FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Guidetti wróci do Feyenoordu?

09.02.2014 13:57; Jakub, 8 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: sportsdirectnews.com

Według informacji portalu Sports Direct News, Feyenoord znalazł już następcę Graziano Pelle. Miałby nim zostać znany kibicom Feyenoordu - John Guidetti.

Szwedzki napastnik, który nie przebił się do pierwszego zespołu Manchesteru City, szuka obecnie swojego szczęścia na wypożyczeniu w Stoke. Niestety również i tam nie cieszy się uznaniem trenera. Władze "Citizens" miały uznać, iż czas napastnika w Manchesterze minął i rzekomo zgodzić się na definitywny transfer zawodnika do Feyenoordu. Guidetti miałby kosztować 2 miliony Funtów.

Komentarze (8)

Jakub

Guidetti to spore ryzyko to prawda, rok bez gry może zniszczyć piłkarza to też prawda (Bakkal). Jednak tak jak nie wyłożyłbym 2 milionów czy to Euro, czy Funciaków na Bakkala, tak wyłożyłbym je na Guidettiego. Dlaczego? Wiek, Bakkal to gracz który ma te 28, czy 29 lat, a Guidetti to jednak dalej perspektywiczny 21-latek, który nie musi, ale może odpalić i jeżeli odpali to te dwa miliony będą czymś śmiesznym. Zresztą dwa miliony funtów, co to jest w dzisiejszym futbolu? Furman z Legii, ten chuderlak z nędznymi statystykami odszedł do Tuluzy za 3 miliony Euro, tylko dlatego że jest młody i pograł trochę w młodzieżówce. Cena za Guidettiego to wyprzedaż, oczywiście jej przyczyny są takie, jakie są, ale w tym wypadku to ryzyko, które trzeba podjąć. Zresztą pewnie i sam Guidetti wie, że gdzie indziej takiej szansy jak u nas nie dostanie. A to, że nie mieści się w Stoke, pewnie po części wina w tym, że trafił tam zimą, brak przygotowania, wdrożenia do zespołu itp. Zresztą mówimy tu o przeciętniaku, ale jednak Premiership, a gdzie jest dzisiaj Eredivisie? Na pewno znacznie bliżej polskiej ekstraklasy, niż tej angielskiej. Guidetti może więc, ale oczywiście może, odpalić w tej Eredivisie od razu, patrząc na jej poziom i w międzyczasie dobić do poziomu europejskiego. Co było z Pelle, praktycznie nie grający, bardziej już weteran niż młodzian, bez rewelacyjnych statystyk a u nas pach i rewelka.

Co do samej kwoty, jeszcze dwa lata temu, nie kupowałbym Guidettiego, jednak jeżeli nasza sytuacja się poprawia, czekają nas wielomilionowe sprzedaże (Pelle ma kontrakt do 2016, tanio nie odejdzie), to trzeba zaryzykować, problemem ewentualnie nie będzie te dwa melony funciaków, a pensja Szweda.

No i pozostaje kwestia Pelle, jeżeli nie odejdzie tematu nie będzie, ale coś czuje że odejdzie, będzie chciał sprawdzić się w Anglii, zarobić trochę grosza. Dla mnie Guidetti w formie to jednak półka, jak nie dwie wyżej od Pelle, ale tylko w formie...

A Goosens to już inny temat, szklanka w Ajaksie, w NEC trochę mniej szklanka i nasi się podjarali, że może jest już ok i poszedł klopsik.

mefius1

jasne, ale mówiąc o Johnie G. siłą rzeczy powołujemy się na jego fantastyczny okres w Feye i to jest wg mnie niebezpieczne. poprzednio nie przychodził do nas jako gwiazda, ale dość anonimowy chłopak wypożyczony z głębokich rezerw City. potem zaskoczenie, szał, słuszna euforia i noszenie na rękach...
mija 1,5 roku, i to czas sportowo stracony - przerwa najpierw spowodowana neurologią, potem operacją kolana. w dorosłej piłce nie istniał odkąd wrócił do City. jakim zawodnikiem dziś jest? czemu nie mieści się nawet w kadrze przeciętniaka, jakim jest Stoke?
2 miliony GBP to kupa forsy, myślę że w kontekście eksodusu i budowy zespołu od nowa musimy mieć pewność, że człowiek za takie pieniądze da nam gwarancję zdobycia przynajmniej 20 goli na sezon. przy takim transferze nie możemy spekulować i czekać na odbudowę, te 2 bańki muszą się zwrócić w bramkach, końcowej pozycji w lidze i meczach pucharowych. z Goossensem natomiast myślę, że problemem jest nie to, że nie odpalił, ale to, że podpisaliśmy kontakt do czerwca 2016 z człowiekiem-szklanką - coś tu poszło strasznie nie tak. podejrzewam, że kontrakt ma miarę podstawowego zawodnika. i przy całej sympatii do Guidettiego - w naszej sytuacji nie możemy sobie pozwolić na kolejne przypadki utrzymywania obłożnie chorych (lub przepłacania rezerwowych) i nie możemy wydawać pieniędzy w sposób nieprzemyślany, a na to mi to niestety wygląda. chciałbym się mylić co do Johna, naprawdę.

GAV

Oczywiscie ze kierujemy sie sentymentem w przypadku Johna,pamietamy jak strzelal bramki Ajaxowi itd. W przypadku zawodnika po takim urazie to 2,5 miliona euro wydaje sie i duzo i malo. Mialo byc tyle klubow z calej Europy nim zainteresowanych a nic z tego nie wypalilo, malo tego w Premiership tez nie byl rozchwytywany. Zobaczymy jak bedzie mu szlo w Stoke. Inna sprawa ze ja za wszelka cene probowal bym zatrzymac naszego kapitana Graziano Pelle.

