14:30

0:1

Lepszy rydz niż nic: Roda JC Kerkrade 0-0 Feyenoord Rotterdam

11.04.2012 21:45; DamianM, 10 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord24.net

Feyenoord zawiódł w środowym meczu rozgrywanym w Kerkrade, bezbramkowo remisując z Rodą JC. Chociaż wynik obrazuje całe spotkanie, Rotterdam może czuć się mocno rozczarowany. Podopieczni Ronalda Koemana mieli szansę wskoczyć na podium, ale szansy nie wykorzystali. Chociaż trener przed spotkaniem zaznaczał, że nie będzie to kluczowe spotkanie, a do walki o najwyższe miejsca Feyenoord włączy się tylko wtedy, gdy wygra w Kerkrade, a później następny mecz z Excelsiorem.

Środowa konfrontacja już od pierwszych minut pokazała, że o punkty nie będzie łatwo. Gospodarze od pierwszego gwizdka grali w szybkim tempie, dużo się poruszając i stawiając co chwilę Feyenoord pod presją. Właśnie Ruud Vormer, który latem przeniesie się na De Kuip okazał się najbardziej niebezpiecznym graczem ze strony Rody. Trzy najlepsze okazje były jego autorstwa. Jedna z nich miała miejsce w 23 minucie.

Z prawej flanki piłka dośrodkowana została w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Vormer. Jego strzał głową minimalnie poszybował nad bramką Muldera. Chwilę potem Mulder się nie popisał. Jeden z zawodników Górników dorzucił futbolówkę z rzutu wolnego, nasz golkiper jednak niefortunnie interweniował, i zamiast złapać, wypluł piłkę i ostatecznie defensywa uratowała się wybiciem na rzut rożny.

Kiedy Vormer przestrzelił raz, drugi, z sektora zajmowanego przez kibiców Feyenoordu, rozległo się głośne 'Ruudje is een Feyenoorder - Ruudje jest Feyenoorder'. Po drugiej stronie, najlepsze okazje na bramkę miały miejsce w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Otman Bakkal. Po raz pierwszy  w 44 minucie. Z lewej strony dośrodkował Sekou Cisse. Piłka trafiła pod nogi Guidettiego, Szwed oddał mocny strzał, ale obronił Paweł Kieszek.

Odbitą piłkę ponownie w stronę bramki gospodarzy posłał Bakkal, ale jego dobitka nie była celna. Chwilę wcześniej szczęście mogło uśmiechnąć się do Guidettiego, ale w ostatniej chwili we wszystkim zorientował się polski bramkarz. I mimo, że obie jedenastki miały swoje okazje, do szatni schodziły bez gola. Drugą połowę również lepiej rozpoczęli Górnicy. W 50 minucie świetnym strzałem z około szesnastego metra popisał się Vormer, fantastycznie interweniował jednak Mulder.

Przez kolejne minuty na boisku niewiele się działo. Momentami wiało nudą i niedokładnością z obu stron. Po siedemdziesięciu minutach Feyenoord ponownie stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie. Nic z tych rzeczy. W polu karnym z powietrza uderza Bakkal, ponownie górą Kieszek, który rozgrywał chyba swój jeden z najlepszych meczów w Holandii. Z biegiem czasu na boisku zameldował się Guyon Fernandez, ale i on niewiele zmienił.

Niby w ostatniej fazie spotkania Feyenoord dominował , ale efektu nie było żadnego. Głupie straty piłek, a Feyenoorder kompletnie nie mieli pomysłu, jak przebić się przez defensywę Rody. Czas szybko mijał aż arbiter zagwizdał po raz ostatni. Można czuć duży niedosyt po tym meczu, ale miejmy nadzieję, że w sobotę, w derbowym meczu z Excelsiorem, Feyenoord się zrehabilituje.