FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

PODSUMOWANIE ROKU 2011: CZĘŚĆ 4

30.12.2011 22:33; DamianM, 3 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: FR12.nl

Spektakularnym zwycięstwem nad FC Twente, Feyenoord Rotterdam zakończył ten jakże burzliwy rok. Rok przeplatany w upadki i powstania. W niniejszym raporcie wspominamy wszystko, co wydarzyło się w naszym ukochanym klubie na przełomie ostatnich dwunastu miesięcy.


Miesiąc październik uznać można dla podopiecznych Ronalda Koemana za pechowy. Właściwie tylko wynik na Arenie dał satysfakcjonujące uczucie. Feyenoord panował nad Ajaksem co najmniej 80 minut, ale ostatecznie skuteczna główka Vertonghena uratowała remis gospodarzom. Zwycięstwo nad borykającym się z problemami VVV Venlo 4-0 było miłym akcentem statystycznym, ale teraz Het Legioen oczekiwali już więcej.

 

Pozostałe mecze w dziesiątym miesiącu roku  były wręcz dramatyczne. Mecze z ADO Den Haag, Go Ahead Eagles, FC Groningen i NEC przypominały gry z poprzedniego sezonu. Feyenoord za każdym razem w większości dominował, jednak tradycyjnie już wychodził z bitew z pustymi rękami. Wyniki były tym bardziej bolesne, że w tym czasie Portowcy pożegnali się także z Pucharem Holandii. I to już w trzeciej rundzie z drugoligowym Go Ahead Eagles.

 

Później czekała na nas przerwa spowodowana meczami reprezentacji, na które udali się Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Kelvin Leerdam, Karim El Ahmadi, Jerson Cabral, John Guidetti, Jordy Clasie i Kostas Lamprou. I dlatego też wybór znacznie przerzedził się w towarzyskim meczu przeciwko Telstar. Feyenoorder jednak łatwo zwyciężyli 7-0 a jedną z bramek zdobył Sekou Cissé. Krótka przerwa dobrze wpłynęła na zawodników.

 

Podopieczni Koemana wpisali na swoje konto trzynaście punktów w pięciu kolejnych spotkaniach. Ekipa z Rotterdamu zbierała wiele pochwał, szczególnie po fantastycznych spotkaniach z PSV Eindhoven i FC Twente, wygranych odpowiednio 2-0 i 3-2. Najbardziej wyróżniającym się człowiekiem w ostatnich pięciu meczach z pewnością był szwedzki napastnik John Guidetti. Jego zachowanie wewnątrz i na zewnątrz podniosło na duchu zespół i rozpaliło serca kibiców Feye.

 

Szwed w pojedynkę ograł FC Twente (hattrick) i miał duży udział w zwycięstwach nad PSV, Vitesse i RKC Waalwijk. W wyjazdowym meczu z FC Utrecht również to on otworzył wynik spotkania już po kilkudziesięciu sekundach. Ale to nie wystarczyło, Feyenoord ostatecznie tylko zremisował i stracił szansę wejścia wyżej w ligowej tabeli. Jak wspomniano we wprowadzeniu 2011 r. był rokiem skrajności. Obecnie jednak pozostaje się cieszyć.

 

Zarówno pod względem finansowym jak i sportowym gołym okiem zauważalny jest progres. A kto na początku tego roku mówił o dominacji Feyenoordu w meczach z AZ, PSV, Ajaksem czy FC Twente, nazywany był szaleńcem. Odeszli co prawda Wijnaldum, Fer, Castaignos, Rekik i Ake, ale środki z ich sprzedaży były bardzo potrzebne.

 

Następny rok 2012, musi być w rokiem, kiedy Feyenoord wywalczy awans do II grupy licencyjnej komisji KNVB. Z obecnym optymizmem i trenerem Ronaldem Koemanem, który ma wyraźnie pomysł na tą drużynę wierzymy, że Feyenoord będzie zmierzał tam gdzie jego miejsce: szczyt w Holandii.

 

Październik

 

PAŹDZIERNIK:

Mecze:

Feyenoord – ADO Den Haag 0-3
Feyenoord – VVV Venlo 4 -0
Ajax – Feyenoord 1-1
Go Ahead Eagles – Feyenoord 2-1
FC Groningen – Feyenoord 6-0

Wydarzenia:
Zakaz rozegrania meczu towarzyskiego z Almere City
Rzesza kibiców na ostatnim treningu przed meczem z Ajaksem (fotogaleria)
Feyenoord z Ajaksem zachwyca i otrzymuje wiele komplementów
Nowe decyzje opóźniające budowę nowego stadionu
Koeman zirytowany zachowaniem Biseswara
Bramkarz Feyenoordu, Darley nie powróci już do Feyenoordu

 

Listopad


LISTOPAD:

Mecze:
Feyenoord – NEC 0-1
Feyenoord – SC Telstar 7-0
Vitesse – Feyenoord 0-4
RKC Waalwijk – Feyenoord 1-2

Wydarzenia:
Fernandez zawieszony na sześć gier
Feyenoord publikuje roczne dane
Rijnmond i Feyenoord ponownie rozpoczynają współpracę
4000 bramka Feyenoordu w Eredivisie
Feyenoord wycofuję ofertę dla Biseswara

 

Grudzień

 

GRUDZIEŃ:

