FC Midtjylland

Liga Europy
MCH Arena

Czw

06.10

21:00

NEC Nijmegen

Eredivisie
Goffertstadion

Nie

02.10

14:30

1:1

OFICJALNIE: Dyrektor stadionu ustąpi

05.09.2022 20:13; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Po ponad 27 latach, z czego 25 lat jako dyrektor generalny stadionu, Jan van Merwijk (57) zakończy pracę na De Kuip wraz z końcem 2022 roku. Rada Nadzorcza Stadion Feijenoord NV już sonduje ewentualnych następców. 

Van Merwijk rozpoczął pracę na De Kuip w 1995 roku po zakończeniu kariery w policji i wkrótce potem został mianowany dyrektorem generalnym. Van Merwijk postawił De Kuip z powrotem na mapie, jeśli chodzi o mecze reprezentacji Holandii i koncerty. Najważniejsze wydarzenia z okresu jego pracy jako dyrektora generalnego to finał Mistrzostw Europy w 2000 roku, finał Pucharu UEFA w 2002 roku, który Feyenoord wygrał na De Kuip, mistrzostwa Feyenoordu oraz liczne międzypaństwowe mecze i koncerty.

Van Merwijk: - Całe zamieszanie w ostatnim czasie, w tym skomplikowana dyskusja o nowym stadionie i związana z tym przyszłość De Kuip, sprawiły, że w porozumieniu z Radą Nadzorczą postanowiłem zakończyć pracę na tym stanowisku. Po tylu latach jestem gotowy na nowe wyzwanie. Ogólnie rzecz biorąc, patrzę wstecz na intensywny, ale i wspaniały czas. Do końca roku nadal będę w pełni poświęcał się organizacji i stadionowi.

Pieter van Oord, przewodniczący Rady Nadzorczej Stadionu Feijenoord NV: - Jan przez lata był twarzą stadionu. Działacz, który wykonał znakomitą pracę w często trudnych warunkach. Jako Rada Nadzorcza jesteśmy mu za to wdzięczni. Fakt, że Jan przekazuje teraz pałeczkę dobrze pasuje do tego momentu, w którym zastanawiamy się nad przyszłością De Kuip i projektem nowego stadionu. Jan pozostanie z nami do 1 stycznia 2023 roku, aby przekazać swoją wiedzę i doświadczenie swojemu następcy.

Jan van Merwijk to jeden z ostatnich już dyrektorów, który od wielu lat był krytykowany, za to, do jakiego stanu doprowadził De Kuip oraz za to, jak bardzo opowiadał się za nowym stadionem, chociaż tego nie chciał i nie chce sam klub. 

Komentarze (0)

Wyniki 9. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Groningen

? - ?

RKC Waalwijk

FC Volendam

? - ?

Ajax Amsterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Excelsior Rotterdam

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Emmen

SC Heerenveen

? - ?

PSV Eindhoven

Go Ahead Eagles

? - ?

SC Cambuur

Feyenoord Rotterdam

? - ?

FC Twente

Vitesse Arnhem

? - ?

Fortuna Sittard

FC Utrecht

? - ?

AZ Alkmaar

Zdjęcie Tygodnia

2-9 października

Feyenoord Rotterdam, jak to ma już w zwyczaju, nie wykorzystał potknięć rywali i sam zgubił punkty, remisując 1-1 z NEC Nijmegen.

Video

NEC 1-1 Feyenoord

Po remisie 1-1 kolejna strata punktów, tym razem z Cesarskimi.

Live chat

Norbi

Damian przecież my to przerabiamy co sezon, ale albo mniej dotkliwie, albo więcej. Poza tym co da narzekanie jak oni nas nie słyszą i tylko możemy sobie wewnętrznie humory albo popsuć, albo mieć względnie dobre. Jeszcze z dwa gole strzelić i będzie git.

DamianM

No tak, ale z drugiej strony, mieli nas zgnieść i nie mieliśmy mieć szans, a jednak jest już te 0-2, lepsze to niż te nasze legendarne 0-1

Gość

Jak nie strzelimy na 0-3 to cienko to widze - Midtjylland jest słabsze ale potrafią powalczyć u nas tego brakuje. Nie umiemy ponadto uspokoić gry popodawać żeby pobiegali - zaraz proste błędy są.

DamianM

@Norbi a jak można nie narzekać przy chujowych meczach? też nie przesadzajmy, jest dupa bardzo często, dzisiaj jest wynik, mimo nie topowej gry i to jest spoko

Gość

Co ten Lipez odwala to brak słów miał piłke przy nodze to nie dość że ją stracił to jeszcze kartke zarobił - IQ 30.

Van den Graaf

siedzi i to najważniejsze

Gość

Fatalny karny ale dobrze że bramkarz zawiódł.

Norbi

oby w drugiej połowie dalej grali swoje i przestańcie już czasem narzekać :p

Van den Graaf

pięknie!!

DamianM

BRAAWO!

GAV

mamy to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Norbi

Kokcu 0-2

Van den Graaf

dla mnie też karny

Norbi

Oderwał od ciała rękę więc karny powinien być, niech przepisy przyniosą to var i główny poczytają sobie

GAV

dla mnie tez

Gość

Karny znowu!

DamianM

dla mnie karny

GAV

reka jak chuj

DamianM

co za debile, jak oni grają, dawno takich drwali nie widziłem

Gość

Mecz jak z NEC identyczny niemal - nie gramy nic specjalnego.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.