FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

Klub przedstawił roczne dane

10.10.2022 16:47; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Feyenoord poniósł stratę netto w wysokości 4,5 miliona euro w roku finansowym 2021/22, zgodnie z rocznymi danymi, które klub z Rotterdamu ogłosił w poniedziałek. Niemniej jednak na De Kuip panuje optymizm: Feyenoord spodziewa się dodatniego wyniku netto w nadchodzącym roku, a liczby są znacznie lepsze niż w roku finansowym 2020/21, kiedy zanotowano stratę w wysokości siedemnastu milionów euro.

W ciągu ostatniego roku finansowego Feyenoord odnotował wzrost obrotów o 41 procent w porównaniu z sezonem 2020-2021, do 87 milionów euro. W latach 2020-2021 obroty były mocno nadszarpnięte przez pandemię, ale już na przestrzeni następnego roku, klub zanotował mocny wzrost liczb, zwłaszcza dzięki udanej kampanii w Lidze Konferencji. Feyenoord dotarł do finału w tym turnieju. Zaowocowało to skromnym zyskiem operacyjnym w wysokości 1 mln euro, co oznacza poprawę o 5 mln euro w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dyrektor finansowy Smorenburg mówi w wyjaśnieniu: - Transfery takich graczy jak Tyrell Malacia, Luis Sinisterra, Marcos Senesi i Fredrik Aursnes razem zapewniły klubowi prawie 70 milionów euro, licząc od 1 lipca. Środki te są rozłożone na kilka lat, a odliczając wszelkiego rodzaju inne koszty i podatki, ostatecznie pozostaje nam kwota od 45 do 50 milionów euro. Zdecydowaną większość ponownie zainwestowaliśmy, ponieważ chcemy w tym sezonie ponownie zrealizować nasze sportowe ambicje. Bo chociaż sytuacja finansowa musiała i musi się poprawić, aby dalej się rozwijać, nasze cele sportowe są oczywiście kluczowe.

Feyenoord z niecierpliwością czeka na pozytywną przyszłość finansową. - W latach 2022-23 spodziewamy się wyrównać obroty w stosunku do poprzedniego sezonu. Wynik netto będzie dodatni w wyniku transferów zrealizowanych tego lata. 

Komentarze (0)

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

FC Groningen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Twente

Excelsior Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

? - ?

PEC Zwolle

FC Volendam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

Heracles Almelo

NAC Breda

? - ?

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

DamianM

Ja też nie lubię piłki reprezentacyjnej. Niby też piłka, ale kompletnie mnie nie interesuje, nie jara. Może pójść, napić się piwa ok, ale w tv totalnie nic

Gość

Przez to całe zamieszanie z kadrami nawet człowiek nie zauważył, że ruszyła liga norweska już. Jak to zleciało szybko. Molde w kryzysie, Rosenborg ostatni, Bodo poprzekładane mecze na razie.

Gość

Do "Mundialu" spokój z kadrami. Dogranie sezonu i potem ten cyrk z 48 krajami XDDD

DamianM

Talizman top

Gość

"W dniu meczu z Kosowem trener Feyenoordu, Robin van Persie, wysłał Leo wiadomość z życzeniami powodzenia i prośbą, by uniknął kontuzji." - nasz talizman "szczęścia" robinek...

Gość

Nareszcie po reprezentacjach

DamianM

no forma formá, ale to jest pojebane, to fakt

Gość

I to jest też blamaż tego całego "systemu" eliminacji - Szwecja była ostatnia w grupie, grała w barażach za wysokie miejsce w Lidze Narodów. Jeszcze dodatkowo jako gospodarz finałowego meczu... Kompromitacja

Gość

Akurat w tej grupie jest tylko Belgia z Europy, także tego...

Gość

Właśnie za Iran z dziką kartą wejdą pewnie Włochy ;-)

DamianM

Już by papież przemawiał :-)

Gość

Iran rezygnuje z mistrzostw i Polska z awansem!

Gość

Nawet kongo baja bongo wchodzi a Polska.

DamianM

Kongo widzę jeszcze weszło

Gość

No i Irak ostatni na MŚ

DamianM

ciekawe czy Bastoni w Bośni został :) hit, trzeci raz ich nie będzie, jeszcze ok jakby odpadali z kimś mocnum, a tu chyba macedonia, teraz bośnia, jaja do kwadratu

Gość

Włosi przecież grali w dziesiątkę. Dlatego taka przewaga

DamianM

Japierdole Bośnia

Gość

Bośnia strzały 31-9 O_O zupełnie zasłużony awans. Włosi tacy obsrani to niezła presja w kraju musiała być :-D

Gość

A Dimarco jak się cieszył po tym jak bośnia awansowała do finału baraży :D beka

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.