20:00

5:0

Podsumowanie weekendu

05.04.2011 12:12; Norbi, 2 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: własne

Czas na kolejne podsumowanie weekendu, w którym wiele się wydarzyło, po przerwie spowodowanej rozgrywkami reprezentacji narodowych w różnych przedziałach wiekowych, w tym seniorskich.

Na ligowe boiska wróciliśmy już w sobotę gdzie swoje mecze rozegrały drużyny z sekcji młodzieżowych. I już na początku tych rozgrywek w najciekawszym pojedynku młodzieży Ajax A1 uległ Feyenoord/Excelsior O/19 0-1, odwieczny rywal Feyenoordu, w tej kategorii wiekowej musiał uznać wyższość rówieśników z Rotterdamu, co nas może tylko cieszyć. W ślad kolegów z O/19 poszli zawodnicy Feyenoord/Excelsior O/17, którzy w wyjazdowym pojedynku rozbili 0-4 rówieśników z FC Groningen/Cambuur B1. Sobota rozpoczęła się nieźle dla Feyenoorder, ale gdy coś idzie dobrze, to musi się popsuć i nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli, bowiem VVV/Helmond Sport B1 pokonało na swoim terenie Feyenoord/Excelsior O/16  2-0. Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce, myślami mogliśmy być już przy pojedynku Feyenoord/Excelsior O/15 z FC Volendam C1. To spotkanie nie należało do najgorszych, ale musieliśmy się pogodzić z kolejną porażką rotterdamskiej młodzieży, bowiem Feyenoord/Excelsior uległ na Varkenoord 1-2. Dwa zwycięstwa i dwie porażki dawały nam pytanie, jak w takim razie wypadnie Feyenoord/Excelsior O/14 w pojedynku z FC Groningen/Cambuur C3 ?. Odpowiedź była znacząca, bowiem dziś drużyny FC Groningen/Cambuur nie miały w swoich pojedynkach szans z Feyenoord/Excelsior i uległy 5-0 jak i wcześniej 0-4.

Tak więc sobota obeszła się bez żadnego remisu w sekcjach młodzieżowych, przewaga wygranych po stronie Feyenoordu/Excelsioru i dwa przegrane pojedynki, to bilans pierwszych meczy z udziałem Feye. Po spotkaniach młodych adeptów futbolu, czekał nas pojedynek, na który kibice Feye zawsze oczekują, to mecz pierwszej drużyny, która tym razem swoje spotkanie rozgrywała na De Kuip, a jej przeciwnikiem był AZ Alkmaar.

Jeszcze przed tym meczem były różne opinie co do wyniku spotkania, jak i wygranej czy remisu, ale chyba niewielka ilość osób brała pod uwagę, że to co miało miejsce po dziewiędziesięciu minutach tego pojedynku, rozwieje wszelkie wątpliowści co do tego, że mecz zakończy się porażką gospodarzy 0-1. Krótko mówiąc Feyenoord miał swoje możliwości mógł nawet za sprawą Luca Castaignosa chociażby to spotkanie zremisować, ale tak się nie stało, bowiem i goście mieli swoje szanse w tym spotkaniu, którym dopisało więcej szczęścia. W piłce nożnej i każdym sporcie też trzeba posiadać, takie umiejętności !. Katem Feyenoordu w tym pojedynku okazał się jeszcze przed przerwą, bo w 44 minucie Benschop. W drugiej połowie, a dokładnie w 60 minucie, swoje 'pięć groszy' w tym spotkaniu dorzucił Swerts, który pozbawił siebie gry dostając czerwoną kartkę i tym samym osłabiając drużynę. Starania i możliwości Feye na nic się zdały i Kalmary wywiozły z rotterdamskiej 'wanny' trzy cenne punkty. W taki oto sposób zakończyła nam się sobota.

Niedziela była dniem przerwy w rozgrywkach z udziałem Feyenoordu, ale w miniony poniedziałek mogliśmy śledzić pojedynek z udziałem Jong FC Twente i Jong Feyenoord/Excelsior. Spotkanie to było dosyć interesujące, ponieważ i tu mogliśmy podziwiać zdobyte gole. Jako pierwszy na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Jerson Cabral. I gdy wydawało się, że to spotkanie będzie pod dyktando zawodników z Rotterdamu, to na dwie minuty przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu. Druga odsłona, tegoż spotkania zaczęła się tak samo jak pierwsza, bo w 72 minucie Nygel Velder, tym razem wyprowadził ponownie na prowadzenie Jong Feyenoord/Excelsior. Trzy punkty były bardzo blisko, ale 90 minuta to decydujący moment spotkania, w którym ponownie, także do remisu doprowadzili zawodnicy Jong FC Twente i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Jak możemy łatwo zauważyć w ten weekend padły wszystkie możliwe opcje jak wygrana, porażka czy remis. My z pewnością teraz będziemy oczekiwać kolejnego już zbliżającego się weekendu, w którym chcielibyśmy widzieć lepsze wyniki przede wszystkim w pierwszej drużynie Feyenoordu. I z tą opcją pozostajemy na zbliżający się weekend, bowiem Feyenoord swoje spotkanie rozegra na Galgenwaard z FC Utrecht w niedzielę o godzinie 14:30.