NEC Nijmegen

Eredivisie
Goffertstadion

Nie

12.04

14:30

FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

0:0

I znów to samo: RKC 2-2 Feyenoord

25.10.2020 18:35; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne

Feyenoord zaczyna zawodzić na całej linii. Fatalna dyspozycja została tym razem utrzymana w Waalwijk, gdzie Portowcy zremisowali z RKC 2-2. 

Pierwsze dwadzieścia pięć minut minęło bardzo szybko i bez żadnych emocji. Lepszą sytuację miał jedynie Linssen, który uderzył w poprzeczkę, ale arbiter i tak odgwizdał spalonego. Strzałów z dystansu próbowali też Diemers, Berghuis czy Toornstra, ale piłka za każdym razem lądowała w pustych trybunach stadionu RKC. I to było wszystko w tym długim okresie gry. Gra często toczyła się w środku pola, a zawodnicy jednej i drugiej drużyny jedynie często siebie nawzajem faulowali. Niedokładność, brak klarownych okazji, nic. Po prostu nic.

W 28. minucie w polu karnym piłkę na nodze zgasił Linssen, po czym Berghuis od razu uderzył, ale obok słupka. Nieco więcej precyzji i Lamprou byłby bez szans. To była najlepsza okazja dla Feyenoordu do trzydziestej minuty, w której do strzału doszedł Teixeira, ale i on bardzo mocno przestrzelił. Minuty upływały, a na boisku niewiele się zmieniało. Ślamazarne tempo i niedokładność dalej charakteryzowały zespół Advocaata. W 34. minucie boisko musiał opuścić bardzo często faulowany Teixeira. Portugalczyk był już tak pobijany, że nie dał rady kontynuować występu. Jego miejsce zajął Nicolai Jørgensen.

Gospodarze po raz pierwszy poważnie zaatakowali pod koniec pierwszej połowy i za jednym, jak i drugim razem, Bijlow musiał się wykazać. To było poważne ostrzeżenie dla snującego się po boisku Feyenoordu. W 42. minucie zespół pociągnął Haps. Boczny obrońca widząc bezradność kolegów, sam zdecydował się na efektowną akcję, wbiegł w pole karne i oddał potężny strzał, ale Lamprou wyszedł obronną ręką i odbił piłkę na rzut rożny. I to było na tyle w tej połowie. Nudna, bez emocji. Kolejny raz już Feyenoord rozczarował.

Na drugą połowę Advocaat dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Luciano Narsingh, który zmienił Linssena, zaś Geertrudia zastąpił na boku obrony Niewukoopa. 50. minuta to szok i niedowierzanie, albo raczej spodziewany scenariusz. Cyril Ngonge popisuje się efektownym rajdem oraz efektownym strzałem, którym nie dał żadnych szans Bijlowowi. Obrona Feyenoordu popełniła koszmarne błędy, dając zawodnikowi tak się przebić w okolice pola karnego. Skandaliczne zachowanie defensywy. Skandalicznie słaby Feyenoord. Po raz kolejny.

Stracona bramka nic nie zmieniła. Feyenoord walił jak w mur, bez efektów rzecz jasna. Próby zagrożenia bramce Lamprou w 58. minucie podjął się Berghuis, ale jego mocny strzał lewą nogą został pewnie zatrzymany przez Greka. Niespodziewanie w 62. minucie mamy 1-1! Niekryty Jørgensen obsłużony w polu karnym, uderza najpierw w słupek, dobija i już umieszcza piłkę w siatce. 1-1. Ale to nie był koniec. Sekundy po tym, Duńczyk...zszedł z boiska z kontuzją. Jego miejsce zajął Conten, dla którego jest to oficjalny debiut.

Przez kolejne kilka minut niewiele się już działo. Musieliśmy dość długo czekać na kolejną poważniejszą akcję, ponieważ aż do 74. minuty. RKC przeprowadza szybki atak i i bramkarz Feyenoordu musiał interweniować. Znakomicie dysponowany w ostatnim czasie Bijlow opuszkami palców broni piłkę i ta ostatecznie jest wybijana przez obrońców. W 80. minucie defensywa Feyenoordu znów się ośmiesza, a Ola John tym razem pokonuje Bijlowa. 2-1 dla gospodarzy.

Pięć minut później Haps po raz kolejny ciągnie zespół za uszy i pokazuje kolegom z ofensywy, jak trzeba grać. Piękny zamarkowany strzał z lewej strony boiska i 2-2. To jest jego sezon. 6 mecz i 3 gol lewego obrońcy. Koledzy powinni się uczyć, jak się gra i celnie strzela. Brawo, brawo, brawo dla niego! Ostatecznie Portowcom nie udało się wyrwać zwycięstwa i jesteśmy świadkami kolejnego słabego występu i starty punktów. Zdecydowanie coś się zepsuło...

