Heracles Almelo

Eredivisie
Erve Asito

Sob

03.05

18:45

PEC Zwolle

Eredivisie
De Kuip

Pią

25.04

21:00

4:0

Ian Smeulers kończy karierę piłkarską w wieku 25 lat i wkracza na ścieżkę przedsiębiorczości

17.04.2025 09:52; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Były zawodnik Feyenoordu, Ian Smeulers, ogłosił zakończenie swojej profesjonalnej kariery piłkarskiej w wieku zaledwie 25 lat. Lewonożny obrońca poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych, podkreślając, że teraz chce w pełni poświęcić się działalności biznesowej – ze szczególnym naciskiem na sektor nieruchomości.

- Po dwudziestu latach spędzonych w świecie sportu, postanowiłem zakończyć swoją przygodę z profesjonalnym futbolem – powiedział Smeulers w opublikowanym wideo. Pochodzący z Barendrecht piłkarz, który przeszedł przez wszystkie szczeble akademii Feyenoordu, przyznał, że w ostatnich latach coraz mniej satysfakcji czerpał z gry. - Piłka nożna towarzyszyła mi przez całe życie – od najmłodszych lat była jego centrum. Ale z czasem zacząłem odczuwać coraz mniejszą radość z gry, głównie przez wszystko, co działo się wokół futbolu.

Po 'zejściu' z boiska Smeulers nie zamierza jednak osiadać na laurach. Jak sam podkreśla, jego nową pasją stało się przedsiębiorstwo – szczególnie inwestowanie w nieruchomości. - Szybko zrozumiałem, że to właśnie biznes i nieruchomości najbardziej mnie fascynują. Chciałem robić coś wartościowego nie tylko dla siebie, ale też dla innych – wyjaśnił. Te zainteresowania zbiegły się z misją firmy Sport Legacy, z którą teraz zwiąże swoją przyszłość. Przedsiębiorstwo to wspiera obecnych i byłych sportowców, przedsiębiorców oraz liderów w zabezpieczaniu ich przyszłości finansowej. Smeulers zamierza aktywnie działać w jej strukturach, równocześnie prowadząc własne inwestycje.

Nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole Feyenoordu

Smeulers przez piętnaście lat (2006–2021) związany był z akademią Feyenoordu, lecz mimo wielu lat pracy i potencjału, nigdy nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole. W ramach wypożyczeń zbierał doświadczenie w FC Dordrecht i Willem II, a w 2021 roku przeniósł się za granicę – do norweskiego Sandefjord.

W kolejnych latach reprezentował jeszcze barwy Excelsioru oraz greckiego Volos NPS. To właśnie w tym ostatnim klubie rozwiązał kontrakt w styczniu bieżącego roku, co okazało się symbolicznym zakończeniem jego kariery zawodowej.

Komentarze (0)

Wyniki 31. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Heerenveen

2 - 1

Almere City FC

FC Utrecht

4 - 0

Ajax Amsterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Willem II Tilburg

Heracles Almelo

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

RKC Waalwijk

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

NAC Breda

? - ?

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

? - ?

AZ Alkmaar

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

26-3 maja

Feyenoord odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Eredivisie.

Video

Fortuna 0-2 Feyenoord

W meczu, podczas którego kibice Feyenoordu oddali hołd zmarłemu Leo Beenhakkerowi, to Jakub Moder poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Fortuną Sittard.

Live chat

DamianM

Barcola jakby dałe te na 2-0 to byłbym spokojniejszy, ale Arsenal pewnie wróci, ale ogólnie, PSG lepsze.

Gość

Arsenal słaby - myśle że powinni odpaść bo w finale będą pionkami z interem lub barcą. Lepiej żeby to PSG grało w finale - zdecydowanie lepsza drużyna.

Gość

Merino mega wolny - co on robi w półfinale LM - przerasta go ta robota. Szybciej by się sołdek obrócił w zatoce gdańskiej niż on się obraca.

Gość

ależ to Barcola zepsuł. Akcja na zamknięcie dwumeczu.

Gość

ian right podobno mówił że donnarumma to najsłabszy punkt psg - powinien zmienić nazwisko z right na ian wrong.

DamianM

donnaruma co broni

Gość

w ogóle absurdalny ten nabieg graczy arsenalu - nabiegali z 1.5 metrowego spalonego i potem nie zdążyli wbiec w linie psg - absurd.

Gość

spalony - haha arsenal to bezwzględnie przeklęty klub.

DamianM

a jednak nie

DamianM

chyba uznają

Gość

1-1

Gość

i wellenreuthera

Gość

donnarumma znowu klasa. Jeden z 3 najlepszych bramkarzy świata obok kurtuła.

DamianM

Tylko almette odszedł ;)

Gość

PSG pewnie wygra w tym sezonie w końcu tą Ligę Mistrzów. Przelewy poszły. Ile szejki mogą czekać ;-)

Gość

Dembele tak bardziej gra na 10siątce i dobrze mu to wychodzi.

Gość

wychodził na pozycje do strzału.

DamianM

Zdrowy dembele to kawał dzika teraz

Gość

timber go zatrzymuje ręką - jak to nie jest karny?

Gość

Oni potrafili Liverpool zdominować jakby to był zespół z ekstraklasy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.