18:00

1:0

Mogło być jeszcze lepiej: Feyenoord Rotterdam 5-2 Roda JC Kerkrade

11.11.2012 16:25; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord24.net

W przekonującym stylu Feyenoord rozprawił się w niedzielę z Rodą JC Kerkrade. Zespół Ronalda Koemana zwyciężył 5-2. Jednym z najjaśniejszych punktów na boisku był Graziano Pellè, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i odnotował asystę. Następne bramki dołożyli Lex Immers, Jordy Clasie i Daryl Janmaat. Roda JC większość drugiej połowy grała w osłabieniu, ze względu na czerwoną kartkę dla Barta Biemansa.

Szczególnie w pierwszej połowie Feyenoord był bardzo skuteczny. Po raz pierwszy od końca marca tego roku (w meczu z NAC Breda), Feyenoord trzykrotnie pokonał bramkarza rywali przed zejściem do szatni. Niemniej jednak i rywale dwukrotnie znaleźli sposób na Kostasa Lamprou i Portowcy z mieszanymi uczuciami schodzi z boiska.

Festiwal strzelecki rozpoczął się już po dwudziestu sekundach. Z prawej strony boiska piłkę do Graziano Pellè zagrał Daryl Janmaat. Włoski napastnik doskonale obrócił się na skraju pola karnego i pięknym strzałem w okienko bramki Filipa Kurto wyprowadził Feyenoord na szybkie prowadzenie.

Pierwsza faza meczu upłynęła pod dyktando Feyenoordu. W ciągu kilku następnych minut dwie dobre okazje miał Lex Immers. Pomocnik jednak nie był wystarczająco skuteczny. Niedługo potem oszalałe De Kuip zostało niespodziewanie uciszone. Wszystko zapoczątkowała niepewna interwencja Kostasa Lamprou, który miał problemy z wyłapaniem uderzenia z dalszej odległości Marka-Jana Fledderusa. Grek wbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Sanharib Malki, ale trafił w golkipera i futbolówka wypadła na rzut rożny, po którym padł gol  wyrównujący. Najlepiej w polu karnym po dośrodkowaniu zachował się Sanharib Malki. Napastnik tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę przeciwko Feyenoordowi (Malki nie pokonał jeszcze tylko bramkarza FC Twente).

Miejscowi byli kompletnie zagubieni i ledwie pięć minut później Malki mógł i powinien zdobyć swoją drugą bramkę, ale kapitan uderzył fatalnie będąc sam na sam z Lamprou. Taka pomyłka Górników drogo kosztowała. W 24. minucie Graziano Pellè wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Rubena Schakena i efektownie wpakował piłkę do siatki. Włoch uprzedził zagubionego Danilo i po raz drugi tego popołudnia był lepszy od bramkarza Rody.

Kilkanaście minut później mieliśmy już 3-1. Tym razem celne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Lex Immers, który bez chwili zawahania podwyższył wynik. Dla ofensywnego zawodnika było to już siódme trafienie w tym sezonie. Wydawało się, że Feyenoordowi już nic nie grozi, gdy znów nadszedł moment stałego fragmentu gry.

Szybkie rozegranie, w pole karne dogrywa Amin Affane a tam górował Bart Biemans i było już tylko 3-2. Równie efektownie jak pierwsza, zaczęła się druga połowa. W 53. minucie Biemans otrzymuje niesprawiedliwą czerwoną kartkę. Obrońca zahaczony przez Schakena upadał na ziemię, powodując też upadek Immersa: sędzia Eric Braamhaar nie miał litości i przyznał rzut karny. Di piłki podszedł sam 'poszkodowany', ale tym razem się pomylił a lepszy okazał się Kurto.

Piłkarze Ronalda Koemana nie potrzebowali jednak dużo czasu, by się zrehabilitować. W 55. minucie Jordy Clasie otrzymuje podanie, które wyprowadza pomocnika sam na sam z Kurto. Mały pomocnik nie miał prawa się pomylić w tej sytuacji i pewnym strzałem w lewy róg bramki trafił na 4-2.

Grająca w dziesiątkę Roda już tylko się broniła a Feyenoord stwarzał sobie kolejne akcje bramkowe. Jedną z lepszych miał Ruben Schaken, ale skrzydłowy przesadził z dryblingiem. Golkiper Rody obronną ręką wyszedł też z pojedynku z Janmaatem. Co ciekawe, prawy defensor Feyenoordu był regularnie pod bramką przeciwnika, raz po raz stwarzając zagrożenie. Jego ofensywna gra został wynagrodzona w 72. minucie, gdy strzelił bramkę numer pięć. Mimo ogromnej przewagi Feyenoordu, gospodarzy nie było już stać na więcej trafień.

Feyenoord – Roda JC Kerkrade 5-2