FC Utrecht

Eredivisie
Galgenwaard

Nie

08.02

12:15

PSV Eindhoven

Eredivisie
Philips Stadion

Nie

01.02

14:30

3:0

Krabbendam o możliwych wzmocnieniach: Chodzi już tylko o dopracowanie kilku szczegółów

21.07.2025 17:17; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ screen / Źródło: FR12.nl

Transferowa gorączka zdaje się wreszcie rozkręcać w Rotterdamie. W obliczu coraz pilniejszej potrzeby wzmocnień w defensywie, Feyenoord intensyfikuje działania na rynku. Klub chce w trybie pilnym pozyskać dwóch środkowych obrońców: Tsuyoshiego Watanabe z KAA Gent oraz Rava van den Berga z Middlesbrough. O szczegółach potencjalnych transferów opowiada dziennikarz Voetbal International, Martijn Krabbendam, w specjalnym wydaniu podcastu Dick Voor Mekaar.

Watanabe najbliżej transferu

Najbliższy przenosin do Feyenoordu jest Tsuyoshi Watanabe. - Chodzi już tylko o dopracowanie kilku szczegółów – informuje Krabbendam. - Feyenoord obserwował go już w czerwcu, ale wtedy kwota odstępnego okazała się zbyt wygórowana. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmieniła – Hancko odchodzi, a Beelen zmaga się z kontuzją. Klub musi działać błyskawicznie.

Japończyk miał niedawno okazję zmierzyć się z Feyenoordem w meczu towarzyskim, jeszcze w barwach Gent. - Już wtedy było widać, że to zawodnik o bardzo wysokiej jakości. Jest świetnie ustawiony, nie boi się wyjść wyżej z pressingiem, potrafi kierować całą linią defensywną, a do tego zachowuje spokój przy wyprowadzaniu piłki – ocenia Krabbendam. - Choć to inny typ obrońcy niż Hancko, to jednak jego doświadczenie, opanowanie i przywódcze cechy mogą się Feyenoordowi bardzo przydać.

Van den Berg jako inwestycja w przyszłość

Drugim celem Feyenoordu jest Rav van den Berg. Klub jest już na zaawansowanym etapie rozmów z Middlesbrough. - Rav wyróżniał się spokojem z piłką przy nodze podczas meczów młodzieżowej reprezentacji Holandii – zauważa Krabbendam. - Od dwóch lat gra w Championship, jednej z najbardziej wymagających lig w Europie – głównie ze względu na dużą liczbę meczów i silnych przeciwników.

Van den Berg ma 21 lat, podczas gdy Watanabe 28. - Inwestycja w Van den Berga to również szansa na przyszłość – jeśli nadal będzie się dobrze rozwijał, Feyenoord może sprzedać go za znacznie wyższą kwotę za dwa-trzy sezony – dodaje dziennikarz. Według jego informacji, obaj zawodnicy mogą kosztować klub w granicach 10 milionów euro.

Trzy wzmocnienia do środka obrony?

Feyenoord planuje łącznie sprowadzić aż trzech środkowych obrońców, co oznacza, że nawet przy transferach Watanabe i Van den Berga, temat pozyskania Danilho Doekhiego z Unionu Berlin pozostaje aktualny. Dodatkowo, rotterdamski klub chce również zakontraktować lewego obrońcę Jordana Bosa oraz napastnika El Bilala Touré. W obu przypadkach zakłada się tzw. „scenariusz Jakuba Modera” – czyli liczy się na to, że po powrocie do pełni zdrowia piłkarze odzyskają swoją najwyższą formę właśnie w Feyenoordzie.

Możliwe odejście Paixão

W kontekście ewentualnych wzmocnień warto wspomnieć również o możliwych odejściach. Krabbendam przewiduje, że przynajmniej dwa z planowanych transferów mogą zostać sfinalizowane już w najbliższych dniach. - Olympique Marsylia planuje dziś złożyć ostateczną ofertę za Paixao. Sam zawodnik jest zainteresowany przenosinami – klub zadbał też o pozytywne nastawienie jego rodziny – zdradza Krabbendam.