Mecze:
Feyenoord – PSV 2-0
FC Utrecht – Feyenoord 2-2
Feyenoord – FC Twente 3-2

Wydarzenia:
Jordy Clasie przedłuża kontrakt
Guidetti zalicza hattrick w meczu z FC Twente
Vormer i Feyenoord osiągają porozumienie
Swerts i Fernández po sezonie opuszczą Feyenoord
Biseswar opuszcza Feyenoord
Schenkeveld i Manu wypożyczeni do Excelsioru
Onno Jacobs od 1 stycznia przestaje pracować w Feyenoordzie

Komentarze (3)

c9.!Ez szerintem is<a href="http://vybnsnq.com"> arnniya</a> egye9rtelmű, eze9rt nem nagyon szoktam e9rteni azokat, akik pe9nzzel magyare1zze1k, mie9rt vesznek ke9sz terme9keket. c9n be9bie9telne9l sze1moltam ki, hogy olcsf3bb ha mindent bio alapanyagokbf3l főzf6k, mintha megvenne9m a legolcsf3bb, nem bio be9bie9telt. Ha jf3l emle9kszem 100 Ft/adagra jf6tt ki a bio hfasos/sajtos, zf6ldse9ges babahami

This piece was cogent, wetllwrit-en, and pithy.

Norbi

Tego roku został jeszcze sprzedany Diego Biseswar, ale o tym oczywiście było pisane w innej części 'Podsumowania Roku 2011'.

Nowy rok 2012 musi być nie tylko rokiem awansu do II grupy licencyjnej komisji KNVB, ale też rokiem 'awansu' Feye do LE (jak na razie), bo to ma m.in. powiązanie właśnie z KNVB, wspomnianym wyżej. Taki awans to niezły zastrzyk finansowy dla klubu, a każdy mecz zagrany w rozgrywkach grupowych LE też nie byle co i nie za byle co, więc opcja jest jedna awansować z 4 pozycji, która daje bezpośredni awans do Ligi Europejskiej.

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

24-31 maja

Robert Eenhoorn zostanie nowym dyrektorem generalnym Feyenoordu.

Video

TOP 10 goli w 2025-2026

ESPN przygotowało kompilację dziesięciu najładniejszych bramek zdobytych przez rotterdamski klub w minionych rozgrywkach.

Live chat

DamianM

Kieran McKenna to step down as Ipswich Town head coach. Też ciekawy trener

Gość

Lepiej jak zdrowy klub sam się utrzymywął a nie z jakimiś miliarderami z podciemnej gwiazdy.

DamianM

Próbowali*

DamianM

Ja też. Malaga top. Pamiętam co kasę mieli i próbowało

Gość

Almeria-Malaga finał o la ligę. Jestem za Malagą. Andaluzyjski finał.

DamianM

Taa to samo pomyślałem

Gość

Watanabe może odejść jak mu tak przykro. Droga wolna - jest mega cienkim obrońcą.

Gość

Groningen u21 nie dał rady jong sparcie w barażu o 3 ligę.

DamianM

No powiem wam zaczyna być ciekawie znowu, zaś powtórka z wczoraj

Gość

Średniowiecze to były wieki ciemne z innych powodów - bo było wiele wojen i najazdów na europę min. Hunów, mongołów czy turków. Właśnie nie potrafili zatrzymać np. rzym został najechany o rozwalony na 2 części a potem upadł całkowicie - tak "potrafili".

europa w roku 600
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Europe_600ad.jpg

Gość

Śmieją się wszyscy, że Średniowiecze to były "wieki ciemne", ale oni potrafili zatrzymać napływ tych dzikusów. A teraz XXI wiek i się odbija czkawką "polityka tolerancji". Jprdl

DamianM

Już latają helikoptery, drogi puste. Zaczyna się

DamianM

A większość mieszka na osiedlach, gdzie czekają na wizy itp

DamianM

Wiem wiem, też jestem tego zdania. Niemniej najbardziej wkurwia jak wychodzi premier albo szef policji i mówi żeby spokój zachować. Jak ja mam zachować spokój? Wyobraźcie sobie moja firma zamknięta, to wyobraźcie sobie ilu ich jest. Dostali listy z ambasada, żeby sprawdzili, czy ich domu nie są zaznaczone.

Gość

Irlandczycy podpalają ulice tramwaje - to kompletnie bezsensowne. Powinni podpalać media i budynki tych ludzi co nasprowadzali tych morderców. To jest źle nakierunkowana furia. Co z tego że zniszczą mienie publiczne? nic to nie da.
atakować polityków ludzi mediów itd. To oni ich nasprowadzali.

Gość

Co ciekawe, jakby nie brać pod uwagę organizatorów ostatnich 4 mundiali, to MŚ mogłoby zorganizować tylko kilka krajów samodzielnie (mają odpowiednie stadiony obecnie): USA, Anglia, Niemcy i... Chiny

Gość

Jutro już ten mundial startuje, ale ten czas zapieprza...

Gość

To dobrze, że ok u Ciebie. Spokoju i wszystkiego dobrego

DamianM

Tak to jest największe zdziwienie obecnie. To jest historia dopiero, i faktycznie to się dzieje. Chore. Samo to ile mówi

Gość

Ci nachodźcy to połączą katolików i protestantów nawet w walce :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.