FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

KNVB ogłasza zmiany w lidze holenderskiej

25.06.2024 15:57; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

KNVB ogłosiło wprowadzenie trzech znaczących zmian regulacyjnych wraz z nowym sezonem. Dodatkowa zmiana, zegar stadionowy 'tykający' po 90. minucie oraz wyjaśnienie na żywo decyzji sędziego. 

Wyjaśnienie na żywo

Komunikaty na boisku oznaczają, że sędzia dostarczy krótkie wyjaśnienie decyzji podjętej zaraz po analizie VAR lub dokładnym przeglądzie VAR. To wyjaśnienie jest dostępne na żywo zarówno dla widzów na stadionie, jak i oglądających transmisję telewizyjną. Celem tego rozwiązania jest zapewnienie większej przejrzystości w procesie podejmowania decyzji przez VAR. Po zakończeniu sezonu 2024/25, praktyka ta zostanie oceniona, a następnie podejmie się decyzję o jej ewentualnym rozszerzeniu. Testy rozpoczną się od 1/8 finału Pucharu Holandii. 

Dodatkowa zmiana

IFAB, Międzynarodowy Komitet ds. Reguł Gry, postanowił, że dodatkowa zmiana, stosowana w przypadku podejrzenia urazu głowy, zwana "białą zmianą", zostanie wprowadzona na stałe. Ta zasada umożliwia wykonanie dodatkowej zmiany, jeśli istnieje podejrzenie, że zawodnik doznał urazu głowy. W ostatnich sezonach, ta opcja była już testowana w holenderskich ligach piłkarskich. Od nowego sezonu, ten protokół będzie stosowany na stałe. Największą zmianą jest wprowadzenie następującej zasady: gdy drużyna A skorzysta z tej dodatkowej zmiany, drużyna B może natychmiast też użyć dodatkowej zmiany. 

Zegary na stadionach

Od nowego sezonu, zegary stadionowe będą kontynuować działanie nawet po zakończeniu regulaminowego czasu gry. Celem tej zmiany jest lepsze informowanie publiczności o długości doliczonego czasu gry. Dotychczas zegary stadionowe zatrzymywały się na 45 i 90 minucie. To rozwiązanie zostało już skutecznie zastosowane w Premier League w sezonie 2023/24. Organizacje piłkarskie zostały wezwane do dostosowania zegarów stadionowych na nadchodzący sezon. 

Komentarze (0)

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

FC Groningen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Twente

Excelsior Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

? - ?

PEC Zwolle

FC Volendam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

Heracles Almelo

NAC Breda

? - ?

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

Gość

To co zaraz Ueda do kompletu kontuzji? :D

DamianM

tak zwany skauting na żywo hehe

Gość

Widzew chce kupić tego Albańczyka co strzelił Polsce gola... Ci to mają politykę transferową hahaha

DamianM

Roy Hodgson co wrocił, po ponad 40 latach do Bristol. Nie do zajechania chłop jak advocaat

Gość

Zechiel 2 gole z nowegia w u21

DamianM

Bos z golem w reprezentacji, ale mu idzie. Niech mu sie wiedzie, jeden z nielicznych o którym można dobrze pisac.

Gość

Po kontuzji to pół biedy - oni wysyłają zawodnika w połowie wyleczonego.

DamianM

przede wszystkim FIFA czy tam UEFA powinna wprowadzić przepis, że klub nie musi wysyłac zawodnika. Ja wiem, to niemożliwe, bo dla większości to numer 1 w karierze, ale...ludzie, przesada, że powołują zawodników po kontuzjach i jeb

Gość

Barca traci Raphinhe przez te zdupowania reprezentacyjne. Już rośli w siłę i jeb.

Gość

Zaraz Sterling złapie uraz mięśnia z powodu ciężkiego wyczerpującego sezonu i zostanie nam Borges :D

Gość

Znowu się powtarza sytuacja z Readem - tym razem klub mógł coś zrobić a nie zrobił nic.

Gość

i DR Konga - Jamajka

Van den Graaf

Irak

DamianM

Z kim teraz Boliwia?

Gość

Boliwiaaaaa

Gość

Finały tych baraży na jakimś klepisku w Bośni, inny w Prisztinie. XDDD

DamianM

O Boetius nawet pyka tam u nich sobie w pierwszym składzie

DamianM

Wielki Surinam zagotuje teraz

Gość

Bośnia i czechy na karne przeszły - walia znowu na karne u siebie odpada :D

Gość

Finały
Szwecja-Polska
Czechy/Irlandia-Dania
Włochy-Walia/BIH
Kosowo-Turcja

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.