 RKC WAALWIJK 2-2 FEYENOORD

50' 1-0 Cyril Ngonge

63' 1-1 Nicolai Jørgensen

80' 2-1 Ola John

83' 2-2 Ridgeciano Haps

STATYSTYKI (za flashscore.pl)

48% Posiadanie piłki 52%

8 Sytuacje bramkowe 18

6 Strzały na bramkę 8

2 Strzały niecelne 9

0 Strzały zablokowane 1

12 Rzuty wolne 20

2 Rzuty rożne 3

1 Spalone 5

6 Interwencje bramkarzy 4

19 Faule 8

2 Żółte kartki 2

447 Podania 496

367 Podania celne 414

85 Ataki 114

38 Niebezpieczne ataki 58

Komentarze (0)

Wyniki 30. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Twente

? - ?

FC Volendam

FC Utrecht

? - ?

SC Telstar

Sparta Rotterdam

? - ?

PSV Eindhoven

FC Groningen

? - ?

Go Ahead Eagles

Heracles Almelo

? - ?

Ajax Amsterdam

Fortuna Sittard

? - ?

NAC Breda

NEC Nijmegen

? - ?

Feyenoord Rotterdam

PEC Zwolle

? - ?

Excelsior Rotterdam

AZ Alkmaar

? - ?

SC Heerenveen

Zdjęcie Tygodnia

5-12 kwietnia

Niemoc Feyenoordu trwa. Drużyna z Rotterdamu po raz kolejny zaprezentowała się bardzo słabo, nie potrafiąc wywieźć kompletu punktów z terenu piętnastej ekipy Eredivisie.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

Gość

Bayern i Sporting niech wygrają

DamianM

Ja dziś team Bayern

Gość

Dziś już ćwierćfinały LM ruszają

Gość

Thun się zacięło. Już tylko 12 punktów, a 6 kolejek jeszcze. Oby dowieźli jednak

DamianM

Zobaczcie sobie tabele Segunda Division. Malaga i Castellon mają takie same liczby, od punktów, po gole strzelone, stracone, wszystko to samo

DamianM

Aha, te niektóre Ligi to dobre. Ale w sumie taka turecka lepsza? :D

Gość

Hahahahahahahahahahahahahahahaha, jprdl XDDD
W drugiej lidze brazylijskiej drużyna zdobywa gola w 19 sekundzie meczu, choć ani razu nie dotknęli piłki:
https://www.facebook.com/share/r/1Cq914y98n/

Gość

Managerem Coventry jest Frank Lampard. Taki smaczek ;-)

DamianM

To nie miałem prawa pamiętać :D za małego co pamiętam to Eurogole w Eurosporcie to było max i Bundesliga na niemieckich kanałach :D

Gość

Coventry grało w Premierleague ze 25-30 lat temu, jak jeszcze United Ferguson trzęsło ligą

DamianM

polecam jeszcze też historię Lincoln City, to chyba nawet ciekawsze jest niż Wrexham

DamianM

remis van Persie brałby w ciemno :) a tak btw, Coventry City chyba wraca do Premier League lada moment, fajna sprawa, totalna świeżość, jak ich kompletnie nie kojarze z PL, dość dawno to chyba musiało być

Gość

Benfica jedyny niepokonany zespół w lidze, a ma aż 7 punktów straty do Porto. Dziś znów wtopa i remis na wyjeździe z Casa Pia. A ta Casa Pia - malutki klub z Lizbony, który musi grać poza miastem bo im się stadion rozpada. Walczą o życie, a w tym sezonie dwa razy zremisowali z wielką Benficą i pokonali Porto (ich jedyna porażka)

Gość

Hahahaha
https://www.facebook.com/share/r/1GhYcVAoKx/

Gość

Ta nasza liga, to w tym sezonie masakra.
Misz-masz totalny, każdy z każdym może wygrać
Zero ładu

DamianM

Ale w jego przypadku to akurat top. Nie takie nie wykorzystywał. To też wiele o Pogoni mówi

Gość

te 2 gole Rajovicia to takie brzydkie - pierwszy lekki strzał i bramkarzowi przez ręce, 2 strzał do pustaka.

Gość

Vitesse-jong ajax 6-1

DamianM

Rajovic dublet, ruszyło

Gość

Rajović 2 gol :D a Adamski ładnie wypracował.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.