---

---
---

---

---

---

Vitesse Arnhem

Eredivisie
De Kuip

Nie

28.05

14:30

0:1

Kökcü otworzył się po zdobyciu mistrzostwa

16.05.2023 20:30; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Orkun Kökcü po zdobyciu mistrzostwa kraju z Feyenoordem otworzył się i ujawnił, że zmagał się z traumą, która sprawiła, że przez wiele miesięcy prawie nie spał. Ostatecznie do przywrócenia normalnego rytmu snu potrzebny był terapeuta behawioralny.

- Byłem szczęśliwy, jeśli spałem cztery godziny, zwykle było to mniej - powiedział Kökcü w wywiadzie dla De Volkskrant. Przyczyną był koktajl, który wypił dzień przed meczem Ligi Konferencji ze Slavią Praga. Z powodu Ramadanu wypił go wieczorem, a jego ciało źle na niego zareagowało. - Moje serce zaczęło bić szybciej, przez co zesztywniałem. Byłem w takim szoku, że doznałem lekkiej traumy. Tej nocy nie spałem ani minuty, a w kolejnych miesiącach często nie mogłem.

Ostatecznie zgłosił trenerowi Arne Slotowi na obozie treningowym w Austrii, że tak dalej być nie może. - Musiałem ratować się przed tą traumą. Trener natychmiast powiedział: jedź. Nie czekałem na samolot, pojechałem do domu vanem, co zajęło osiem godzin. Kapitan przez sześć miesięcy cierpiał na bezsenność, co miało duży wpływ na jego występy na boisku. 

Halis Kökcü, ojciec kapitana Feyenoordu, twierdzi, że w grę wchodziło coś więcej. - W dzisiejszych czasach na młodego zawodnika spada tak wiele krytyki, wszelkiego rodzaju ludzie, którym nie można ufać. To wszystko kumulowało się w jego głowie z powodu braku snu. Tak samo było w mojej głowie i mojej żony. Spaliśmy na kanapie, aby pomóc mu, gdy wstawał z łóżka. 

Terapia EMDR, czyli Eye Movement Desensitization and Reprocessing, była potrzebna do tego, żeby Orkun pozbył się problemów ze snem. Wizyta w Mekce również bardzo pomogła. - Było ciężko, dużo siedziało mi w głowie. Trener był jednym z niewielu, którzy o tym wiedzieli. On jest kimś więcej niż trenerem, on dokładnie rozumie, jak postępować z ludźmi. Dlatego tak się rozpłakałem, kiedy przytuliłem go po meczu o mistrzostwo. 

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

28-4 czerwca

Feyenoord Rotterdam na zakończenie sezonu 2022-2023 przegrał 0-1 z Vitesse Arnhem.

Video

Feyenoord 0-1 Vitesse

Porażką Feyenoord zakończył mistrzowski sezon.

Live chat

Kris

Znając życie za Kökcu przyjedzie ten Bergvall

Gość

Może za Kökcu - Gregor Krychowiak...
Hahahahahahahahaha

Gość

Teraz byle wafel po jednym dobrym sezonie w Ligue1 w średniej drużynie jest sprzedawany za 30 mln

DamianM

Ja wiem, że to psg, ale wymieniane kwoty to jest jakiś kosmos ,a my Kokcu za 30

DamianM

No Romano tam realcjonuje - PSG will pay €60m to Sporting

Kris

A skąd info o Ugarte? Nigdzie nic nie widzę?
Kökcu dużo lepszy od urugwajca

DamianM

Nie wiemy co było za kulisami, czemu się pośpieszyli itp. Może sam Kokcu chciał. To SPORTING sprzedał Ugarte za 60 baniek. A to nie był najlepszy zawodnik ligi, również młody pomocnik, ligi zbliżone..

Kris

Benfica nie ma większego potencjału niż Ajax, po prostu dobrze wały kręci. Jak zakończy się prokuratorskie śledztwo, to lizbończycy będą cienko piszczeć... ;)

Gość

Liga portugalska nie jest lepsza niż holenderska ale Benfica ma większy potencjał niż nawet ajax więc jest to krok naprzód jakby nie patrzył. No i finansowo widać że Benfica stoi wyżej niż holenderskie kluby. To jak benfica sprzedaje to jest wzór, do którego jak widać Feyenoord nie chce dążyć...

Kris

Gaston Togni - warto wziąć go pod uwagę na lewe skrzydło, ale transfer raczej zimą dopiero.

Van den Graaf

Powinno być 60 minimum, Feye sprzedałby 1,2 graczy i jest za co skład wzmacniać...

DamianM

no trzy razy więcej będzie zarabiał i też dostanie dychę na koszulce

Kris

Kökcu poszedł do Benfiki, bo tam ma prawie pewny pierwszy skład. "Orły" do tego praktycznie zawsze grają w LM, dodatkowo dostanie kupę kasy na kontrakcie.
Być może też nie chciał grać w Anglii, gdzie co drugi wirtuoz potrafi co najwyżej rywalowi kości połamać...

Van den Graaf

Może chce tam pograć 2,3 sezony i wystrzeli gdzieś wyżej. Gwarancja niemal gry co rok w LM i raczej pewne miejsce w składzie

DamianM

Powiem wam, zaskoczony jestem, że wybrał Benfikę, nie umniejszam im, duży klub, ale, dla mnie, niespodidzanka

DamianM

no to też trzeba brać poprawkę na te media, bo dokłądnych danych się nie doczekamy i nie poznamy, ale niepokojące są te doniesienia. A sam Kokcu jest już w lizbonie

Gość

A tu zaraz się okaże że plotki medialne i kokcu zostaje na kolejny rok :-D

DamianM

teraz wracam, patrzę a PSV go weźmie za 8, TOP

GAV

Z Pepim to jest drugą wtopa na dziś moim zdaniem

DamianM

mówię, dla nas był za 11 i 20%

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.