Kluczowe będzie jednak to, czy francuski klub będzie w stanie spełnić wymagania finansowe Feyenoordu. Rotterdamczycy liczą bowiem na rekordową kwotę, także z uwagi na fakt, że kontrakt Paixão obowiązuje aż do połowy 2029 roku. - Obecnie przebywa on w Brazylii, gdzie przechodzi rehabilitację. Feyenoord ma nadzieję, że wróci do formy na czas, by zagrać w meczu z Fenerbahçe. To może być kluczowe spotkanie, a jego obecność na boisku może zrobić dużą różnicę.

Komentarze (0)

Wyniki 22. kolejka

Gospodarz

Gość

NAC Breda

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Heracles Almelo

PEC Zwolle

? - ?

FC Volendam

FC Twente

? - ?

SC Heerenveen

Fortuna Sittard

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Utrecht

? - ?

Feyenoord Rotterdam

AZ Alkmaar

? - ?

Ajax Amsterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

SC Telstar

FC Groningen

? - ?

PSV Eindhoven

Zdjęcie Tygodnia

1-8 lutego

Feyenoord skompromitował się w Eindhoven w sposób, który trudno ubrać w dyplomatyczne słowa.

Video

PSV 3-0 Feyenoord

W spotkaniu z PSV można było zobaczyć obraz nędzy i rozpaczy, jaki zaprezentowali Stadionowi.

Live chat

Gość

i jest 0-5 - a atalanta 3-0 powiozła juve.

Gość

Benzema jaki debiut - hattrick i asysta.

Gość

potężby betis po godzinie gry 0-4 z atletico u siebie - a mówiłem po meczu z nami że gdyby betis tak grał z barcą czy realem jak z nami to dostałby 0-5 - bo grali z nami tak na 30% a i tak wygrali.

Gość

miał zjazd jak Feye za van Persiego :D
https://x.com/tntsports/status/2019429695666659491

DamianM

taaa szkoda mega tych kontuzji, bo potencjał na jeszcze więcej goli był potęzny

Gość

Jorgensena lubie choć irytowała ta liczba jego kontuzji mięśni.

DamianM

Zawsze bawi. Defensywny napastnik. Top

Gość

Larin to Defensywny napastnik - mokry sen Papszuna ;-)

DamianM

No właśnie

Gość

fan southamptonu
"Interesting stat...Sport Republic have signed 45 players, and not one of them has scored more than 9 goals. The recruitment has been appaling."

DamianM

Oho angielskie media już podchwycily temat Lingarda i Feyenoordu

DamianM

Taaa, no mówiłem, z ciekawości tam wszedłem i no wygląda to też na niezły burdello

Gość

Ktoś tam narzeka na włąścicieli klubu jakieś kondominium skandynawsko-jugolskie o nazwie "sport republic" posiaa 80% klubu :D

DamianM

"His attacking stats make him seem like a defender". O Larinie ;-)

Gość

"Trochę mnie to dziwi, bo klub koncentruje się teraz głównie na dłuższej perspektywie, a nie na bezpośrednim wyniku sportowym." - haha jakby wynik sportowy nie był zależny od wszystkiego :-D coza durne podejście. Wszak wartość zawodników się buduje na europie - ajax jak doszedł do półfinału ligi mistrzów - to sprzedawał graczy za 70,80 mln euro.

DamianM

Wkurwienie raczej plus wiadomo jak to działa. Że Prime Ronaldo, że płaczemy po nim że tak dobry, no podcheycili to tam i no wesoło haha

Gość

Co, negatywne? :D

DamianM

To jak Southampton Larina transfer. Komentarze tam to niezły film :D

Gość

Rangers kupili napastnika z 3 ligi niemieckiej za 5,5 miliona euro XDDD idą po tytuł XD

DamianM

No to juz kazdy wie, to samo, ze trener zostaje i nie odejdzie dzis, jutro, za rok. Takze nooo, trzeba przebolec jakos

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.