Norbi

Mefius ok, ale tak samo nie mamy pewności, że jak ktoś nowy przyjdzie także odpali. Bo np. Goossens nie odpalił, a w NEC był zawodnikiem nr.1, tak samo nie rozpieszcza Vormer, choć ten już lepiej się prezentuje niż John G.

mefius1

i nie ma pewności, że w Feye odpali. Guidetti, jakiego znamy i pamiętamy, opuścił nas ponad 1,5 roku temu. opuścił z poważnym i przewlekłym problemem neurologicznym i potem w najlepszym wypadku stał w miejscu. nie wiem, czy sam sentyment do tego sympatycznego chłopaka i jego zasług jest wystarczającą rekomendacją do wyłożenia 2 milionów funciaków. decyzje biznesowe powinny być podejmowane na chłodno - czyt. po dokładnym przebadaniu stanu zdrowia i ocenie formy. czy to ten sam Guidetti, co kiedyś? a jeśli nie, to czy i ile możemy czekać, aż zbliży się do dawnej dyspozycji? czy w razie czego zaakceptuje rolę rezerwowego? czy stać nas na takiego rezerwowego? nie wchodzi się 2x to tej samej rzeki (Bakkal!) i musimy być przygotowani na takie pytania. niezależnie od wszystkiego - nie wyobrażam sobie jakichkolwiek ruchów transferowych bez konsultacji z nowym trenerem, którego jeszcze nie znamy. bardzo chciałbym widzieć dawnego, cholernie przebojowego i skutecznego, trochę szalonego Guidettiego ponownie w Feyenoordzie. tylko że to jest wishful thinking, kibicowska przypadłość, która nic mnie nie kosztuje.

Norbi

Jak mamy okazję to trzeba tylko z niej skorzystać, bo on nigdzie się nie odrodzi tak jak u nas w Feye. A na wyszukiwanie wynalazków, to nie pora na to.

EdekSilva9

Dokładnie, 2 mln na pewno się znajdzie po skarpetach, super byłby to transfer.

Norbi

Brać go za te dwa melony funtów, bo razem z Boetiusem i Manu stworzy dobry atak. Klub wiem co on potrafi, sprawdzony zawodnik, bramkostrzelny, ale trzeba mu dać szansę gry, a jak widać inni mają to głęboko w poważaniu.

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

Mniej już nigdy nie będzie. Mistrzostwo świata to będzie dosłownie świata zaraz i wszyscy zagrają

Gość

W przyszłym roku jeszcze nie, ale na następnym mundialu za 5 lat i u kobiet będzie 48 zespołów... XD
Tam to dopiero będzie poziom

DamianM

I tych zmian. Rozwala mnie, wkurwia wręcz, że raz sędzia i var dają karnego, a za tydzień, za to samo, nie ma

Van den Graaf

Za dużo zespołów. Ale patrząc na to że awansuje się z 3 miejsca.... To 3 kolejki gramy ... Aby wyrzucić najgorszego z grupy.... Dlatego uważam, że 32 to max. Ale wiadomo FIFA ... Kasa... To niech dadzą 64 i po grupowej połowa do domu....

Gość

Ja oglądam mniej bo po północy nie oglądam - generalnie średnio - ale już starszy jestem i generalnie wszystkie rozgrywki mi sie nudzą od ładnych paru lat.

DamianM

Ja to ogólnie, jakoś ten mundial aury nie ma. Nie wiem przez co w sumie, ale jakoś tak oglądasz to czasem i straszne sleepery, przerwy co chwilę

Gość

chyba sobie żarty robisz? :D może niech wszystkie kraje zagrają... to żeś wymyślił. 32 to maks ile powinno być drużyn.

Van den Graaf

Zamiast tej parodii to bym wolał zwiększenie do 64 drużyn i po 2 tylko awans... Bo na zmniejszenie do 32 nie ma co liczyć...

Gość

na 12 drużun z 3 miejsc tylko 4 nie wejdą. Kompletne zniszczenie rozgrywek - wszystko zrobione by było jak najwięcej meczów na siłe by ta mafia złodziei wysysał jak najwięcej pieniędzy dla siebie.

Gość

jest tak niski poziom że z 3 punktami możesz wejść do następnej rundy - tu jest urfa żenada.

Gość

Gdy jest tyle fatalnych drużyn to oczywiste że najlepsi z najfatalniejszych też wejdą. To troche jak liga konferencji jest.

Gość

Tak wszyscy lali z RPA po pierwszym meczu, a oni wyszli z grupy z drugiego miejsca XDDD

DamianM

To samo, w tak wilgotnym klimacie to czy grubo ponad 30, lipa straszna. Leje źle, świeci źle :D

Gość

belfast widze pogoda wczesno jesienna - u mnie w niedziele 38 :D masakra. 30 jeszcze zniose ale 38 to nie wiem - dawno nie było tyle.

DamianM

Korea jak poleciała też

Gość

obrona szkocji hit w tym meczu z brazylią - jak w Polsce te bednarki co nas pozbawiły 2 turniej.

Gość

Jakaś brazylijska jasnowidzka przepowiedziała, że podczas meczu Szkocja - Brazylia, na stadionie... wyląduje UFO i zabierze kilku brazylijskich graczy, w tym Neymara i Viniciusa XDDD
No to czekamy, modlimy się XDDDDD

DamianM

Nic się nie dzieje, zatem: Czwartoligowy GKS Wikielec zagra 15 lipca w Ostródzie sparing z reprezentacją Antigui i Barbudy

DamianM

No żenada żenada, tym filmem to podpalił na całego

Gość

on siedzi w tym klubie 15 lat i tak go traktuje.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.