Feyenoord wykazuje duże zainteresowanie jednym z najbardziej obiecujących zawodników akademii Ajaksu – donosi serwis Ajax Showtime. Chodzi o 15-letniego Jeshuruna Simeona, wszechstronnego napastnika, który może występować zarówno na skrzydłach, jak i jako klasyczna „dziewiątka”. Młody piłkarz może już niedługo zdecydować się na wyjątkowo kontrowersyjny krok – przejście z Amsterdamu do Rotterdamu.
Simeon cieszy się dużym uznaniem w stolicy. Niedawno wziął udział w prestiżowym młodzieżowym turnieju Future Cup, w którym dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Już teraz uważany jest za jeden z największych diamentów klubu ze stolicy Holandii.
Choć z racji wieku Simeon powinien obecnie grać w zespole do lat 16, już na początku bieżącego sezonu został przesunięty do drużyny U17. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że w kolejnym sezonie, mając zaledwie 15 lat, zostałby włączony do zespołu do lat 19. Feyenoord ma jednak nadzieję, że te plany nie dojdą do skutku, ponieważ zamierza pozyskać zawodnika i ściągnąć go do Rotterdamu.
Nie byłby to pierwszy taki przypadek – w ubiegłym roku Feyenoord zdołał już „wyrwać” Ajaksowi inny talent, Jivayno Zinhagela. Tak jak on, również młodzian mógłby od razu dołączyć do drużyny U21, mimo swojego młodego wieku. Już w zeszłym sezonie Feyenoord próbował pozyskać tego piłkarza, jednak wówczas Simeon zdecydował się kontynuować swoją przygodę w Amsterdamie. Czy tym razem podjąłby inną decyzję? Na ten moment pozostaje to wielką niewiadomą.
Co więcej, nie tylko Feyenoord interesuje się tym niezwykle utalentowanym napastnikiem. Według Fabrizio Romano, sytuacji kontraktowej Simeona uważnie przyglądają się także czołowe kluby z zagranicy. Ajaksowi jak dotąd nie udało się przekonać młodego zawodnika do podpisania pierwszego profesjonalnego kontraktu, co oznacza, że klub nadal musi liczyć się z możliwością jego odejścia bez większych rekompensat.
Ilai Grootfaam przenosi się do Feyenoordu
Pewne natomiast jest już inne wzmocnienie rotterdamskiej akademii. Do Feyenoordu dołączy Ilai Grootfaam, kolejny 15-letni talent Ajaksu. Mimo że władze amsterdamskiego klubu bardzo chciały zatrzymać ofensywnego pomocnika, ostatecznie przegrały walkę o jego podpis. Grootfaam podpisze z Feyenoordem trzyletni kontrakt.
Komentarze (0)