FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Feyenoord przegrywa 1-2 z FC Utrecht

12.01.2025 16:30; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ feyenoord.com / Źródło: własne

W emocjonującym spotkaniu na De Kuip Feyenoord musiał uznać wyższość FC Utrecht, przegrywając 1-2. Mecz pełen był kontrowersji, niewykorzystanych szans i zwrotów akcji. 

Pierwsza połowa: Dominacja bez efektu bramkowego

Feyenoord od początku meczu wywierał presję na rywalu, tworząc wiele okazji. Igor Paixao był jednym z najbardziej aktywnych zawodników – w 16. minucie trafił w słupek z rzutu wolnego, a chwilę wcześniej był ofiarą ostrego faulu tuż przed polem karnym. Kolejne szanse mieli Gimenez, Hancko i Stengs, ale bramkarz FC Utrecht, Brouwer, był nie do pokonania.

Zespół gości także miał swoje momenty – Jens Toornstra, były zawodnik Feyenoordu, groźnie strzelał, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, choć Feyenoord wyraźnie przeważał.

Druga połowa: Dramatyczne zwroty akcji

Po przerwie Feyenoord kontynuował ofensywną grę, jednak to FC Utrecht zadał pierwszy cios. W 60. minucie Vesterlund wyprowadził gości na prowadzenie, celnie główkując po dośrodkowaniu. Siedem minut później Aaronson podwyższył wynik na 2-0, wykorzystując błąd w obronie Feyenoordu.

Feyenoord walczył o odwrócenie losów meczu. W 80. minucie sędzia Nijhuis po analizie VAR przyznał gospodarzom rzut karny, który na bramkę zamienił Santiago Gimenez. Meksykanin chwilę wcześniej strzelił gola, który jednak nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Ostatnie minuty meczu były niezwykle emocjonujące. Feyenoord zepchnął Utrecht do głębokiej defensywy, ale nie zdołał sforsować ich obrony. Pomimo wsparcia kibiców i kolejnych prób, wynik nie uległ zmianie. Sami goście też mieli swoje okazje do podwyżśzenia wyniku, ale więcej goli nie zobaczyliśmy. 

Feyenoord 1-2 FC Utrecht
60' Vesterlund 0-1
65' Aaronson 0-2
81' Gimenez 1-2

Feyenoord: Bijlow; Read, Trauner, Hancko, Bueno; Zerrouki, Stengs, Milambo; Hadj Moussa, Gimenez, Paixão

Rezerwowi: Wellenreuther, Andreev, Gonzalez, Beelen, Mitchell, Smal, Zechiël, Nadje, Osman, Redmond, Ivanusec, Carranza 

FC Utrecht: Brouwer; Vesterlund, Van der Hoorn, Horemans, El Karouani; Iqbal, Aaronson, Toornstra; Rodriguez, Min, Cathline

Rezerwowi: De Graaff, Gadellaa, Finnsson, Fraulo, Jensen, Blake, Descotte, Jonathans, Engwanda, Didden, Haller. 

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

24-31 maja

Robert Eenhoorn zostanie nowym dyrektorem generalnym Feyenoordu.

Video

TOP 10 goli w 2025-2026

ESPN przygotowało kompilację dziesięciu najładniejszych bramek zdobytych przez rotterdamski klub w minionych rozgrywkach.

Live chat

DamianM

Kieran McKenna to step down as Ipswich Town head coach. Też ciekawy trener

Gość

Lepiej jak zdrowy klub sam się utrzymywął a nie z jakimiś miliarderami z podciemnej gwiazdy.

DamianM

Próbowali*

DamianM

Ja też. Malaga top. Pamiętam co kasę mieli i próbowało

Gość

Almeria-Malaga finał o la ligę. Jestem za Malagą. Andaluzyjski finał.

DamianM

Taa to samo pomyślałem

Gość

Watanabe może odejść jak mu tak przykro. Droga wolna - jest mega cienkim obrońcą.

Gość

Groningen u21 nie dał rady jong sparcie w barażu o 3 ligę.

DamianM

No powiem wam zaczyna być ciekawie znowu, zaś powtórka z wczoraj

Gość

Średniowiecze to były wieki ciemne z innych powodów - bo było wiele wojen i najazdów na europę min. Hunów, mongołów czy turków. Właśnie nie potrafili zatrzymać np. rzym został najechany o rozwalony na 2 części a potem upadł całkowicie - tak "potrafili".

europa w roku 600
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_600ad.jpg

Gość

Śmieją się wszyscy, że Średniowiecze to były "wieki ciemne", ale oni potrafili zatrzymać napływ tych dzikusów. A teraz XXI wiek i się odbija czkawką "polityka tolerancji". Jprdl

DamianM

Już latają helikoptery, drogi puste. Zaczyna się

DamianM

A większość mieszka na osiedlach, gdzie czekają na wizy itp

DamianM

Wiem wiem, też jestem tego zdania. Niemniej najbardziej wkurwia jak wychodzi premier albo szef policji i mówi żeby spokój zachować. Jak ja mam zachować spokój? Wyobraźcie sobie moja firma zamknięta, to wyobraźcie sobie ilu ich jest. Dostali listy z ambasada, żeby sprawdzili, czy ich domu nie są zaznaczone.

Gość

Irlandczycy podpalają ulice tramwaje - to kompletnie bezsensowne. Powinni podpalać media i budynki tych ludzi co nasprowadzali tych morderców. To jest źle nakierunkowana furia. Co z tego że zniszczą mienie publiczne? nic to nie da.
atakować polityków ludzi mediów itd. To oni ich nasprowadzali.

Gość

Co ciekawe, jakby nie brać pod uwagę organizatorów ostatnich 4 mundiali, to MŚ mogłoby zorganizować tylko kilka krajów samodzielnie (mają odpowiednie stadiony obecnie): USA, Anglia, Niemcy i... Chiny

Gość

Jutro już ten mundial startuje, ale ten czas zapieprza...

Gość

To dobrze, że ok u Ciebie. Spokoju i wszystkiego dobrego

DamianM

Tak to jest największe zdziwienie obecnie. To jest historia dopiero, i faktycznie to się dzieje. Chore. Samo to ile mówi

Gość

Ci nachodźcy to połączą katolików i protestantów nawet w walce :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.