Atalanta

Towarzyski
De Kuip

Nie

02.08

15:00

Rayo Vallecano

Towarzyski
De Kuip

Nie

26.07

14:00

2:1

FEYENOORD ZDOBYWA SUPERPUCHAR HOLANDII!

04.08.2024 20:17; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne

Feyenoord Rotterdam po szalonym meczu pokonał po rzutach karnych PSV Eindhoven i zdobył Superpuchar Holandii! Po 90 minutach było 4-4, a w konkursie jedenastek Feyenoord nie pomylił się ani razu, zaś gospodarze dwukrotnie. 

Feyenoord rozpoczął mecz w Eindhoven ostro. Pierwsza okazja nadarzyła się dla Rotterdamczyków za sprawą Igora Paixão. Po około pięciu minutach inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w dziewiątej minucie prowadzili 1-0. Noa Lang otrzymał piłkę w polu karnym Feyenoordu i bez problemu umieścił piłkę w siatce. W tej sytuacji interweniował jeszcze VAR, który sprawdzał, czy nie było faulu na Zerroukim, ale gol został na koniec uznany. 

Feyenoord jednak starał się robić swoje i doprowadziło to dwóch goli. Najpierw rzut karny na gola zamienił Santiago Gimenez, a później Meksykanin przeprowadził genialną akcję, którą wykończył Bart Nieuwkoop. 

Po przerwie oba zespoły nie poprzestały na tych trafieniach. Tuż po wznowieniu gry, PSV wyrównało za sprawą kapitana Luuka de Jonga. Kilka minut Feyenoord wywalczył kolejny rzut karny i drugi raz z jedenastu trafił Gimenez. W 65. minucie znów znów był remis, gdy na listę strzelców wpisał się Guus Til. A już w 75. minucie tablica świetlna wyświetlała wynik 3-4 po trafieniu Antoniego Milambo. Ostatni gol był autorstwa De Jonga i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. 

PSV - Feyenoord 4-4

Bramki:
9' 1-0 Lang
29' 1-1 Gimenez (rzut karny)
33' 1-2 Nieuwkoop
48' 2-2 De Jong
54' 2-3 Gimenez (rzut karny)
65' 3-3 Til
72' 3-4 MIlambo
80' 4-4 De Jong (rzut karny)

Rzuty karne:
1-0 Pepi
1-1 Geertruida
1-1 Bakayoko spudłował
1-2 Ueda
1-2 Til spudłował
1-3 Hancko
2-3 Tillman
2-4 Ivanusec

Feyenoord: Wellenreuther; Geertruida (C), Beelen, Hancko; Nieuwkoop (69' Lingr), Zerrouki, Zechiël (60' Milambo), Lopez (77' Read); Stengs, Gimenez (69' Ueda), Paixão (77' Ivanusec).

PSV: Benitez, Teze, Schouten (81' Dams), Flamingo, Oppegard; Veerman, Saibari (64' Til), Tillman; Bakayoko, De Jong (C) (90'+4 Pepi), Lang (64' Driouech).

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Feyenoord Rotterdam (@feyenoord)

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

12-19 lipca

Feyenoord zanotował drugie zwycięstwo podczas letnich przygotowań do sezonu 2026/27.

Video

Feyenoord vs Club Brugge 3-1

Feyenoord Rotterdam w drugim sparingu pokonał mistrza Belgii 3-1.

Live chat

Gość

W Polsce dlatego że pzpr tworzył wielki klub w stolicy (cwks) i wszystkie inne poniosły tego konsekwencje. Wiadomo że pupilki prlu to był górnik, cwks, ruch. To były kluby flagowe

Gość

Honved i Vasas oba z Budapesztu ;-)
Jeszcze poza Ferencvarosem - Ujpest i MTK, był jeszcze chyba jakiś mniejszy przez 1 sezon ostatnio, ake to taka stołeczna "wielka piątka" ;-)
A w Polsce całe dwa kluby w stolicy XD w Holandii półtora ;-)

Norbi

Patrzcie jak to jest...ile już tutaj nie raz pisaliśmy, żeby młodzi grali...dziś się potwierdziło...Van Persie i Van den Elshout załatwili rayo... a wielcy znawcy i trenerio naściągali szrotu wcześniej, który nic nie wniósł, albo mało co... Jakby Polaków z F24 słuchali, to by tego efekty były :D

Gość

są po pucharach więc będą "zmęczeni" :-D

Gość

wisła klepnie ich.

DamianM

ale wisłę z gks to typuje chyba jedna taki remis 2-2

DamianM

taa, legendarne pensje samca talara chociażby

Gość

Ten skład wcale nie musi być gorszy niż ten który spadł z ligi - a pamiętamy jakie kwoty te miernoty zarabiały.

DamianM

chociaż taki śląsk chyba też gra składem z 1 ligi

DamianM

ja wieczystą na pewno typuje, resztę to trudno stwierdzić, jak znowu się trafi tak powalony sezon jak ten ostatni, ale wątpię żeby znowu tak było

Gość

do spadku jeszcze typowałem motor, katowice i wieczystą.

Gość

JA typowałęm całą tabelę i motor typowałem na ostatnim miejscu na koniec.

Gość

strzelili 3 gole i prowadzą tylko 2-1 :D

DamianM

hahahah jadą już 2-1 :D

Gość

eeee karny :D teraz zmądrzeli zamist kupić piłkarzy - kupili sędziów :D

DamianM

łódzki mioduski :D

Gość

Łódzki mioduski idzie na kolejną walkę o spadek.

DamianM

wracają, będzie te 5-1 moje hehe

DamianM

sprzedany mecz, jak widzew traci bramkę. Pamiętajcie

DamianM

hahaha :D też tak komentujecie mevcze swojej druzyny? https://kick.com/sigmatiktoker1959 japier :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.