FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

KIBICE WYBRALI: O to zwycięski projekt kampanii 'Dwunasta Koszulka'

01.08.2025 12:34; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

W piątek Feyenoord oraz marka Castore zaprezentowali „Dwunastą Koszulkę” – wyjątkowy, czwarty już komplet strojów na obecny sezon, a zarazem dwunasty zestaw zaprojektowany przez Castore specjalnie dla klubu z Rotterdamu. Nowa koszulka powstała we współpracy z dwunastym zawodnikiem – kibicami Feyenoordu, czyli „Het Legioen”.

Feyenoord, Castore oraz kibice połączyli siły, by wspólnie stworzyć coś unikalnego. Spośród aż 3 929 nadesłanych projektów powstało dwanaście wyjątkowych propozycji koszulek, z których ostateczny wybór należał wyłącznie do fanów. W dwóch turach głosowania tysiące kibiców oddało swoje głosy na projekt, który ostatecznie został nazwany „Dwunastą Koszulką”. 

Symbolika i klasyczna elegancja

Zwycięski projekt czerpie inspirację z klasycznych wzorów z historii klubu. Ciemnozielona baza koszulki, uzupełniona czarnym kołnierzykiem i złotymi akcentami, przywołuje na myśl tradycyjne stroje z przeszłości. Całość zdobi subtelny wzór stworzony z charakterystycznej litery „F” (znanej z klubowego herbu) oraz cyfry 12 – symbolicznego odniesienia do dwunastego zawodnika. Na piersi znajduje się haftowane, pełnokolorowe logo Feyenoordu.

Z tyłu koszulki umieszczono napis „Dwunasta Koszulka” zapisany cyframi rzymskimi. Uwagę przykuwa również specjalna wersja logo Castore, w którym nazwa marki została zastąpiona hasłem „het legioen” – podkreślając tym samym kluczowy wkład kibiców w powstanie tego wyjątkowego projektu.

Komplet uzupełniają czarne spodenki ze złotymi akcentami oraz ciemnozielone getry, tworząc razem stylowy i spójny strój meczowy.

Dostępność i przedsprzedaż

„Dwunasta Koszulka” jest już dostępna w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie internetowym Feyenoordu oraz na stronie nl.castore.com. Kibice mają czas do niedzieli, 10 sierpnia, do godziny 23:59, by zamówić ten limitowany strój. Dodatkowo, każdy, kto zdecyduje się na zakup w ramach przedsprzedaży, ma szansę wziąć udział w oficjalnej sesji zdjęciowej z udziałem zawodników – wystarczy zarejestrować się pod wskazanym linkiem.

Wysyłka zamówień planowana jest od 12 grudnia.

Transfery

Transfery

Transfery

Transfery

Transfery

Transfery

Transfery

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

Gość

Malaga w la lidze ponownie. Fajne beniaminki w końcu - santander, la coruna, malaga. Zawsze jakieś szrociaki wchodziły typu elche, eibar, las palmas. fe

DamianM

Niech zabiera do Meksyku połowę

Gość

Wpierw sprzedajmy z 15-20 pasażerów na gapę co biorą pensje i nic nie dają klubowi.

Gość

Można ale najpierw zarób potem sprzedaj bo znowu długi się narobią i znowu syf jak był kiedyś co nas na dekade 2000-2010 wywaliło z walki o tytuły.

DamianM

Chociaż powiem wam, że przewija się sporo komentarzy, że Feyenoord powinien atakować rekordy dalej i wydawać dużo więcej. Ja bym jednak nie ryzykował. Wiadomo, Rigaux ma kredyt zaufania, ale oby więcej newsów tylko o młodych i czasem o nieco starszych jak Marmol i Vanhoutte. Taki Ferri naprawdę ma potencjał na przykład i ma więcej sendu niż Tengstedt czy Borges jak kupowali ich

Gość

Malaga prowadzi w 2 meczu finałowym o la ligę 1-0 z almerią.

DamianM

No pewnie, ale taki Feyenoord to absolutnie nie. A jeszcze gorsza patola to ci bogaci ludzie. Oby nikt Feyenoordem nigdy się nie zainteresował.

Gość

Jak masz za sponsora szejka to se możesz robić takie transfery ale jak ma limitowany budżet to lepiej kupować mądrze - jak Lyon kupił z rezerw sportingu skrzydłowego za 2 mln - sprzedał za 29.5 do niemiec. To samo wieffer u nas pół miliona chyba kosztował poszedł za 30 - taką strategie lubie a nie niepotrzebne ryzyka jak z tym borgesem.

DamianM

Plus nieco starszy Hiszpan ala Marmol i jest ok. Ten jeden co pisałeś to chyba w Polsce grał

DamianM

Ja to samo, identycznie. Czasami można sobie pozwolić, ale ja podziękuję, żeby potem to się ciągnęło. Wolę to co robi Rigaux, takiego Ferriego czy coś

Gość

Sporting 60 mln już wydał - 30 mln na zalazara z bragi - 20 mln na doumbie z venezii. Szaleją. Porównajmy to ile Feye ma rekord wydatków na 1 gracza :D No ale wole tanich graczy i młodych niż walić grube hajsy i i tak nie wiadomo czy odpali.

Gość

liverpool już wydał 103 mln :D

DamianM

no, ale jednak po holandii nie spodziewałem się 5 goli też

Gość

Zmietli ich - przeceniłem Szwecję.

DamianM

3-0, no jestem zaskoczony

Gość

to wytypowałem :-)

DamianM

No no już 2

Gość

holandia 1-0

DamianM

ja remis

Gość

typuje że szwecja ogra holandie 3-2

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.