Ajax Amsterdam

Eredivisie
Johan Cruijff ArenA

Nie

14.12

14:30

FCSB

Liga Europy
National Arena

Czw

11.12

21:00

4:3

FCSB - Feyenoord: Tengstedt i Plug od pierwszej minuty

11.12.2025 20:10; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Robin van Persie w ostatnich dniach wielokrotnie musiał korygować swój plan na mecz. Pierwotnie zakładano, że kapitan Sem Steijn wyjdzie w podstawowym składzie, jednak uraz odniesiony w spotkaniu z PEC Zwolle całkowicie to uniemożliwił. Również koncepcja z Tsuyoshim Watanabe okazała się nie do zrealizowania, gdy Japończyk nie przeszedł ostatecznej oceny medycznej. Teraz wiadomo już, którzy zawodnicy rzeczywiście rozpoczną starcie z FCSB.

Największe wyzwania pojawiły się w defensywie, lecz mimo plagi kontuzji Van Persie podjął konkretne decyzje. Z powodu nieobecności Barta Nieuwkoopa i Givairo Reada prawą stroną zajmie się Jordan Lotomba. W środku obrony duet stworzą Anel Ahmedhodžić oraz Jan Plug, co pozwala Gijsowi Smalowi zachować miejsce na lewej obronie. Można się spodziewać, że Jordan Bos pojawi się na murawie stosunkowo szybko po przerwie.

W drugiej linii Feyenoord postawi na pozostałą do dyspozycji trójkę: Oussamę Targhalline, Quintena Timbera i Luciano Valente. 

W ofensywie Van Persie zdecydował się na Anisa Hadj Moussę i Caspra Tengstedta, a lewą flanką operować będzie Leo Sauer. Oznacza to, że Ayase Ueda otrzymuje możliwość odpoczynku przed nadchodzącym Klasykiem. Trener Feyenoordu już w środowy wieczór zapowiedział, że – niezależnie od przebiegu rywalizacji – będzie zmuszony do rotacji i dokonania kilku zmian w trakcie meczu.

FCSB: Târnovanu; Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic; Șut, Alhassan; Cisotti, Florin Tănase, Octavian Popescu; Thiam.

Feyenoord: Wellenreuther; Lotomba, Ahmedhodzic, Plug, Smal; Targhalline, Valente, Timber; Hadj Moussa, Tengstedt, Sauer.

REZERWOWI:

FCSB: Udrea, Zima, Cretu, Graovac, Edjouma, Politic, Chiriches, Toma.

Feyenoord: Bijlow, Bossin, Ueda, Larin, Borges, Bos, Diarra, Sliti, Slory, Kraaijeveld

Komentarze (0)

Wyniki 16. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Telstar

? - ?

NEC Nijmegen

FC Groningen

? - ?

FC Volendam

PSV Eindhoven

? - ?

Heracles Almelo

PEC Zwolle

? - ?

Fortuna Sittard

Sparta Rotterdam

? - ?

SC Heerenveen

Ajax Amsterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Twente

? - ?

Go Ahead Eagles

AZ Alkmaar

? - ?

Excelsior Rotterdam

NAC Breda

? - ?

FC Utrecht

Zdjęcie Tygodnia

6-14 grudnia

Feyenoord w sobotni wieczór nie pozostawił żadnych złudzeń. Rotterdamski zespół pokonał PEC Zwolle aż 6:1.

Video

Feyenoord 6-1 PEC Zwolle

Ayase Ueda robi w Feyenoordzie furorę. Japoński napastnik w sobotni wieczór bez najmniejszych trudności znajdował drogę do bramki rywala.

Live chat

DamianM

nie no te czasy do Koemana to był jakiś kosmos, bo od Koemana chyba sie polepszylo

Gość

a wtedy mieliśmy taki bilans - 5 wygranych, 4 remisy, 8 porażek czy dramat totalny.

DamianM

dłużej chyba funckjonuje tylko parma, juvepoland, lazio długo też było, ale chyba już nieaktuwlizowane

Gość

Ja wpadłem nanią 26 grudnia - właśnie po tym meczu. Feye-NAC 3-1

DamianM

gość - no wiem, brzmi dziwnie, ale no za 20 minut ta strona będzie miała 17 lat.

DamianM

ten skład, Mols, Erasmus, Biseswar, Watamaleo, Janota też był swego czasu, matko ależ flashbacki

Gość

Dziś syn Amoaha co wtedy strzelił gra w akademii Feye.

Gość

Co to za ściema?!

17 lat temu nie było internetu... ;-PPP

Gość

ten mecz
https://www.youtube.com/watch?v=cNlP0xUdh_A

Gość

nie, jedna Fer 2 strzlił a 1 biseswar
https://www.espn.com/soccer/match/_/gameId/249398/nac-breda-feyenoord-rotterdam

DamianM

tak dokładnie te okolice

Gość

w 2 dzień świąt bożego narodzenia był ten mecz i wtedy wpadłem na tę stronę. 2008

Gość

nie wiem czy pierwszy mecz nie był Feye-NAC 3-1 gdzie pamiętam biseswar 2 strzelił w tym jedną taką łądną w okno.

DamianM

tak i tam chyba Vlemmings przyszedł albo na odwrót

Gość

Ta strona była u schyłku pracy Verbeeka.

DamianM

co tych starszych tylu było i podpaliliśmy stadion podczas meczu z Nancy i mieliśmy takie złote stroje, 100lecie, to te okolice

DamianM

ja zaczynałem w połowie tego zaciągu maakaye, de clecy itp

Gość

Guyon był po 10-0 z psv - chyba wtedy co Guidetti - ale Guyon nigdy się nie przebił tak naprade.

Gość

Nieeee - to było kilka lat później - wtedy to chyba Makaay był.

Gość

17 lat temu to były czasy.naszym napadziorem był wtedy Hujon Fernandez z Curacao

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.