Następny mecz
Towarzyski, 29.06.2019 16:00 S.D.C. Putten Sportpark Putter Eng
Towarzyski, 06.07.2019 15:00 FC Dordrecht Riwal Hoogwerkers Stadium
Towarzyski, 09.07.2019 16:00 SV Darmstadt Schwaz
Podsumowanie miesiąca października 01.11.2016 19:38, Norbi, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord24.net
Image

Miesiąc październik 2016 za nami, więc czas na podsumowanie. Feyenoord we wrześniu jak i w październiku zagrał udanie.

Na początek października (02.10.2016) Portowcy rozegrali ligowe spotkanie w Tilburgu z tamtejszym Willem II, pokonując Trójkolorowych 0-2. Później był czas na reprezentację narodową, ale po niej 16 października Feyenoorder rozegrali mecz z NEC Nijmegen, któremu nie dali powodów do radości odnosząc kolejne ligowe zwycięstwo 1-2. Cesarscy musieli uznać wyższość lidera Eredivisie na własnym terenie.

Po dwóch październikowych kolejkach Eredivisie przyszedł czas na potyczkę znacznie wymagającego rywala, bo z 'półki Europejskiej'. Na De Kuip przyjechała ekipa z Ukrainy, a dokładnie z Ługańska. Tamtejsza Zoria rozegrała całkiem dobre spotkanie i Feyenoord odniósł zaledwie jednobramkowe zwycięstwo. Trzy mecze i trzy zwycięstwa, tak krótko można podsumować pojedynki Portowców do 20 października.

Jednak po tych meczach podopieczni Gio powinni być już w dobrym rytmie meczowym i tak z pewnością było, ale mecz z 23 października jakim był De Klassieker okazał się jak zawsze wymagający, choć to Feyenoord miał więcej z gry. Koniec, końców klasyk z Ajaxem zakończył się podziałem punktów (1-1), choć oczekiwania były znacznie wyższe po formie jaką reprezentuje ekipa z południa Rotterdamu. Po klasyku czas na derby - można by rzec, bo właśnie takie spotkanie miało miejsce 26 dnia, dziesiątego miesiąca 2016 roku. Wtedy to Feyenoord podejmował Excelsior Rotterdam w rozgrywkach Pucharu Holandii - 2 runda. Tu bez dwóch zdań podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta pokonali rywali z Woudestein 4-0.

Na zakończenie miesiąca października Rotterdammer przyszło się zmierzyć z równie wymagającym rywalem w obecnych rozgrywkach Eredivisie jakim była ekipa SC Heerenveen. Fryzowie pokazali charakter, ale i tego nie brakło Portowcom i mecz 11. kolejki Holenderskiej Ekstraklasy zakończył się remisem 2-2, co było drugą stratą punktów po Klasyku, przez Feyenoord.

Ogółem Feyenoorder zaliczyli bardzo udany miesiąc jakim był październik, odnosząc dwa ligowe zwycięstw i dwa remisy i po jednym zwycięstwie w Lidze Europejskiej jak i w Pucharze Holandii. Gratulujemy.

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2019. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com