NEC Nijmegen

Eredivisie
Goffertstadion

Nie

12.04

14:30

FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

0:0

Pellè piłkarzem sezonu NUsport, AD i VI

13.05.2013 20:44; Jakub, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: FR12.nl

Graziano Pelle wygrał plebiscyt na piłkarza sezonu 2012/2013 zorganizowany przez NUsport. Wygraną napastnikowi Feyenoordu zapewniła średnia nota 6,83. Najniższą notą jaką otrzymał Pelle w tym sezonie była ta za mecz z ADO, dziennikarze NUsport ocenili występ Włocha w tym spotkaniu na 5. Sześciokrotnie otrzymywał on notę 8, która była jego najwyższą w sezonie. Drugie miejsce w plebiscycie zajął zawodnik PSV Kevin Strootman, ktróry wyprzedził pomocnika Vitesse Marco van Ginkela. Najwyżej sklasyfikowany graczem mistrzów Holandii jest Kenneth Vermeer. Bramkarz Ajaksu zajął piąte miejsce i jest jedynym przedstawicielem swojego klubu w czołowej dziesiątce rankingu.

 

Oprócz Graziano Pelle, Feyenoord w rankingu reprezentuje kapitan "Portowców" - Stedan de Vrij.

 

Piłkarz sezonu 2012/2013 NUsport:

1. Graziano Pelle (Feyenoord) 6.83
2. Wilfried Bony (Vitesse) 6.60
3. Kevin Strootman (PSV) 6.59
4. Marco van Ginkel (Vitesse) 6.55
5. Kenneth Vermeer (Ajax) 6.52
6. Nacer Chadli (FC Twente) 6.48
7. Adam Maher (AZ) 6.47
8. Stefan de Vrij (Feyenoord) 6.42
9. Dusan Tadic (FC Twente) 6.39
10. Filip Djuricic (Heerenveen) 6.34

 

***

 

Graziano Pelle zgarnął również tytuł piłkarza sezonu w plebiscycie Algemeen Dagblad. W rankingu tym wyprzedził obrońcę Ajaksu Amsterdam - Daleya Blinda.

 

***

 

To jednak nie koniec wyróżnień, jakie zgarnął Włoch, tytuł piłkarza sezonu, przypadł mu również w rankingu Voetbal International. Ten wybór nie był jednak żadnym zaskoczeniem, gdyż goleador prowadził w nim z dużą przewagą od kilku miesięcy, pewne było więc, iż w tym plebiscycie nie zostanie on wyprzedzony.

Komentarze (0)

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

4 - 3

FC Utrecht

AZ Alkmaar

2 - 0

Fortuna Sittard

SC Telstar

0 - 2

FC Groningen

Ajax Amsterdam

1 - 2

FC Twente

Excelsior Rotterdam

0 - 2

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

5 - 0

PEC Zwolle

FC Volendam

0 - 0

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

4 - 1

Heracles Almelo

NAC Breda

0 - 0

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

Gość

https://x.com/CANALPLUS_SPORT/status/2041123741627740190

DamianM

I wrócił, ale do dupy

DamianM

No a ja wam powiem ze był moment, gdzie już myślałem że stary Anderlecht wraca

Gość

1 połowa strzały 18-3, celne 7-0 - miazga.

Gość

brugia znowu niszczy anderlecht 3-0 do przrwy - anderlecht z takiego belgijskiego ajaxu stał się belgijskim lyonem.

Gość

To kto w końcu to oświadczenie w Turcji puścił o tym skandalu z karnym dla Feberbahce w doliczonym czasie? Besiktas czy Galatasaray czy jeszcze ktoś inny?

Gość

Co to za liga, jak lider ma po 27 kolejkach tylko 45 pkt

Czyli 45 z 81 co były do zdobycia

DamianM

z legią to tylko mi sie kojarzy teraz tylko to, że Mioduski jest odklejony jak u nas ludzie. Wszystko jest ok

Gość

Dodatkowo inna beka Legii - mają jedną z najlepszych defensyw w lidze i walczą o utrzymanie :D Polska piłka w pigułce.
najlepsze defensywy :
1.wisła płock - 26 straconych
2.korona - 29
3.zagłębie lubin - 30
4.legia, cracovia - 31

Gość

Damian wiele rzeczy mogą mówić ale ostatecznie wszystko sie sprowadza do jakości gry i wyników a to u nas leży na całej linii i fatalna dysozycja innych tego nie przykryje.

Gość

Paradoks Legii - ma najmniej wygranych w lidze 6(egzekwo z termalicą która teraz prowadzi) i zarazem tylko 4 drużyny przegrały mniej meczów od Legii :D Legia przegrałą 8 - lech 6 a jaga, zagłębie i motor po 7.

DamianM

obejrzcie ten filmik co dodaem w newsie nowym, hit. Jak to piéknie wygláda na wideo, a realia każdy widzi :)

Gość

Hahahaha
https://www.facebook.com/100064451601803/posts/pfbid02wPd7oN7Q45G1ihEjr3ThdjCTqNKGacp3CkejPoZrfEnSdYLSR2WLgAX8A1cPePZEl/

DamianM

Oglądam. Top mecz. Bramkę Hakana musicie zobaczyć

Gość

Inter ładnie powiózł rome.

DamianM

Oceńcie https://x.com/i/status/2040873127501091323 karny dla was? Moim zdaniem przed polem karnym było

DamianM

Skandal bir penaltı kararı! I okej

DamianM

Nie mogę, to było tak pewne, czyli chwila moment i będzie orędzie haha

DamianM

Czekaj, oni już dodali hahahaha Skandal bir penaltı kararı!

Gość

Pewnie tak XDDD

Albo... Galatasaray XDDDDD

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.