Fortuna Sittard

Eredivisie
De Kuip

Śro

17.09

20:00

SC Heerenveen

Eredivisie
De Kuip

Sob

13.09

21:00

1:0

Media: Valente podpisze czteroletni kontrakt

27.06.2025 17:13; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ FC Groningen / Źródło: AD.nl/VI.nl

Holenderskie media potwierdzają informacje 1908: Luciano Valente przechodzi do Feyenoordu Rotterdam. 21-letni zawodnik podpisze czteroletni kontrakt i dołączy do drużyny po wakacjach. 

Według informacji przekazywanych przez lokalne i ogólnokrajowe źródła, Feyenoord zapłaci FC Groningen blisko 7 milionów euro. Klub z północy kraju zabezpieczył się również na przyszłość, zagwarantowując sobie 12-procentowy udział w zysku z ewentualnej dalszej sprzedaży piłkarza. Valente był w ostatnich tygodniach łączony także z kilkoma zespołami włoskiej Serie A, jednak ostatecznie zdecydował się kontynuować karierę w Eredivisie.

Dla Feyenoordu transfer Valente to już trzecie wzmocnienie w trwającym letnim okienku transferowym. Wcześniej klub z Rotterdamu ogłosił pozyskanie Sema Steijna, a niebawem oficjalnie ogłosi również zakontraktowanie Gaoussou Diarry – mimo że transfer skrzydłowowego nie został jeszcze sfinalizowany formalnie, wszystkie szczegóły są już ustalone (red.).

Równocześnie z przyjściem nowych zawodników, z klubem pożegnało się już kilku piłkarzy – zarówno tych odgrywających ważne role, jak i będących postaciami drugoplanowymi. Feyenoord opuścili m.in.: Thomas van den Belt, Quilindschy Hartman, Marcos López, Mimeirhel Benita oraz Ilias Sebaoui. Klub rozstał się również z zawodnikami wypożyczonymi, takimi jak Ibrahim Osman, Facundo González i Hugo Bueno.

Przygotowania Feyenoordu do sezonu 2025/26 rozpoczną się w poniedziałek. Pod wodzą nowego trenera, Robina van Persiego, drużyna rozpocznie treningi w Rotterdamie, a pierwsze spotkanie ligowe rozegra 9 sierpnia, rywalem będzie NAC Breda. W ramach letnich przygotowań zaplanowano także serię meczów towarzyskich, w których Feyenoord zmierzy się z SC Cambuur, Union Saint-Gilloise, AA Gent oraz niemieckim VfL Wolfsburg.

Komentarze (0)

Wyniki 3. kolejka

Gospodarz

Gość

Go Ahead Eagles

0 - 3

Sparta Rotterdam

PSV Eindhoven

4 - 2

FC Groningen

SC Telstar

2 - 2

FC Volendam

SC Heerenveen

1 - 2

FC Twente

FC Utrecht

4 - 1

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

3 - 0

NAC Breda

Ajax Amsterdam

2 - 0

Heracles Almelo

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

PEC Zwolle

Zdjęcie Tygodnia

14-21 września

Mnóstwo sytuacji bramkowych, nieuznane gole, czerwone kartki i kontrowersyjne decyzje arbitra – w tym spotkaniu naprawdę nie brakowało emocji.

Video

Feyenoord 1-0 SC Heerenveen

W sobotni wieczór w Rotterdamie podopieczni Robina van Persiego pokonali sc Heerenveen 1:0.

Live chat

Gość

Legia rezerwy znowu kompromitacja - ząbkovia ząbki lepsza niż rezerwy największego klubu w Polsce...

DamianM

De Zerbi chyba o to się odpalił

Gość

jak zwykle wygrana po przewale
https://x.com/CANALPLUS_SPORT/status/1968056036884914262

Gość

Spojrzałem było 2-4, patrzę po chwili - 4-4

Gość

Ja tak samo ;-)

DamianM

A patrzyłem było 2-4,ty napisałeś, patrzę 4-4 omg

DamianM

Lol zremisowali to jeszxze wtf

Gość

Juventus jaki finisz

Gość

to grimsby przeszło szefild łensdej i gra dalej.

Gość

karabach z 0-2 wyciągnął na 3-2 i wygrał w lizbonie :D

DamianM

Karabach??????

DamianM

Real po dwóch karnych win?

DamianM

I zaś, to jest ten mecz, ty walisz i walisz nic. Rywal strzał i gol

Gość

Real 6 strzałów już w światło i nic :D

Gość

Guler nonszalancko piłeczke stracił i 0-1.

Gość

Lubimy takie niespodzianki - zwłaszcza w madrycie :D

DamianM

To czas powiedzieć jedno THAT'S FOOTBALL

DamianM

Lool

Gość

no i prosze

Gość

marsylia z prostym przyjęciem ma problem - widać presje u nich.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.