1:0

Podsumowanie weekendu

11.04.2011 21:30; Norbi, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: własne

To podsumowanie weekendu zaczniemy jak zwykle od sobotnich spotkań z udziałem młodzieży Feyenoord/Excelsior.

W pierwszym sobotnim pojedynku na przeciwko siebie stanęły drużyny Feyenoord/Excelsior O/19 i NAC Breda A1. Tu liczyliśmy na dobry występ rotterdamczyków, ale chyba przeliczyliśmy się, bo pomimo walki i zaangażowania wynik był inny niż oczekiwaliśmy, bowiem Feye/Exc. O/19 uległo na Varkenoord swojemu rywalowi 2-3. Po zmaganiach dziewiętnastolatków, swój mecz rozgrywał Feyenoord/Excelsior O/18, który zmierzył się z De Treffers A1.  Podopieczni Jana Gösgensa wygrali gładko z De Treffers A1, aż 6-3 i nie pozostawili żadnych złudzeń kto jest mistrzem w tej kategorii wiekowej. Na pewno takie obrazki chcielibyśmy oglądać najczęściej jak to możliwe, [wejdź tutaj].

Kolejnymi, którzy mieli rozegrać swój pojedynek byli zawodnicy Feyenoord/Excelsior O/17, którzy swoje spotkanie rozgrywali z AZ Alkmaar B1. Dobry występ Feyenoord/Excelsior O/18 podziałał mobilizująco na Feye/Exc. O/17 i ci honorowym trafieniem zgarnęli, także trzy oczka, co było powodem do kolejnej radości. Każda wygrana młodzieży Feyenoordu napawała jeszcze większym optymizmem, bowiem początkowa wpadka Feyenoord/Excelsior O/19 z NAC Breda A1 nie prognozował, że ten weekend będzie należał do tak udanych.

A więc idźmy dalej. Po starszych wiekowo kolegach, przyszedł czas na występy Feye/Exc. O/16, O/15 i O/14. A więc po kolei. Feyenoord/Excelsior O/16 podejmował u siebie Spartaan'20 B1. Młodzi chłopcy z Academy Feyenoord nie zamierzali ulegać kolegom i pokazali wolę walki, wygrywając 3-1. Z meczu na mecz, który miał miejsce w sobotę mieliśmy coraz więcej zadowolenia. Także bezbramkowy remis w spotkaniu MVV C1 z Feyenoord/Excelsior O/15, był ważnym wynikiem. Ostatnim sobotnim meczem z udziałem zawodników sekcji młodzieżowych był występ FC Utrecht C2 z Feyenoord/Excelsior O/14 i można było nazwać to spotkanie przed smakiem, tego co miało mieć miejsce w niedzielę. Czternastolatkowie w wyjazdowym spotkaniu pokonali kolegów z Utreg, aż 1-4 co wzbudziło w nas euforię radości i było bardzo dobrą zapowiedzią przed meczem pierwszych drużyn FC Utrecht - Feyenoord.

Po zmaganiach cudownie rozwijającej się młodzieży Feye/Exc. nastał czas na pojedynek seniorskich drużyn i tak o godzinie 14:30 na stadionie Galgenwaard w niedzielę, miejscowy FC Utrecht podjął Feyenoord Rotterdam. To co tam zobaczyliśmy to istne cudo w wykonaniu podopiecznych Mario Beena. Spotkanie to od pierwszych minut ułożyło się po myśli Portowców, bowiem już od ósmej minuty prowadzili oni za sprawą Leroya Fera. Jeszcze przed przerwą kolejne trafienie na 2:0 dorzucił Kevin Leerdam, który pokazuje, że warto na niego stawiać. Utreg do przerwy jedynie zanotował dwie żółte kartki, które obejrzeli Duplan i Zullo. Wynik po pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie uległ zmianie i Portowcy prowadzili na Galgenwaard 2:0.

Po przerwie gospodarze dążyli, by ugrać choć gola kontaktowego, ale jedynie powiększyli tylko i wyłącznie limit żółtych kartek, bo kolejną dostał Demogue. Feyenoord jednak grał swój futbol i pokazał to, także w drugiej połowie niedzielnego meczu, gdzie w 58 minucie Diego Biseswar pokonał kolejny już raz Vorma, który jak warto wspomnieć jest zawodnikiem kadry Berta Van Marwijka. Po zdobyciu trzech goli na konto Feye, czwarte trafienie dorzucił Gerginio Wijnaldum, a Utreg pomimo walki o honorowego gola, dziś go nie zdobył i mógł tylko, dalej zbierać żółte kartki, którą jako czwartą dostał Nesu, w Feyenoordzie w końcówce meczu kartki dostali Tim de Cler i Ron Vlaar.

To spotkanie pokazało, że Feye potrafi zdobywać gole na wyjazdach czego potwierdzeniem był niedzielny występ, a co więcej umie wygrywać, czego dowodem jest nie tylko mecz z FC Utrecht, ale też inne w tym sezonie i z pewnością Feyenoord broni jeszcze nie złożył, więc powalczyć będzie mógł w następnych meczach o kolejne punkty, z czego byśmy się bardzo cieszyli.

Tak więc po sobotnio-niedzielnych występach Feynoordu, wielu fanów, czy kibiców ze zdziwieniem patrzyło i przecierało oczy, ku zaskoczeniu ze strony zawodników Feye. Po tak dobrych występach, czas na ostatni mecz z udziałem Jong Feyenoord/Excelsior, które zostało rozegrane dzisiejszego wieczoru. Chodzi o pojedynek Beloften Eredivisie, w którym Jong Feyenoord podejmował na Woudestein Jong AZ Alkamaar. Spotkanie to nie należało do łatwych, co więcej było dość istotne dla Jong Feyenoordu w walce o wicemistrzostwo, obie drużyny sąsiadowały jak dotąd obok siebie w tabeli. I tak pozostało dalej, ponieważ Jong Feye/Exc. uległo Jong AZ 1-3, co wielce psuje tak piękny weekend, w wykonaniu Portowców.

Feyenoord/Excelsior rozpoczęło od porażki i tak też zakończyło występy w ten weekend, teraz czas na kolejne dobre występy z udziałem młodzieży Academy Feyenoord jak i Jong Feyenoord/Excelsior, a przede wszystkim pierwszej drużyny Feyenoordu, która swoje spotkanie rozegra w niedzielę na De Kuip w ramach 31 kolejki Eredivisie, gdzie podejmie ostatni w tabeli Willem II Tilburg.