Następny mecz
Eredivisie, 05.04.2020 12:15 RKC Waalwijk Stadion Mandemakers
Eredivisie, 08.04.2020 18:45 AZ Alkmaar AFAS Stadion
Eredivisie, 11.04.2020 19:45 VVV Venlo De Kuip
Poprzedni mecz
Eredivisie, 08.03.2020 14:30 Willem II Tilburg 2:0 De Kuip
KNVB Beker, 05.03.2020 20:45 NAC Breda 7:1 De Kuip
Eredivisie, 01.03.2020 14:30 PSV Eindhoven 1:1 Philips Stadion
Oranje zaczynają bój o mistrzostwo Europy. Zapowiedź meczu: Holandia – Dania 08.06.2012 20:21, DamianM, 4 komentarzy, Foto @ Domyślny podpis / Źródło: Feyenoord24.net

Holandia w sobotę o 18:00 przeciwko reprezentacji Danii rozegra pierwsze spotkanie grupowe na Euro 2012. Oba kraje w przeszłości zdobywały europejskie trofeum. Holandia wygrała puchar w 1988 roku, a cztery lata później dokonali tego Duńczycy, którzy w 1992 roku zaskoczyli wszystkich i triumfowali. Co ciekawe, Dania pokonała wówczas w półfinale Oranje, wygrywając w serii rzutów karnych. Warto wspomnieć, że swoją próbę na gola zamienił obecny trener Feyenoordu, Ronald Koeman. Pomylił się jednak Marco van Basten i rywale zwyciężyli 4-5.

 

Ostatnie spotkanie obu drużyn odbyło się na mistrzostwach Świata w 2010 roku, kiedy Holandia wygrała 2:0. Skład obu zespołów nie zmienił się znacznie od czasu mundialu i według bukmacherów, Pomarańczowi i tym razem są zdecydowanym faworytem. Zarówno Holandia jak i Dania na Euro 2012 zakwalifikowali się jako zwycięzcy swoich grup eliminacyjnych. Mimo, że punktowa droga nie była dla nich trudna, to w ostatnich meczach kontrolnych obie jedenastki zapisały na swoje konto porażki.

 

Oranje 1-2 z Bułgarią, Dania z kolei poległa z Brazylią 3-1, która jakby nie patrzeć, wystąpiła w rezerwowym składzie. Za to Holendrzy znakomicie zakończyli okres przygotowawczy, wygrywając na koniec z Irlandią Północną aż 6-0. Niemniej jednak Gang Olsena jest rywalem zupełnie innego kalibru. A właśnie to spotkanie dla podopiecznych Berta van Marwijka może okazać się kluczowe w perspektywie wyjścia z grupy. Mając przed sobą jeszcze spotkania z Niemcami i Portugalią Oranje nie mogą pozwolić sobie na błędy.

 

Van Marwijk w sparingach dał do zrozumienia, że nie widzi na boisku miejsca dla pary napastników - Robina van Persiego i Klaasa-Jana Huntelaara. Selekcjoner prawdopodobnie zdecyduje się na atakującego Arsenalu, którego wspomagać będą skrzydłowi - Afellay i Robben. Pomoc z kolei nie zostanie zmieniona, na środku pozostanie trio Sneijder, Van Bommel i De Jong. Pytanie brzmi, czy trener rzeczywiście odważy się postawić na niedoświadczonego lewego obrońcę, Jetro Willemsa.

 

Prawdopodobnie będzie to przypadek, ponieważ Schaars okazał się niekompetentny na tej pozycji. Ponadto w pierwszym meczu grupowym nie wystąpi środkowy defensor, Joris Mathijsen. Ron Vlaar, kapitan Feyenoordu uchodzi za logicznego zmiennika. Van Persie imponował w poprzednim sezonie w barwach Kanonierów i niewątpliwie będzie chciał strzelić też Duńczykom. W skład drużyny rywali wchodzi kilku zawodników, którzy na co dzień grali lub grają w lidze holenderskiej, jak Dennis Rommedahl, Simon Poulsen czy Lasse Schone.

 

Czołowe role odgrywają jednak Daniel Agger, Christian Eriksen i Nicklas Bendtner. Bendtner, który przez lata był kolegą Robina van Persieego w Arsenalu, jest główną bronią Mortena Olsena. Uzupełnia go szybkość Dennisa Rommedahla i piłkarska inteligencja Christiana Eriksena. Defensor Liverpoolu, Daniel Agger również odgrywa ważną rolę, dowodząc wzorowo linią obrony.

 

Holandia - Dania, 9 czerwca, godz. 18:00, Charków

 

Przypuszczalne jedenastki:

 

Holandia: Stekelenburg; Van der Wiel, Heitinga, Vlaar, Willems; De Jong, van Bommel, Sneijder; Robben, Van Persie, Afellay

Dania: Andersen; Jacobson, Kjaer, Agger, Poulsen; Kvist, Eriksen, Zimling; Rommedahl, Bendtner, Krohn-Dehli

Komentarze (4)
Norbi, 08.06.2012 20:40
Widzę 3:0 dla Oranje i jaram się całą sobotę i niedzielę tym.
Jakub, 08.06.2012 20:38
Duńczycy to nie leszcze wiadomo, ale wygrana takiego meczu to dla Oranje to obowiązek, będzie 1:3 dla Duńczyków Bendtner, a dla Holendrów 2 x van Persie i Sneijder
Eli, 08.06.2012 20:38
ORANJE!!! HUP!!! HUP!!! HOLLAND!!!!!!!!!!!!!
4-0!
DamianM, 08.06.2012 20:29
Strata punktów nawet nie wchodzi w grę. Mój typ 2-0. Van Persie i Robben.
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com