nadal jest kontuzjowany. Jego Nicea zagrała na 2-2 przeciwko Montpellier.
POZOSTAŁE:
- Zaczynamy w Turcji, gdzie Dirk Kuyt ponownie został kluczowym zawodnikiem dla Fenerbahce. Holender zdobył dwie bramki w wygranym 5-2 spotkaniu z Sivassporem. Kuyt otworzył wynik tego meczu.
- W Brazylii Andre Bahia ponownie nie grał dla Botafogo. Obrońca przesiedział 90 minut na ławce i obejrzał jak jego drużyna bezbramkowo remisuje z São Paulo.
- Bramkarz, Darley i tym razem nie zagrał dla Criciúmy. Jego koledzy jednak znów wygrali, teraz 0-1 w Vitorii.
- Nuri Sahin wraz z Borussią Dortmund zameldował się na szczycie tabeli Bundesligi. BVB wygrało 1-2 z Eintrachtem Frankfurt i po 4. kolejkach zespół jest bez straty punktów.
- Omar Elabdellaoui na ławce zaczął mecz w Eintrachtcie Brunszwik, który w ostatnich tygodniach odnosił rozczarowujące wyniki. Jednak bez norweskiego pomocnika nie było lepiej. Goście dostali sromotne lanie od HSV, aż 4-0.
Komentarze (1)
Norbi
Dodać można jeszcze, że nowa drużyna Anassa Achahbara jakom jest Arminia Bielefeld pokonała 4-2 Fortunę Dusseldorf, ale holender jeszcze nie był w składzie na ten mecz, może zaliczy występ z Erzgebirge Aue w kolejnej kolejce. Co do Norwich, to Fer zagrał dobre spotkanie i asystował przy golu, Elmander też całkiem nieźle, cieszy wygrana Kanarków.