FC Twente

Eredivisie
De Grolsch Veste

Nie

01.03

14:30

SC Telstar

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.02

20:00

2:1

Inter z rotacjami na Feyenoord – Inzaghi oszczędzi kluczowych zawodników

10.03.2025 13:15; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: fcinternews.it

Jutrzejszy rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Feyenoordem przyniesie kibicom nieco odmienioną wersję Interu Mediolan. Trener Simone Inzaghi, mając na uwadze napięty terminarz, planuje rotacje w składzie, by odpowiednio zarządzać siłami zespołu. Nerazzurri muszą bowiem nie tylko zabezpieczyć awans do kolejnej rundy, ale także przygotować się na kluczowe starcie ligowe z Atalantą oraz nadchodzącą przerwę reprezentacyjną.

Dodatkowym wyzwaniem dla sztabu szkoleniowego są urazy kilku graczy. Z powodu kontuzji w meczu z Feyenoordem na pewno nie zobaczymy m.in. Valentina Carboniego, Federico Dimarco, Matteo Darmiana, Piotra Zielińskiego i Nicoli Zalewskiego. Mimo że Inter przystępuje do spotkania z komfortową zaliczką 2:0 po pierwszym meczu na De Kuip, sztab drużyny zdaje sobie sprawę, że w futbolu nic nie jest pewne – co pokazała chociażby pierwsza połowa ostatniego ligowego starcia z Monzą.

Szeroka rotacja w składzie

Według informacji "La Gazzetta dello Sport", Inzaghi zamierza dokonać kilku istotnych zmian w wyjściowej jedenastce. Aż połowa składu może się różnić od tego, który wyjdzie na murawę w niedzielnym meczu ligowym z Atalantą. Trener planuje oszczędzić kilku kluczowych zawodników, by uniknąć przeciążenia i potencjalnych urazów.

Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczną m.in. Lautaro Martínez oraz Hakan Çalhanoğlu. Argentyńczyk, który w ostatnich tygodniach rozegrał wiele intensywnych spotkań, dostanie chwilę wytchnienia, a jego miejsce w ataku zajmie Marcus Thuram. Francuz, choć w meczu z Monzą zmarnował kilka dogodnych okazji, znajduje się w dobrej formie i ponownie dostanie szansę na udowodnienie swojej wartości.

Podobna sytuacja dotyczy Çalhanoğlu, który jest kluczowym ogniwem w środku pola i w ostatnich tygodniach prezentuje znakomitą dyspozycję. Turek zostanie oszczędzony na wymagające starcie z Atalantą, a jego miejsce zajmie Kristjan Asllani. 22-letni pomocnik w ostatnim meczu ligowym nie pojawił się na boisku, ale teraz otrzyma okazję, by pokazać swoje umiejętności na europejskiej scenie.

Szansa dla zmienników

Inter w tym sezonie rozgrywa niezwykle intensywną kampanię. Jak przypomina "Gazzetta", jutrzejszy mecz będzie już 42. spotkaniem w tym sezonie i 18. od początku 2025 roku. Od 2 stycznia, kiedy Nerazzurri rywalizowali w półfinale Superpucharu Włoch w Rijadzie, zespół gra średnio co 3,6 dnia. Oprócz Asllaniego i Thurama, kolejną szansę na występ od pierwszej minuty otrzyma Mehdi Taremi, który zastąpi nieobecnego w kadrze na Ligę Mistrzów Joaquína Correę. 

Przewidywany skład Interu (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bisseck; Dumfries, Frattesi, Asllani, Mkhitaryan, Carlos Augusto; Thuram, Taremi.

Komentarze (0)

Wyniki 25. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Telstar

? - ?

NAC Breda

SC Heerenveen

? - ?

Sparta Rotterdam

Heracles Almelo

? - ?

PSV Eindhoven

NEC Nijmegen

? - ?

Fortuna Sittard

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

FC Twente

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Volendam

? - ?

FC Groningen

FC Utrecht

? - ?

AZ Alkmaar

Excelsior Rotterdam

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

22-1 marca

Feyenoord dopisał do swojego dorobku trzy punkty, ale styl zwycięstwa z Telstar pozostawił sporo do życzenia.

Video

Feyenoord 2-1 Telstar

Feyenoordu znowu nie zahcywcił, ale trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Live chat

Gość

NEC przegrało. Ten Feyenoord i wyniki pod tego asa na ławce xD

Gość

To patrzcie na Ekstraklasę - 23 kolejka (niektórzy mają mniej spotkań - 21-23), a tylko trzy drużyny mają po 10 wygranych - i to jest największa liczba zwycięstw.
XDDD

Gość

Hahahaha - znacie ligę, gdzie lider ma... 37 punktów?
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

DamianM

znowu dwa, zdrowo pojeban*. Niesamowite

Gość

Kane już 31 goli - 11 do pobicia rekordu.

DamianM

i Borussia gol :)

DamianM

musicie zobaczyć faul zawodnika BVB i żółta za takie coś tylko. Co za żenada. Sędziowanie to jest skandaliczne

DamianM

ja dzisiaj team Bayern, typuje 1-4

DamianM

olalal

Gość

Ale to wyjął obrońca... O_O
https://www.facebook.com/share/v/1EJHHbTAEC/

Gość

Pierwszy Hattrick Yamala w karierze. No ale mazurek był szybszy :D

Gość

nieuznany jednak 3-3

Gość

burnley-brentford było 0-3 jest 4-3

Gość

Yamal co poczarował na 2-0 łał

Gość


pogoń wygrała 3 mecze z rzędu i z walki o utrzymanie są 3 pkt od pucharów :D

Gość

widzew znowu w ryj

Gość

Aleeeeż zayebał!!! O_O
https://www.facebook.com/reel/902205725851062/

Gość

W Portugalii jest trochę śmiesznie, bo 3 marca jest pierwszy mecz półfinału pucharu - Sporting:Porto, a rewanż dopiero 24 kwietnia, prawie dwa miechy później XDDD

Gość

Coś jeszcze dorzucicie?
Może być też ciekawy w pon. Gil Vicente-Benfica, bo gospodarze bardzo wysoko w tabeli, niewygodni są.

DamianM

znowu rangers celtic :D czasami mam wrażenie, że grają tak minimum raz w miesiącu haha

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.