FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

Portowcy w Caen (5): Jerson Cabral

24.07.2010 22:51; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Obecnie kadra reprezentacji Holandii U-19 uczestniczy w Mistrzostwach Europy w Caen. Na turnieju występuje w sumie sześciu zawodników Feyenoordu Rotterdam. Tym samym redakcja FR12.nl zdecydowała rozpocząć krótką serię, w której pod lupę brani będą wszyscy Portowcy na ME, a dodatkiem do każdego profilu będzie krótki wywiad z każdym z zawodników. Dziś czas na Jersona Cabrala.

Jerson Cabral, urodzony 3 stycznia 1991 w Rotterdamie, jest utalentowanym lewoskrzydłowym. Gracz podpisł latem ubiegłego roku, swój pierwszy profesjonalny kontrakt, czyli do lata 2011 roku. Obecnie tworzy pierwszą drużynę Feye oraz reprezentuje narodową drużynę do lat 19. Feyenoord jest dumny z szybkiego procesu młokosa. Gracz ma pełną świadomość swych zalet, ale również wie, że wciąż musi jeszcze wiele poprawić.

"Tak, tak, robię wszystko, by stać się lepszym graczem. Jestem prawdziwym lewoskrzydłowym, silnym w jeden na jeden, ale znam również swe słabe punkty" - mówił swego czasu na Feyenoord.nl. Cabral początkowo grywał na wypożyczeniu w Excelsiorze, jednak w tym sezonie trener Mario Been dał szansę na sprawdzenie się w głównej części Feyenoordu. Zadziwił on coacha podczas meczów kontrolnych jak i treningów. Swego czasu popisał się doskonałą wydajnością w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy przeciwko Niemcom.

Wówczas żaden z defensorów nie mógł go przejść a ponadto otworzył wynik spotkania, które Oranje wygrali ostatecznie 3-0. I obecnie Jerson z pełnym entuzjazmem stara się przekonać do swych umiejętności Beena. Wydaje się jednak, że niemal tego dokonał.

Spodziewasz się czegoś specjalnego w Feyenoordzie?
To jest mój pierwszy rok więc niczego nie zakładam. Oczywiście mam nadzieję, że otrzymam wiele szans na wykazanie się i kiedy otrzymam szansę, nie wypuszczę jej już z rąk.

Jak postrzegasz pierwsze treningi w Feyenoordzie?
Dobrze, choć są znacznie cięższe, niż te do których jestem przyzwyczajony w młodzieżowych zespołach. Ale dobrze się dostosowuje i na pewno co raz bardziej odpowiadać będzie mi ten poziom.

Czy to znaczy, że jesteś gotów na regularne występy na takim poziomie?
W krótkim odstępie czasowym, szybko się przystosowuje. Mam zatem wrażenie, że bez większych problemów będę sobie radził. Teraz to od trenera zależy ocena postępów, jakich dokonałem.

Redakcja: Wcześniejsze artykuły oraz wszelkie materiały publicystyczne od możecie znaleźć w górnym menu Strona główna. Zapraszamy.

[fr12.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 28. kolejka

Gospodarz

Gość

Heracles Almelo

1 - 1

Excelsior Rotterdam

Fortuna Sittard

1 - 2

FC Twente

Sparta Rotterdam

2 - 0

FC Volendam

PEC Zwolle

2 - 1

NAC Breda

NEC Nijmegen

2 - 2

SC Heerenveen

FC Utrecht

2 - 0

Go Ahead Eagles

Feyenoord Rotterdam

1 - 1

Ajax Amsterdam

FC Groningen

? - ?

AZ Alkmaar

SC Telstar

? - ?

PSV Eindhoven

Zdjęcie Tygodnia

15-22 marca

Derby Rotterdamu w wykonaniu Feyenoordu trudno uznać za widowisko, które na długo pozostanie w pamięci kibiców z powodów sportowych.

Video

Feyenoord 2-1 Excelsior

Wymęczone, ale rotterdamskie derby wygrał Feyenoord.

Live chat

Gość

No Seltik przegrał przeca, i jest dopiero trzeci ;-)

DamianM

Aha :D

Gość

patrz na celte vigo wygrywali 3-0 jest 3-4 :D

DamianM

Loool przegrali, a jeszcze rano widziałem news, że Oneil grał 20 razy przecieki nim i nie przegrał bodaj. Klątwa

Gość

To nie jest dzień celtów :-D

Gość

A ja ogólnie pamiętałem, że Sekwana wpływa od północy, Loara od zachodu, i że jest jeszcze duża rzeka na "R" co wpływa od południa, na Lazurowym Wybrzeżu i idzie tam przez te rejony Lyonu, i są nawet derby tej rzeki z St. Etienne. Tylko uciekła mi nazwa XD to chyba są derby delty Rodanu, czy coś w ten deseń

Gość

celta wygrywała 3-0 i jest 3-4 z alaves.

Gość

To trzeba myśleć inaczej żeby nie wiedzieć że Tamiza to główna rzeka w Anglii

Gość

Napisaliśmy w tym samym momencie :D

Gość

No właśnie dopisałem ;-)

Gość

Rodan bym wiedział bo ta rzeka przez Lyon płynie :D

Gość

A co jest ciekawego w tej ciekawostce? Ano to, że Rodan przepływa przez Lyon ;-)

Gość

Ostatnio w Familiadzie: Drużyna ma 296 pkt, brakuje im tylko 4 do finału. Pytanie: "Wymień rzekę we Francji", są trzy odpowiedzi ogólnie. Rywale trafili Sekwanę i Loarę, potem pytanie wraca do tych z 296 pkt. Po naradzie cała drużyna po kolei: "Rodan", a pani kapitan - "TAMIZA"... XDDD i tamci weszli XD

Gość

Telstar może być jedyną drużyną, która pokona dwa razy PSV w tym sezonie. XDDD
A przecież grają o utrzymanie XDDD

Gość

No czekamy na meczy Porto, może będzie dobry meczyk, bo tego nie chcę komentować, tyle że oczy mnie bolały od patrzenia na dwa stada baranów.

DamianM

Telstar. I okej

DamianM

Oho, Advocaat effect. WracaMY

Gość

oho psv czerwona.

Gość

PSV mistrz
2024 - 5 maj
2025 - 16 maj
2026 - 4 kwietnia.

Gość

Fatalne wieści dla Slota - Aston villa wygrywa po kryzysie i powiększa strate do LM do 5 punktów.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.