NEC Nijmegen

Eredivisie
De Kuip

Nie

23.11

14:30

Go Ahead Eagles

Eredivisie
De Adelaarshorst

Nie

09.11

20:00

2:1

Finał w dwunastu faktach

20.04.2018 14:43; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

W niedzielę Feyenoord stanie przed szansą wygrania w setnej edycji Pucharu Holandii. Warunkiem jest pokonanie AZ na De Kuip, stadionie, gdzie finały rozgrywane są nieprzerwanie od 1989 roku. Poniżej kilka faktów przed tym finałem. 

- Niedzielny finał będzie 44 finałem Pucharu Holandii na De Kuip. Pierwszy został rozegrany 24 czerwca 1950 pomiędzy PSV i Haarlem. De Kuip jest stałą lokalizacją od 1989 roku. 

- Z wygranego finału w 2016 roku wciąż w zespole jest wielu zawodników: Jens Toornstra, Eric Botteghin, Karim El Ahmadi, Tonny Vilhena, Sven van Beek i Bilal Basaçikoglu. Na ławce ponadto zasiedli wtedy Renato Tapia i Jan-Arie van der Heijden. 

- Dla Feyenoordu będzie to siedemnasty finał w historii. Klub zdobył Puchar dotąd dwanaście razy (1930, 1935, 1965, 1969, 1980, 1984, 1991, 1992, 1994, 1995, 2008, 2016). AZ Alkmaar dotarło do finału sześciokrotnie i czterokrotnie triumfowało (1978, 1981, 1982 i 2013).

- Do rozgrywek przystąpiło 105 drużyn: 71 klubów amatorskich i 34 zawodowe. Spośród tych wszystkich pozostali Feyenoord i AZ. 

- Ostatnie zwycięstwo AZ na De Kuip - we wszystkich rozgrywkach - sięga 2013 roku, kiedy 9 maja Kalmary pokonały właśnie w finale PSV. Od tego czasu AZ na De Kuip pięciokrotnie przegrało i dwa razy zremisowało. 

- W sumie Feyenoord i AZ w oficjalnych meczach (Eredivisie i Puchar Holandii) mierzyli się 84 razy. Feyenoord wygrał 45 razy, AZ 19 razy i 20 razy padł wynik remisowy. Bilans bramkowy to 183-109 na korzyść Feyenoordu. 

- Willem van Hanegem, Eddy Treijtel, John Metgod, Tim de Cler i Ron Vlaar grał grali w obu klubach w tych rozgrywkach. Van Hanegem, Treijtel i Metgod zdobyli trofeum z oboma zespołami. Bert van Marwijk wygrał puchar jako trener Feyenoordu i jako gracz AZ.

- Giovanni van Bronckhorst wraz z Thijsem Libregsem, Wimem Jansenem i Willemem van Hanegemem, jest jednym z czterech trenerów, którzy wygrali Puchar KNVB jako zawodnik i trener z Feyenoordu. 

- Van Bronckhorst jako trener nie przegrał jeszcze w meczu pucharowym na De Kuip. 

- Sam Larsson i Steven Berghuis są najskuteczniejszymi zawodnikami, mając po cztery gole na koncie. Jens Toornstra z kolei zagrał jako jedyny w każdym meczu. 

- Eric Botteghin może wygrać Puchar Holandii po raz trzeci w karierze. Triumfował już w latach 2014-2015 z FC Groningen i w sezonie 2015-2016 z Feyenoordem. 

- Kevin Diks może drugi raz z rzędu cieszyć się z wygranej w tych rozgrywkach. Przed rokiem w barwach Vitesse on i jego koledzy pokonali AZ 2-0. 

Komentarze (0)

Wyniki 13. kolejka

Gospodarz

Gość

NAC Breda

? - ?

PSV Eindhoven

Ajax Amsterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

FC Volendam

? - ?

FC Twente

Heracles Almelo

? - ?

Go Ahead Eagles

Sparta Rotterdam

? - ?

Fortuna Sittard

SC Heerenveen

? - ?

AZ Alkmaar

Feyenoord Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

SC Telstar

? - ?

FC Utrecht

FC Groningen

? - ?

PEC Zwolle

Zdjęcie Tygodnia

9-23 listopada

Feyenoord poniósł bolesną porażkę w Deventer. Zespół prowadzony przez Robina van Persiego nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze zorganizowane Go Ahead Eagles.

Video

Go Ahead Eagles 2-1 Feyenoord

Feyenoord ponownie potknął się w lidze. Zespół z Rotterdamu w Deventer ani przez chwilę nie potrafił narzucić swojego rytmu i ostatecznie przegrał 2:1 z Go Ahead Eagles.

Live chat

Gość

Palmeiras już się powoli wypisało z walki o mistrza Brazylii

Gość

Były w brazylii mistrzostwa to podobna strefa czasowa.
polska - 15:16
rio - 11:16
nowy jork - 9:15
los angeles - 6:15

Gość

godziny meczów pewnie będą w okolicy południa.

DamianM

Oho młody Buffon co zaś nastrzelał

Gość

Rekord oficjalny w meczu międzypaństwowym jest Australia-Samoa Amerykańskie 31-0
XDDDDD

Gość

Pewnie tak, bo oglądalność największą zawsze mają w Europie

DamianM

GRUPY patrze, Szeszele, 2 gole zdobyte, 53 stracone :O

DamianM

Ciekawe czy godziny meczów na MŚ będa w miare normalne dla nas

Gość

Jutro o 13:00 polskiego czasu losowanie baraży w Europie i tych interkontynentalnych, a już 5 grudnia losowanie grup mundialu

Gość

Drastyczne obniżenie poziomu. Byle kto może awansować, jeszcze do tego tradycyjnie miejsca w barażach za ligę narodów, koszyki, rozstawienia, uje-muje. Chodzi tylko o kasę. Weźcie sobie teraz wyobraźcie fazę pucharową do której wejdą 32 drużyny, tyle co normalnie na mundialu było w sumie.

DamianM

i to jest z jedne jstrony zajebiste, wiadomo, rozszerzyli, ale no, super sprawa dla tych krajów to jest

Gość

Kostaryka i Honduras bez awansu, nawet do baraży XDDD a takie łatwe się wydawały eliminacje bez faworytów. Honduras miałby baraże, ale Surinam uratował samobój Gwatemali w doliczonym czasie XDDD

Gość

Austria tak samo chyba jak Szkocja i Norwegia.
Ostatni raz na mundialu w 1998 roku byli we Francji.

Gość

Ten turniej stał się jakąś kolonią dla biednych :-D haiti :D curacao :D fifa to obrzydliwa organizacja. Były 32 drużyny to nie, trzeba było powiększyć. Brzydzą mnie ci ludzie.

DamianM

Surinam zagra z Boliwią albo Nową Kaledonią

DamianM

ale ten gol McTomminaya top. Teraz widzą Haiti też na MŚ jaja

Gość

Teraz patrze ten skrót szkocja-dania i Hjulmand ze sportingu w pojedynke załatwił szkocji mś swoimi indywidualnymi błędami.

DamianM

Wielki Dick Advocaat. Co chłop ma zdrowie i na starość wprowadził ich na MŚ. Hit. Szacun.

DamianM

Curacao na MŚ woow

Gość

szkocja jak norwegia, pierwszy awans na mś po 28 latach.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.