AZ Alkmaar

Eredivisie
De Kuip

Nie

10.05

16:45

Fortuna Sittard

Eredivisie
Fortuna Sittard Stadion

Nie

03.05

14:30

1:2

Gimenez: To dzieje się nie tylko teraz, ale od trzech sezonów

13.01.2025 17:00; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Santiago Gimenez dostrzega pewne powtarzające się problemy w grze Feyenoordu. Chociaż sezon rozpoczął od zdobycia gola, ostatecznie jego drużyna zeszła z boiska jako przegrana. Domowa porażka z FC Utrecht nie tylko zabolała, ale również zwiększyła dystans Feyenoordu do czołówki ligi.

- To ogromne rozczarowanie – powiedział Gimenez w rozmowie z NOS. Napastnik zauważył, że Feyenoord już trzeci sezon z rzędu ma trudności z wejściem w rytm po zimowej przerwie. - To nie jest problem, który pojawił się teraz. Od trzech lat mamy kłopoty, gdy wracamy do rywalizacji po przerwie. Nie zdobywamy wtedy punktów, na które liczymy i których potrzebujemy.

Sytuacja jest tym bardziej frustrująca, że drużyna dobrze przepracowała zimowe przygotowania w Marbelli. - Treningi przebiegały bardzo intensywnie i profesjonalnie. Uważam, że w meczu z Utrecht zagraliśmy wystarczająco dobrze, aby wygrać. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych i byliśmy aktywni w ofensywie. Problemem było to, że nie potrafiliśmy tych szans wykorzystać. Jeśli nie zdobywasz bramek, nie wygrywasz – i tak właśnie się stało.

Gimenez zwrócił również uwagę na powtarzający się schemat w końcowych fragmentach spotkań. - Ostatnie fazy meczów często kończą się dla nas źle. Mimo że stwarzamy sytuacje, brakuje nam skuteczności. Czasami mamy też pecha – a tego właśnie brakowało w meczu z Utrecht. Dominowaliśmy w posiadaniu piłki, byliśmy aktywni w głębokich biegach i kreowaniu sytuacji, ale nie potrafiliśmy postawić kropki nad 'i'. 

Meksykanin wierzy jednak, że problemy te można przezwyciężyć. - Czy to jednorazowy incydent? Mam nadzieję, że tak – podkreślił. - Chciałbym, żeby to była nasza ostatnia porażka. Dobrze trenujemy, także podczas obozu w Hiszpanii pokazaliśmy swoje możliwości. Jesteśmy silną grupą i wiem, na co nas stać. Przed nami wiele meczów, musimy być gotowi, żeby udowodnić naszą wartość.

Warto odnotować, że poruszony temat przez Meksykanina nie dotyczy tylko trzech ostatnich sezonów. Feyenoord ogólne od dawna ma problem z dobrym wejściem w nowy rok. Wystarczy spojrzeć tylko na wyniki pierwszych meczów po zimowej przerwie. 

2025: Feyenoord - FC Utrecht: 1-2
2024: Feyenoord - NEC: 2-2
2023: FC Utrecht - Feyenoord: 1-1
2022: Feyenoord - Vitesse: 0-1
2021: Sparta - Feyenoord: 0-2
2020: Feyenoord - sc Heerenveen: 3-1
2019: PEC Zwolle - Feyenoord: 3-1
2018: Ajax - Feyenoord: 2-0
2017: Roda JC - Feyenoord: 0-2
2016: Feyenoord - PSV: 0-2
2015: Feyenoord - FC Twente: 3-1
2014: FC Utrecht - Feyenoord: 2-5
2013: Ajax - Feyenoord: 3-0
2012: VVV - Feyenoord: 2-1
2011: Ajax - Feyenoord: 2-0
2010: VVV - Feyenoord: 1-1
2009: sc Heerenveen - Feyenoord: 3-1
2008: Feyenoord - PSV: 1-0
2007: NAC - Feyenoord: 4-1
2006: Vitesse - Feyenoord: 0-1

Komentarze (0)

Wyniki 32. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Utrecht

2 - 0

NAC Breda

FC Groningen

2 - 3

Excelsior Rotterdam

Ajax Amsterdam

2 - 2

PSV Eindhoven

NEC Nijmegen

1 - 1

SC Telstar

FC Volendam

0 - 2

SC Heerenveen

Fortuna Sittard

1 - 2

Feyenoord Rotterdam

PEC Zwolle

1 - 0

Heracles Almelo

AZ Alkmaar

2 - 2

FC Twente

Sparta Rotterdam

2 - 2

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

26-3 maja

Po tygodniach rozczarowujących występów Feyenoord Rotterdam w końcu dał swoim kibicom powody do optymizmu.

Video

Feyenoord 3-1 FC Groningen

Feyenoord dość pewnie pokonał FC Groningen 3-1.

Live chat

Gość

Lech jak zdobędzie tytuł, to będzie miał dość łatwe początki, kupę nieprzewidzianych mistrzów - Mjallby w Szwecji, Levski w Bułgarii, Viking w Norwegii, Thun w Szwajcarii, Aarhus może być w Danii XD

Gość

Chociaż kto wie - 9 pkt do zdobycia 5 pkt przewagi - mecz z atalantą teraz - jak przerżną to zrobi się gorąco.

Gość

Milan starczy im na LM. Już mistrzostwo odleciało dawno.

DamianM

Milam co w ryj wyłapał ostro od Sassuolo

Gość

Dla Thun to w ogóle 1 tytuł mistrzowski.

DamianM

W ogóle pisalicie o tym Thun, wy widzielicie, jakie ekipy na puchary wystawiá? Nie YP, nie Basel, a Thun, Gallen czy Lugano

Gość

gol salzburg :D 2-1 w 95 ale jaja ale spalony - nieuznany

Gość

Salzburg z 1 na 3 spada :D

Gość

93 minuta sturm strzela w salzburu na 1-1 i zrzuca salzburg z lidera.

Gość

Nie mówiąc juz o tym że fortuna 2 razy wyszła 2 na 1 i nie strzeliła z tego :D

DamianM

i to nie tylko ta kolejka. To jest niesamowite. Feyenoord Lucky Rotterdam.

Gość

Można mięć więcej szczęścia niż feye w tej kolejce ? jedynie szkoda że ajax wyrównał :D

fakty
-ajax traci 2 pkt
-nec wyszło na 2-1 i spalony - koniec 1-1
-az stzela w ostatniej i urywa twente ważne 2 pkt
-feye strzela w 90 i dokłada ważne 3 pkt

DamianM

I koniec. Haha ja dupia.

Gość

mówiłem niech wcisną w ostatniej i wuala :D

Gość

12 sekund do końca meczu :D

DamianM

Japierdole nie wierzę hahsha

DamianM

Loool

Gość

gooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll :D

DamianM

GOOOOOOOOOL!

Gość

Auxerre 2-0 co praktycznie oznacza spadek Nantes. Wcześniej spadł już Metz.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.