Heracles Almelo

Eredivisie
Erve Asito

Sob

03.05

18:45

PEC Zwolle

Eredivisie
De Kuip

Pią

25.04

21:00

4:0

Pedersen na stałe w Torino – wykup po zapewnieniu utrzymania w Serie A

24.04.2025 09:43; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: 1908.nl

Marcus Holmgren Pedersen zostanie na stałe zawodnikiem Torino. Włoski klub wypożyczył norweskiego prawego obrońcę z Feyenoordu na obecny sezon, z jednoczesnym zastrzeżeniem opcji wykupu. Po zwycięstwie 2:0 nad Udinese, odniesionym wczoraj na własnym stadionie, drużyna z Turynu zagwarantowała sobie utrzymanie w Serie A, co automatycznie aktywowało klauzulę obowiązkowego wykupu. W efekcie Pedersen od przyszłego sezonu będzie pełnoprawnym piłkarzem klubu ze Stadio Olimpico Grande Torino.

Norweg wciąż miał ważny kontrakt z Feyenoordem do połowy 2026 roku, jednak już latem 2024 roku przeniósł się do Włoch na zasadzie wypożyczenia. Był to już jego drugi sezon spędzony we włoskiej Serie A – wcześniej występował w barwach Sassuolo. Feyenoord otrzymał za jego roczne wypożyczenie do Torino kwotę rzędu miliona euro. Jednocześnie obie strony zawarły porozumienie, że w przypadku utrzymania ekipy prowadzonej przez Paolo Vanoliego w najwyższej klasie rozgrywkowej, klub będzie zobowiązany do definitywnego wykupu zawodnika. Warunek ten został właśnie spełniony.

Bezpieczne utrzymanie i solidny sezon

W spotkaniu z Udinese Pedersen wybiegł w podstawowym składzie i pomógł swojej drużynie sięgnąć po cenne trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu Il Toro mają na swoim koncie 43 punkty i zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli, co oznacza bezpieczną pozycję w środku stawki. Na pięć kolejek przed końcem sezonu przewaga nad strefą spadkową wynosi aż 18 punktów, co czyni scenariusz spadku matematycznie niemożliwym. W obecnym sezonie Serie A bezpośrednio spadają trzy najsłabsze zespoły – obecnie są to Monza (15 punktów), Empoli i Venezia (po 25 punktów).

Szczegóły transferu i statystyki w Feyenoordzie

Wraz z przejściem Pedersena do Torino, Feyenoord otrzyma za transfer kwotę 3,5 miliona euro. 24-letni obecnie Norweg trafił do Rotterdamu latem 2021 roku z Molde FK. Wówczas klub z De Kuip zapłacił za niego około miliona euro.

Podczas swojego pobytu w Feyenoordzie Pedersen rozegrał 89 oficjalnych spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył siedem asyst. Był ważnym ogniwem drużyny, która w sezonie 2022/23 sięgnęła po mistrzostwo Holandii.

Komentarze (0)

Wyniki 31. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Heerenveen

2 - 1

Almere City FC

FC Utrecht

4 - 0

Ajax Amsterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Willem II Tilburg

Heracles Almelo

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

RKC Waalwijk

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

NAC Breda

? - ?

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

? - ?

AZ Alkmaar

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

26-3 maja

Feyenoord odniósł szóste z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Eredivisie.

Video

Fortuna 0-2 Feyenoord

W meczu, podczas którego kibice Feyenoordu oddali hołd zmarłemu Leo Beenhakkerowi, to Jakub Moder poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Fortuną Sittard.

Live chat

DamianM

Barcola jakby dałe te na 2-0 to byłbym spokojniejszy, ale Arsenal pewnie wróci, ale ogólnie, PSG lepsze.

Gość

Arsenal słaby - myśle że powinni odpaść bo w finale będą pionkami z interem lub barcą. Lepiej żeby to PSG grało w finale - zdecydowanie lepsza drużyna.

Gość

Merino mega wolny - co on robi w półfinale LM - przerasta go ta robota. Szybciej by się sołdek obrócił w zatoce gdańskiej niż on się obraca.

Gość

ależ to Barcola zepsuł. Akcja na zamknięcie dwumeczu.

Gość

ian right podobno mówił że donnarumma to najsłabszy punkt psg - powinien zmienić nazwisko z right na ian wrong.

DamianM

donnaruma co broni

Gość

w ogóle absurdalny ten nabieg graczy arsenalu - nabiegali z 1.5 metrowego spalonego i potem nie zdążyli wbiec w linie psg - absurd.

Gość

spalony - haha arsenal to bezwzględnie przeklęty klub.

DamianM

a jednak nie

DamianM

chyba uznają

Gość

1-1

Gość

i wellenreuthera

Gość

donnarumma znowu klasa. Jeden z 3 najlepszych bramkarzy świata obok kurtuła.

DamianM

Tylko almette odszedł ;)

Gość

PSG pewnie wygra w tym sezonie w końcu tą Ligę Mistrzów. Przelewy poszły. Ile szejki mogą czekać ;-)

Gość

Dembele tak bardziej gra na 10siątce i dobrze mu to wychodzi.

Gość

wychodził na pozycje do strzału.

DamianM

Zdrowy dembele to kawał dzika teraz

Gość

timber go zatrzymuje ręką - jak to nie jest karny?

Gość

Oni potrafili Liverpool zdominować jakby to był zespół z ekstraklasy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.