18:00

1:0

Pierwsza porażka w sezonie: AZ Alkmaar 2-1 Feyenoord Rotterdam

25.09.2011 14:22; DamianM, 11 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Własne

W siódmej kolejce Feyenoord doznał pierwszej porażki w sezonie. Portowcy przegrali z AZ Alkmaar 2-1, mimo prowadzenia do przerwy 0-1 po bramce Otmana Bakkala. Warto jednak odnotować fatalną pracę arbitra głównego niedzielnego spotkania. Więcej o meczu niebawem.

AZ – Feyenoord 2-1
Bramki:
36’ 0-1 Bakkal
60’ 1-1 Elm
85’ 2-1 Holman

Arbiter: Van Boekel

Żółte kartki: Schaken, De Vrij, Martins Indi, Bakkal (Feyenoord), Wernbloom (AZ)

Czerwona kartka: Leerdam (68’, Feyenoord)

AZ: Esteban; Marcellis, Viergever, Moisander, Poulsen; Wernbloom, Elm, Maher; Beerens (73’ Gudmondsson), Altidore (69’ Benschop), Holman.

Feyenoord: Mulder; D. Fernández, De Vrij, Vlaar, Ramsteijn (27’ Martins Indi); Leerdam, Clasie (84’ Van Haaren), Bakkal, El Ahmadi; Schaken, Guidetti (71’ Mokotjo).

Komentarze (11)

elos 16

Acha dzięki Maszol za info odnośnie Cabrala. No Boras dobrze, że Ron podarł w tych ostatnich minutach do przodu tak poderwał drużynę, no ale w obronie też musi być. Kurde nie mogę prze żałować że nie ma tego lidera taka szansa była. A Mucha o ile się nie mylę to Leerdam zawalił z tą pierwsza bramka, no ale w sumie dobrze że schował łeb bo by mu jeszcze rozerwało, taka chudzina :P

FlatroN

Mecz, a nie dziwicie się co dzieje się z Polsatem? Ostatnio cały czas dane jest nam oglądanie w TV:) Chociaż teraz pewnie z VVV i ADO nie będzie, ale z 020 znów, więc fajowo.

Boras8

ehh na lidera musimy jeszcze poczekać!!! a na następny mecz proponuję od początku Vlaara na szpicy bo dzisiaj w tych ostatnich minutach świetnie się odnalazł ;)

Koeman ie wystawił Cabrala bo tego dopadły niegroźne problemy, strzelam, że nie chcieli rezygnować, wiedząc, że może się pogorszyć i pewnie dlatego też zdecydowali się nowość, czyli system 4-4-2. Teraz dwa mecze u nas jak pisał, 6 pkt obowiązkowo, zwłaszcza, że po nich Klasyk.

zack

Masz pełną rację elos.
Skrzydłowy na prawej stronie boiska ma czas i miejsce by dośrodkować ale w polu karnym nikogo, wszyscy 168 kilometrów od bramki AZ. Stoją i czekają. W ten sposób nawet karnego nie da się sprokurować. AZ atakuje a Feye na swojej połowie sie broni. Żeby jeszcze robili to skutecznie ale było wiele akcji AZ po których możemy się cieszyć że nie przegraliśmy wyżej.

Mucha_SCF

Drukarz pier...ny!! Chodzi mi tutaj najbardziej o sytuację Leerdama, w żadnym wypadku nie mogło być mowy o czerwie!!! Kutas połamany. Na osobne zdanie zasługuje to jak stracilismy obie bramki! Przy pierwszej bramce, skandaliczne zachowanie muru, nie widziałem który to był, ale pięknie uchylił łeb przed piłką, co pozwoliło jej pięknie wpasć do bramki. Przy drugiej bramce, obrońcy chyba po jajach się drapali zawzajem. Oj dużo pracy jeszcze przed nimi, przede wszystkim konsekwencji w grze. Teraz dwa mecze u siebie, potem kolejny test, chyba najcięższy, 020 na wyjeździe!!

elos 16

Szkoda że nie udało się wykożystać szansy objęcia pozycji lidera. Racja że sędzia podejmował nienormalne decyzje które wpłyneły w dużym stopniu na wynik, no ale jak się stoi w miejscu przez większość drugiej połowy to niema co wyniku usprawiwdliwiać błędami sędziego. Pozatym brakowało Cabrala ja rozumię że miał jakieś pyskówki z Vlaarem no ale w 6 poprzednich meczach był zdecydowanie najlepszym piłkarzem więc nierozumie tego że niegrał.

Obiektywny

może nie zagraliśmy pro, ale kuźwa, sędzia i tak swoje zrobił odośnie końcowego wyniku. ale turdno, tego już nic nie zmieni, teraz nadrobić musimy w dwóch kolejnych meczach usiebie. Moim zdaniem AZ przy takiej dyspozycji jest w stanie odebrać całej czołówce punkty u siebie.

Sędzia sędzią, ale czegoś zabrakło tak czy siak. Nie ma tragedii, nie tracimy kontaktu z czołówką, to wydaje się być największym pozytywem. Przed tym młodym zespołem jeszcze masa pracy.

zack

Fatalna praca arbitra swoją drogą gdyż ten karny to raczej z kapelusza ale fatalny mecz Feye to druga strona.
Jeśli przez wiekszość czasu graliby tak jak przez ostatnie dwie minuty to o wynik można by być spokojnym.
Kompletna defensywa, zero agresji, szybkich ataków, typowego ofensywnego nastawienia. A bez tego wygrywać się nie da. Można się cieszyć z wygranego meczu i 3 punktów po kiepskiej grze ale prędzej czy później to się zemści i zaczniemy przegrywać.
Jak dziś.
Lepiej przegrać po pięknej grze bo wtedy jest pewność że grając dalej tak ładnie zaczniemy już tylko zwyciężać.
A mnie u graczy z Rotterdamu brakuje tego gryzienia trawy, ambicji i dawania z siebie wszystkiego.
Feyenoord powinien wrócić na szczyt ligi a nie zadowalać się miejscem w pierwszej szóstce.

Eli

To sędziowanie to parodia, nie mówię tak, że przegraliśmy. Sytuacja z Ramsteijnem, chłopaka znosza ,sędzia nic, sytuacja z Leerdamem, za co czerwona? ...ale mimo wszystko jest powód do zadowlenia, bo mimo porażki, zagrali dobrze, a Bakkal klasa sama w sobie.

Kris

Są kontuzje, jest okazja wystawić zmienników i młodzież, a Slot i tak tego nie zrobi...

pizdy excelsior dały se strzelić ech

We francji tosamo jak psg wygra i lyon będzie 7 to pewnie wejdzie do pucharów.

to ajax wiedomo - oczy przymknięte - i tak cud że wywalili bergwijna.

To samo będzie jak city wygra w anglii - to będzie 6 miejsce faza grupowa ligi europy dla anglii.

Tak Feyenoord wygrał final I się coś tam pozmieniało

w marsylii dobry wynik dla lyonu - oby tak zostało. Nice też może wygrać.

united 3-2 - mówiłem że przyfarcą.

Kris jezeli bedą 7 lub niżej i przegrają finał to nie wejdą - bo wtedy przysługuje miejsce kolejnej drużynie w tabeli nie w finaliście pucharu.