14:30

0:1

Gładka wygrana: Barendrecht 1-4 Feyenoord

17.07.2010 21:39; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

W sobotę podpieczni Mario Beena gładko ograli BVV Barendrecht. Portowcy na murawie Sportpark De Bongerd pokazali się zupełnie z innej perspektywy, niż miało to miejsce na początku tygodnia w meczu z Zeeuws elftal. Pewną wygraną 1-4 zapewnili Georginio Wijnaldum, Ruben Schaken oraz Luigi Bruins (2). Leroy Fer zaliczył wrócił na boisko po kontuzji pachwiny i zagrał pierwsze minuty w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Również w drugiej połowie po raz pierwszy zagrał z opaską kapitana, bowiem plac gry opuścił Ron Vlaar a zastąpił go Kevin Hofland. Podobnie jak w starciu z Zeeuws, na szpicy ataku wystąpił Wijnaldum. I jak się okazało, był najniebezpieczniejszym ogniwem Feyenoordu. Nie było zatem nic dziwnego, że właśnie Georiginio otworzył już w osiemnastej minucie wynik spotkania. Akację bramkową rozpoczął Karim el Ahmadi, który zagrał do wybiegającego Diego Biseswara, ten obiega kilku przeciwników, oddaje futbolówkę Wijnaldumowi a ten dopełnia tylko formalności. Chwilę póxniej mogliśmy mieć podwyższenie wyniku, jednak tym razem golkiper gospodarzy

Mark Zegers zachował się świetnie przy kolejnej próbie Wijnalduma. O dziwo po trzydziestu minutach mieliśmy remis 1-1. Nieporozumienie między Stefanem de Vrijem a Darleyem wykorzystał Marco de Borst. Warto jednak zaznaczyć, że nasz bramkarz przez cały mecz mimo wszystko dysponował wysoką dyspozycją. Zaledwie dwie minuty później ponownie wychodzimy na prowadzenie. Akacje zapoczątkuje tym razem Biseswar a do siatki trafia Luigi Bruins.

I wynikiem 1-2 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. W drugie połowie Portowcy znaleźli jeszcze więcej miejsca na boisku, co sprawiło, że Schaken, Biseswar, Wijnaldum i Bruins mieli po jednej lub kilka doskonałych okazji do wpisania się na listę strzelców. Ostatecznie to Bruins podwyższył na 1-3, pewnie opanowując krzyżowe zagranie Dani Fernándeza. Gospodarzy z Barendrecht ostatecznie tuż przed końcem dobił Ruben Schaken, który także bez żadnego problemu ustalił wynik meczu.

BVV Barendrecht – Feyenoord 1-4