19.09

14:30

0:4

Marciano: Wyjątkowy dla mnie moment

13.09.2021 17:37; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Dla Ofira Marciano mecz z Maccabi Hajfa jest bardziej meczem u siebie niż na wyjeździe. Pierwszy bramkarz reprezentacji Izraela uważa, że to dla niego wyjątkowy moment. - Bycie tutaj, z moim nowym klubem, jest bardzo wyjątkowe. Będę nosił tę chwilę ze sobą na zawsze.

Marciano zna ligę izraelską lepiej niż ktokolwiek inny w składzie Feyenoordu. - W lidze izraelskiej grają utalentowani, techniczni gracze - powiedział bramkarz podczas konferencji prasowej w poniedziałek po południu. - Maccabi Hajfa to dobry zespół i spodziewamy się trudnego meczu. Jesteśmy na to przygotowani. Wszystko musi dobrze zagrać, aby pokonać Maccabi na ich terenie.

Największa różnica między ligą izraelską a holenderską? - Tempo - dodawał Ofir. - W Izraelu jest dużo szacunku dla Feyenoordu. Wszyscy postrzegają Feyenoord jako wielki klub z fajną historią. Ludzie, którzy jeszcze nie znają klubu, miejmy nadzieję, że poznają nas po jutrzejszym wieczorze.

Według Marciano Maccabi Hajfa jest nie tylko mistrzem Izraela, ale także jednym z największych klubów w kraju. - Kibice pchają drużynę do przodu. Zespół z doświadczeniem w Europie, więc wiedzą, jak wygrywać mecze na europejskiej arenie. To może być ciekawy pojedynek.