SC Heerenveen

Eredivisie
Abe Lenstra Stadion

Nie

11.01

12:15

FC Twente

Eredivisie
De Kuip

Nie

21.12

14:30

1:1

Kariera Terence’a Kongolo na zakręcie. NAC Breda odsuwa byłego piłkarza Feyenoordu

31.12.2025 14:11; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Przyszłość Terence’a Kongolo w NAC Breda stanęła pod dużym znakiem zapytania. Klub oficjalnie potwierdził, że doświadczony obrońca nie znajduje się już w planach pierwszego zespołu prowadzonego przez Carla Hoefkensa i ze skutkiem natychmiastowym został przesunięty do drużyny rezerw.

Kongolo trafił do NAC we wrześniu 2024 roku jako wolny zawodnik po odejściu z Fulham. Od tamtej pory wystąpił w 23 oficjalnych spotkaniach, jednak mimo obowiązującego do końca sezonu kontraktu, współpraca obu stron wyraźnie zmierza ku przedwczesnemu zakończeniu. Klub poinformował, że defensor będzie trenował z zespołem NAC U21 i nie jest już brany pod uwagę przy powołaniach do pierwszej drużyny.

Sam zawodnik już wcześniej dawał do zrozumienia, że jego rola w zespole uległa znacznemu ograniczeniu.

– Ostatecznie decyzja zawsze należy do trenera. Mam już 31 lat i nie zamierzam się zbytnio frustrować, jeśli wybiera innych zawodników. Chcę po prostu grać co tydzień i czerpać radość z futbolu. Jeśli nie tutaj, to gdzie indziej – mówił Kongolo. Czterokrotny reprezentant Holandii nie ukrywał wówczas, że rozważa zmianę otoczenia.

Obrońca jest wychowankiem Feyenoordu Rotterdam, gdzie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i sięgnął po mistrzostwo kraju. Dobra forma zaowocowała transferem do AS Monaco, a w kolejnych latach występował także w Huddersfield Town oraz we wspomnianym Fulham. Były też wypożyczenia do Le Havre i Rapidu Wiedeń, ale i tam zagrzał długo miejsca. 

W trwającym sezonie Kongolo pojawił się na boisku w barwach NAC jedynie pięciokrotnie, z czego aż cztery razy wchodził jako rezerwowy.

Komentarze (0)

Wyniki 18. kolejka

Gospodarz

Gość

NEC Nijmegen

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

FC Volendam

FC Twente

? - ?

PEC Zwolle

PSV Eindhoven

? - ?

Excelsior Rotterdam

FC Groningen

? - ?

NAC Breda

SC Heerenveen

? - ?

Feyenoord Rotterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

Ajax Amsterdam

Sparta Rotterdam

? - ?

Heracles Almelo

Zdjęcie Tygodnia

21-27 grudnia

Feyenoord remisem 1:1 z FC Twente zakończył pierwszą część sezonu, co pozostawia wiele do życzenia.

Video

Feyenoord 1-1 FC Twente

Feyenoord ponownie zawiódł, bowiem remis można uznać za ogromne szczęście, a nie powód do zadowolenia. Zamiast stabilizacji i progresu widać ciągły regres.

Live chat

Gość

Lyon miał 1 okno zakaz - i wtedy szorowali po dnie tabeli a w zime porobili te szalone transfery w większości przepłacone i awansowali do ligi europy.

Gość

90% własności botafogo - john textor :D

Gość

Czyżby efekt textora i ich dopadł.

DamianM

Botafogo z zakazem transferowym na TRZY OKIENKA! FIFA objęła Botafogo zakazem transferowym na najbliższe trzy okna. Kara wynika z braku uregulowania płatności wobec Atlanty United za Thiago Almadę. Takich to szybko jadą :)

Gość

O_O

DamianM

André Ayew zawodnikiem NAC.

Gość

brawo wilki

Norbi

Damian odpisz na pw.

Norbi

i punkt wilki mają...

Norbi

spalony ratuje wilki od utraty punktu...

Norbi

pisałem właśnie, że jak w Feye :P

DamianM

w Celticu jak u nas: Nancy should have been sacked after the Dundee unt game. This shambles needs to end but it won't because our board don't give a shit. Zarząd ma wyjebanei czesc, tam chyba jeszcze gorzej, bo przecież ten typ dopiero co rzyszedł

Norbi

no dokładnie, gówno było....a teraz co kroć to gol...

DamianM

pierwsza połowa arsenalu taki paździeż a teraz 4-0, wow

DamianM

Healy (tak, ten co chyba nawet Polsce strzelał) zapowiedział już grube roszady, bo pupilek kraju nie może tak wyglądać

DamianM

Yep, ale tu chociaż takie Ładne wygrało mistrza, do Szkocji się nie umywają, jdjby ktoś inny tam został

Gość

Linfield też nieźle - na ten moment 14 pkt straty do Larne i 5 miejsce :D

Gość

Jeszcze niedawno Chelsea takie tuzy barce klepali jak ekstraklasowy zespół - a teraz już spadli za liverpool :D zaraz mogą miec 5 do nich straty :D

DamianM

Oczywiście i w tym przypadku pewnie wina trenera tylko.

DamianM

Podpadł czymś, trener nie mówi wprost, ale czymś podpadł. Grał przecież i nagle zniknął, to wiele mówi.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.