14.04

14:30

0:1

Oranje ulegli Trójkolorowym

25.03.2016 23:06; Norbi, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: feyenoord24.net/flashscore.pl

Piątkowy wieczór śmiało można nazwać wieczorem pomarańczowych, bowiem swoje mecze rozgrywały dwie kadry, najpierw Oranje U/21 zmierzyli się z rówieśnikami z Norwegii i wygrali 1-0, a później pierwsza reprezentacja Oranje podejmowała w Amsterdamie, Francję i uległa jej 2-3.

Gospodarze tegorocznych mistrzostw Europy szybko wyszli na prowadzenie w tym pojedynku za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego Antoine Griezmanna w 6 minucie. Siedem minut później było już 0-2, bowiem Olivier Giroud wykorzystał szansę na podwyższenie wyniku tego meczu. Holendrzy nie umieli odpowiedzieć na 'ciosy' zadane przez trójkolorowych, dopiero w 22 minucie meczu pomarańczowi oddali pierwszy strzał w światło bramki Mandandy, a Francuzi nie zwalniali tempa co powinno przełożyć się na jeszcze wyższy wynik meczu w pierwszej połowie.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od przebudzenia Oranje, bowiem Luuk de Jong wykorzystał dośrodkowanie Memphisa Depaya dwie minuty po przerwie.  Na kolejne gole trzeba było czekać, aż do końca meczu, gdzie cztery minuty przed zakończeniem tego pojedynku Ibrahim Afellay doprowadził do stanu remisowego, ale nie długo było się cieszyć podopiecznym trenera Blinda, bowiem dwie minuty po golu Afellaya, Blaise Matuidi dał ponowne prowadzenie Francji, które pozostało do końcowego gwizdka niemieckiego sędziego. W spotkaniu tym nie zagrali dwaj powołani Portowcy, Kenneth Vermeer i Rick Karsdorp.

Holandia - Francja 2-3 (0:2)

6'  0-1  Griezmann
13'  0-2  Giroud
47'  1-2  L. de Jong
86'  2-2  Afellay
88'  2-3  Matuidi

Żółte kartki: Matuidi (Fra.)

Sędzia: F. Zwayer (Ger.)

Składy:
Oranje: Cillessen; Veltman, Bruma, Van Dijk (46' Afellay), Blind, Willems (78' van Aanholt); Clasie (46' Depay), Klaassen (76' Wijnaldum), Sneijder (36' Bazoer); L. de Jong (82' Janssen), Promes.

Francja: Mandanda; Jallet, Varane, Koscielny, Evra (46' Digne); Pogba (87' M. Sissoko), Diarra (46' Kante), Matuidi; Griezmann (46' Martial), Giroud (73' Gignac), Payet.