Następny mecz
Towarzyski, 29.06.2019 16:00 S.D.C. Putten Sportpark Putter Eng
Towarzyski, 06.07.2019 15:00 FC Dordrecht Riwal Hoogwerkers Stadium
Towarzyski, 09.07.2019 16:00 SV Darmstadt Schwaz
Feyenoord potwierdza współpracę z wietnamskim klubem HAGL FC 17.04.2019 10:53, DamianM, 1 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl
Image

Feyenoord i Hoang Anh Gia Lai FC zrobili pierwszy krok w kierunku współpracy w dziedzinie rozwoju talentów i coachingu. W ramach misji handlowej do Wietnamu prowadzonej przez premiera Marka Rutte i ministra Cora van Nieuwenhuizen, oba kluby podpisały w zeszłym tygodniu list intencyjny w Ho Chi Minh City. Intencją jest, aby Feyenoord podzielił się swoją wiedzą i metodologią z klubem wietnamskim. Ponadto wietnamskie drużyny, zawodnicy i trenerzy będą podróżować do Holandii, aby zdobyć doświadczenie.

Hoang Anh Gia Lai FC to klub z najwyższej ligi wietnamskiej piłki nożnej, V-League. Jej właściciel, Doan Nguyen Duc, założył akademię dwanaście lat temu w celu wyszkolenia nowego pokolenia wietnamskich piłkarzy, a ostatecznie zdobycia kwalifikacji do mistrzostw świata. W międzyczasie akademia HAGL wyprodukowała dużą liczbę wietnamskich reprezentantów, a po kilku dekadach kadrze narodowej udało się zdobyć mistrzostwo Azji Południowo-Wschodniej (puchar Suzuki) w 2018 roku, co doprowadziło do ogromnych wybuchów radości w Wietnamie.

Pierwsze kontakty między HAGL FC i Feyenoordem zostały nawiązane około sześć miesięcy temu przez wietnamską firmę WeSport i byłego zawodowego piłkarza Danny van Bakela. W rezultacie Gido Vader, kierownik ds. Stosunków międzynarodowych Feyenoordu, odwiedził Pleiku, miasto, w którym HAGL FC ma siedzibę, na początku kwietnia. - To było niezwykle przyjemne wprowadzenie - mówi Vader. - Wszyscy są skupieni na piłce nożnej, a pan Duc postawił sobie za osobistą misję, aby doprowadzić Wietnam do mistrzostw świata - dodaje. 

- Współpraca w Wietnamie wpisuje się w naszą międzynarodową filozofię, dzięki której coraz bardziej koncentrujemy się na konkretnych obszarach. Z pewnością nie zaszkodzi uzyskać więcej ekspozycji w Azji Południowo-Wschodniej. Wietnam to szalony kraj piłkarski z prawie 100 milionami mieszkańców. Istnieje absolutna wola, by iść naprzód w tempie innych narodów. 

- Społeczność biznesowa i rząd wspierają inicjatywy na rzecz rozwoju piłki nożnej. Teraz poznają Feyenoord. Aby to zilustrować: nasza pierwsza wiadomość na Facebooku w języku wietnamskim zebrała ponad 25 000 wyświetleń w ciągu kilku dni, udostępniona była przez znaną Wietnamkę, a wraz z tym wygenerowała tysiące nowych obserwatorów - podsumował Vader. 

Komentarze (1)
Mazowszanin, 18.04.2019 13:34
Kiedy Feyenoord nawiaze wspolprace z jakims polskim klubem - bo z ta Lechia co ta wspolpraca miala rzekomo byc, owocow niema narazie.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2019. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com