Real Betis

Liga Europy
La Cartuja

Czw

29.01

21:00

Heracles Almelo

Eredivisie
De Kuip

Nie

25.01

16:45

4:2

Gullit: Krajowa i międzynarodowa euforia w Feyenoordzie

09.11.2021 21:05; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Liga Konferencyjna nie jest jeszcze traktowana zbyt poważnie przez każdego fana piłki nożnej. Analityk i publicysta Ruud Gullit jest jednak zadowolony z występów holenderskich klubów w Europie, a także z doskonałych występów rotterdamczyków w Eredivisie.

- Krajowa i międzynarodowa euforia w Feyenoordzie. Jak długo musieliśmy na to czekać w Holandii? Wspaniały rozwój, a szczególnie wspaniały dla naszej piłki nożnej. Nie ma nic lepszego niż holenderski futbol manifestujący się w ten sposób i z własną twarzą. Potrzebujesz tego, aby pozostać na radarze Europy. Czy to dobrze, czy źle, że w Rotterdamie [marzą] o wygraniu krajowego tytułu lub Ligi Konferencyjnej, to doświadczenie jest fantastyczne. Dlatego nie należy go temperować, ale pielęgnować i pokazywać - napisał legendarny piłkarz w swojej kolumnie w De Telegraaf.

- Jednocześnie podoba mi się Liga Konferencji. Feyenoord i AZ są niemal pewne wyjścia z grupy i to jest dobre dla wizerunku tych klubów i Eredivisie. Na początku ludzie byli bardzo krytyczni, ale jest to atrakcyjna platforma dla każdego klubu, który nie gra w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy, aby pokazać się i liczyć się w Europie.

-  Mogę powiedzieć, że większość z tych przeciwników jest do niczego lub nie jest atrakcyjna do gry; to samo prawdopodobnie dotyczy klubów holenderskich. Za granicą nie jesteśmy tak wysoko oceniani, za jakich się uważamy. Dzieje się to szybciej niż oczekiwano, ponieważ zarówno Rotterdam, jak i Alkmaar mieli pełne ręce roboty z nadzieją na ugranie awansu do fazy pucharowej, a dla rozwoju i doświadczenia poszczególnych zawodników dobrze jest rywalizować w Europie przez długi czas. Zawodnicy reprezentują w ten sposób również większy kapitał dla klubów.

- Dla Holandii Liga Konferencji jest bardzo korzystna i z perspektywy czasu jest to wspaniała inicjatywa UEFA. Być może holenderski klub wygra ten turniej. Zawsze trzeba marzyć. 

Komentarze (0)

Wyniki 21. kolejka

Gospodarz

Gość

NAC Breda

? - ?

FC Twente

AZ Alkmaar

? - ?

NEC Nijmegen

PEC Zwolle

? - ?

SC Telstar

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Groningen

Excelsior Rotterdam

? - ?

Ajax Amsterdam

Heracles Almelo

? - ?

Fortuna Sittard

PSV Eindhoven

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Utrecht

FC Volendam

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

25 stycznia-1 lutego

Feyenoord dopisał do ligowego dorobku trzy punkty, pokonując Heracles Almelo 4:2, lecz sam wynik tylko w niewielkim stopniu oddaje to, co działo się na murawie.

Video

Feyenoord 4-2 Heracles Almelo

W ostatnich dniach Feyenoord przełamał kilka wyjątkowo bolesnych serii.

Live chat

Gość

Czym my zagramy w Sevilli na środku obrony? Duet Plug, Kraaijeveld? Chyba, że któryś z dwójki Nieuwkoop, Lotomba może grać na środku.

Gość

Sporting mega powrót w Bilbao i sReal poza ósemką XD

Gość

Ten fan marsylii co rozbija telewizory będzie miał dziś zajęcie :D

DamianM

no to jak tak było to niezły śmietnik będzie w mediach, Hiszpanie lubią to :)

Gość

nie wspominając że gol ponad 2 minuty po czasie doliczonym.

Gość

to był faul aursnesa na bellinghamie ale odgwizdał kutas dla benfiki.

DamianM

nie no, on wyskoczył jak rasowy napastnik do tej główki

DamianM

a to bramkarz tak strzelił looool haha japier

DamianM

miękki czy afera juz grana?

Gość

Bellingham faulowany przez aursnesa - faul na aursnesie i gol po tym wolnym.

Gość

karabach, bodo, galata, olympiakos, w play offach.
Żenada w meczu benfiki - 5 doliczonych, gol w 98 po faulu którego nei było rzut wolny i bramkarz benfiki strzela - mourinho zawsze skandal musi być.

Gość

Konic - psv poza play offami.

DamianM

Ta Brugia :O

Gość

i psv nara 1-2

Gość

olympiakos gol - zwala marsylie

Gość

9 drużyn ma 9 pkt - 9 pkt daje niektórym awans.

Gość

psv wraca

DamianM

simeone zaraz wyleci :D :D ale to jest wariat :D

Gość

Ale napoli traci i to ich trzyma. Bodo za to weszło.

DamianM

a w Brazylii to co tam sie dzieje, że Flamengo sobie rzuca luźne ponad 40 baniek za Paquete

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.