28.11

14:30

0:0

Gmina nie chce odpuszczać i za wszelką cenę chce nowego stadionu

09.11.2021 09:58; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: feyenoord.supporters.nl

De Telegraaf donosi, że gmina Rotterdam chce sprawdzić, czy może znaleźć sposób z Feyenoordem i BAM na budowę nowego stadionu na nowych warunkach finansowych. Ze względu na wyjątkowo wyższe ceny surowców i materiałów, BAM chce wycofać się z Feyenoord City.

Feyenoord chciałby nowego stadionu, ale tylko zgodnie z wcześniejszymi umowami. Uzgodniono, że cena budowy wyniesie 441 mln euro. Ponieważ koszty budowy tylko rosły, opracowano już rozwiązania tymczasowe, ale BAM chciał teraz ponad 100 milionów więcej na realizację stadionu, a to o wiele za dużo dla Feyenoordu.

Według De Telegraaf najbardziej logiczne jest to, że projekt zostaje odroczony o rok, aby można było zobaczyć, czy ceny stali, betonu i innych surowców powrócą do normalnego poziomu w tym czasie. Ponadto wiosną odbywają się nowe wybory samorządowe, a nowa władza może zdecydować o udostępnieniu dodatkowych pieniędzy na nowy stadion.

Renowacja obecnego obiektu nie wydaje się być lepszą opcją, ponieważ koszty tego będą również bardzo wysokie. Dwa lata temu koszty remontu szacowano już na 200 do 250 mln euro. Ponadto do niezbędnych kosztów napraw istniejących konstrukcji zostanie dodanych od 60 do 120 mln euro. Jednak ceny te również znacznie wzrosną ze względu na zwiększone koszty budowy, a ponadto finansowanie renowacji jest wielokrotnie bardziej skomplikowane.

Dla gminy stadion jest klejnotem w koronie w projekcie Feyenoord City, więc z tego powodu ta strona chce za wszelką cenę przepchać ten projekt.

21-28 listopada

Feyenoord przy pustych trybunach pokonał PEC Zwolle 4-0. O wyniku zdecydowała pierwsza połowa, w której Portowcy zdobyli wszystkie cztery gole.

Video

Skrót meczu Feyenoord 4-0 PEC

Feyenoord odniósł kolejne zwycięstwo z rzędu w lidze. Tym razem zespół Arne Slota ograł PEC Zwolle 4-0.

Live chat

DamianM

I 0-0 w meczu az. co za kolejka dziwna

Gość

strzał niecelny jest strzałem na bramke - a gdzie ma strzelac? w stewarda?

Gość

Feje oddał tylko 5 strzałów na bramkę a nie 16

Gość

Ajax wygrał feje zremisował i chuj bombki strzelił jak chodzi o lidera.

Gość

16 strzałow na bramke za malo - potrzeba z 50 wtedy moze cos wpadnie po rykoszecie

DamianM

jezu co za stypa na tych meczach, chory jestem, jak mam oglądać takie cos. Jestem ciekaw, ile zim i lat przed nami z czymś takim, bo nie wierze, że to się skonczy za miesiąc.

DamianM

Gra gra, ważny mecz dzisiaj mocno. Trzymamy kciuki.

Gość

Linssen jednak gra - dobra wiadomość że to nic poważnego.

Gość

Takiego cyrku nie widziałem nigdy. Już mogli w pizdu oddać walkower.

Gość

Cyrk - w drugiej połowie wyszło 7, że niby 2 kontuzjowanych - rozpoczeli mecz i 1 się położył żeby nie może kontynuować i koniec walkower. Bo chyba w 6 grać nie można.

DamianM

Powiem tak, to jest chore.

Gość

Ciekawa sytuacja w portugalii. 17 piłkarzy Belenenses z pozytywnym wynikiem - belenenses miało tylko 9 zawodników zdolnych do gry w tym 2 bramkarzy - a mecz z Benfiką się odbywa - grają 9 na 11 - do przerwy 7-0 dla Benfiki :D

Już mogli im przełożyć ten mecz.

Gość

u18 wygrywa z liderem w alkmaar. WOW. Feyenoord u18 liderem tabeli.

Gość

u21 tylko 2-2 z ADO

Gość

Conteh zupełnie o nim zapomniałem - gra ogony w Sandhausen i ma 1 gol. Na 13 meczów tylko 5 z ławki i zazwyczaj mniej jak pół godziny. Dziś znowu ponad 20 min szansy.

Gość

Mamy farta w barażach z rosją a potem finał ewentualnie z czechami lub szwedami - a mogła być portugalia lub włochy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.