FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

Kryzys w Sportclub Feyenoord eskaluje: kilku trenerów natychmiast zwolnionych

02.04.2026 18:43; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: 1908.nl

Sytuacja w strukturach młodzieżowych Sportclub Feyenoord całkowicie wymknęła się spod kontroli. Zarząd niemal w całości odsunął sztab szkoleniowy od obowiązków ze skutkiem natychmiastowym, a napięcia pojawiły się także w samym kierownictwie klubu – z funkcji odeszli Enar Krootjes i Danny Kalde.

Według VoetbalRotterdam kilku trenerów drużyn młodzieżowych natychmiast zaprzestało pracy, co doprowadziło do odwołania treningów i meczów. To skłoniło zarząd do podjęcia zdecydowanych działań. Nieokreślona liczba szkoleniowców została w efekcie zwolniona ze skutkiem natychmiastowym.

Rodzice młodych zawodników zostali poinformowani o sytuacji. W komunikacie podkreślono, że zaistniałe okoliczności są nie do pogodzenia z odpowiedzialnością wobec zawodników akademii. Zajęcia treningowe zostały czasowo wstrzymane, jednak mają zostać wznowione od 7 kwietnia na Varkenoord. Jednocześnie zarząd ostrzegł przed udziałem w alternatywnych treningach poza klubem ze względu na brak ubezpieczenia KNVB.

Możliwe kroki prawne

Zwolnieni trenerzy nie zgadzają się z przedstawioną wersją wydarzeń. Twierdzą, że byli obecni i gotowi do prowadzenia zajęć. Ich zdaniem wstrzymanie treningów było efektem bojkotu ze strony zawodników i rodziców, niezadowolonych z działań zarządu.

Szkoleniowcy wystosowali już do władz klubu wezwanie do cofnięcia decyzji w ciągu dwóch dni roboczych. W przeciwnym razie nie wykluczają podjęcia dalszych kroków, w tym działań prawnych oraz zwrócenia się do KNVB.

Komentarze (0)

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

FC Groningen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Twente

Excelsior Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

? - ?

PEC Zwolle

FC Volendam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

Heracles Almelo

NAC Breda

? - ?

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

DamianM

na euro rzekomo nie mają byc drogie, jak na puchary, ze ileś tam przekroczyć nie moga, ze 40 euro może, to juz zawsze cos, a nie jak w stanach, dosc, że lotów mnóstwo, pociągi też widziałem hit, no grubo

Gość

żeby tylko - bilety ceny poszły w uj do góry - nie wiem czy ktoś przyjdzie prócz prezydentów kraju i może lokalsów i imigrantów w usa z tych krajów, którzy tam zarabiają :D

DamianM

Uzbekistan-DR Kongo na takim jakimś stadionie do futbolu amerykańskiego odda, a na nim ze 3 koła kibiców :)

Gość

Już w fazie grupowej dojdzie do takich "hitów" jak: Haiti-Szkocja, Arabia Saudyjska-Zielony Przylądek, Uzbekistan-DR Kongo, Curacao-WKS, Bośnia-Katar, Egipt-Nowa Zelandia czy Panama-Ghana. Z pewnością podniesie to rangę turnieju i oglądalność. XDDD

Gość

kobieca liga mistrzów - el clasico dwumecz 10-2 dla barcelony już :D

DamianM

+1 zgadza się, wiadomo na mś coś obejrzę pewnie, ale teraz Liga Narodów np to zero nic

Gość

I w kółko niemal te same reprezentacje grają między sobą

Gość

Było o wiele fajniej z reprezentacjami, jak nie było tylu meczów - tej głupiej ligi Narodów, tylu kadr jak teraz na euro i na MŚ. Nawet mecze towarzyskie często były ciekawe, a tyle tych rozgrywek porobili, że to nudne aż jest.

DamianM

Ja też nie lubię piłki reprezentacyjnej. Niby też piłka, ale kompletnie mnie nie interesuje, nie jara. Może pójść, napić się piwa ok, ale w tv totalnie nic

Gość

Przez to całe zamieszanie z kadrami nawet człowiek nie zauważył, że ruszyła liga norweska już. Jak to zleciało szybko. Molde w kryzysie, Rosenborg ostatni, Bodo poprzekładane mecze na razie.

Gość

Do "Mundialu" spokój z kadrami. Dogranie sezonu i potem ten cyrk z 48 krajami XDDD

DamianM

Talizman top

Gość

"W dniu meczu z Kosowem trener Feyenoordu, Robin van Persie, wysłał Leo wiadomość z życzeniami powodzenia i prośbą, by uniknął kontuzji." - nasz talizman "szczęścia" robinek...

Gość

Nareszcie po reprezentacjach

DamianM

no forma formá, ale to jest pojebane, to fakt

Gość

I to jest też blamaż tego całego "systemu" eliminacji - Szwecja była ostatnia w grupie, grała w barażach za wysokie miejsce w Lidze Narodów. Jeszcze dodatkowo jako gospodarz finałowego meczu... Kompromitacja

Gość

Akurat w tej grupie jest tylko Belgia z Europy, także tego...

Gość

Właśnie za Iran z dziką kartą wejdą pewnie Włochy ;-)

DamianM

Już by papież przemawiał :-)

Gość

Iran rezygnuje z mistrzostw i Polska z awansem!

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.