21.04

18:00

1:0

OFICJALNIE: BASSETT PORTOWCEM!

20.01.2022 23:02; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Cole Bassett jest drugim zimowym nabytkiem Feyenoordu. 20-letni pomocnik przechodzi z Colorado Rapids na zasadzie wypożyczenia ze skutkiem natychmiastowym. Feyenoord ma opcję pozyskania Bassetta na stałe po osiemnastomiesięcznym okresie wypożyczenia.

Bassett od debiutu we wrześniu 2018 roku rozegrał 75 oficjalnych meczów dla Colorado Rapids, w których zdobył 13 bramek. Utalentowany Amerykanin niedawno zadebiutował w reprezentacji i od razu strzelił gola w meczu z Bośnią i Hercegowiną (1-0).

Frank Arnesen jest zadowolony, że udało mu się sprowadzić Bassetta, tym bardziej, że zawodnik był już na celowniku klubu przed letnim okienkiem transferowym. - Ale wtedy okazało się to niewykonalne. To wspaniałe, że udało nam się go pozyskać poprzez wypożyczenie z opcją wykupu, dzięki czemu będzie mógł dołączyć do składu jeszcze w tym sezonie. Cole jest typowym zawodnikiem box-to-box. Może być ważnym ogniwem zespołu, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Co więcej, dobrze operuje lewą, jak i prawą nogą. Ma wszystko, aby zrobić kolejny krok w swoim rozwoju w Feyenoordzie i stać się jeszcze bardziej kompletnym zawodnikiem. Dostanie ten czas i to zaufanie - powiedział dyrektor techniczny.

Bassett nie znajdzie się jeszcze w składzie na weekendowy mecz z NEC, ponieważ czeka na pozwolenie na pracę.