Manchester United, Zoria Ługańsk i Fenerbahce będą rywalami Feyenoordu w grupie A Ligi Europy. Dla Dirka Kuyta spotkanie z tym ostatnim przeciwnikiem będzie bardzo szczególne. - To na pewno specjalny pojedynek dla mnie i sam powrót do Stambułu będzie wyjątkowy - mówi 36-letni kapitan. - Grałem tam przez trzy lata i jestem pewien, że będzie to wspaniałe doświadczenie dla nas jako zespołu grać w tym kotle. Spotkamy Robina van Persie, Dicka Advocaata (trener, red.) oraz Mario Beena (asystent trenera, red.), co czyni ten mecz jeszcze bardziej wyjątkowy. Dodatkowo Fenerbahce prostu ma bardzo dobry zespół - dodaje Kuyt.
Dużo weteran ma także wspólnego z Manchesterem United. Czerwone Diabły są wrogiem Liverpoolu, klubu, dla którego były reprezentant rozegrał sześć sezonów. - Fantastycznie jest grać na Old Trafford. Manchester United to po prostu światowy top, zwłaszcza teraz, kiedy trafili tam Zlatan Ibrahimovic i Paul Pogba, a Jose Mourinho jest trenerem.
Kapitan fazę grupową uznaje za 'ogromne wyzwanie'. - Już wcześniej wiedzieliśmy, jakiego kalibru przeciwników możemy trafić. To fantastyczne, że możemy rywalizować z tymi klubami. Po to właśnie gra się w Europie. Oczywiście przed nami trudne zadanie, ale zamierzamy walczyć.
Komentarze (0)