FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

Przed meczem Belgia – Holandia

15.08.2012 17:10; FlatroN, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: VI.nl

W pierwszym meczu po powrocie Luisa van Gaala na ławkę trenerską reprezentacji, Holandia zmierzy się z Belgią (20:45). Meczem z Belgami Oranje zaczną ‘drogę do Brazylii’. Wieczorem na obiekcie w Brukseli Pomarańczowi podejmą Czerwone Diabły, które po raz pierwszy od 2002 roku chcą awansować do turnieju głównego Mistrzostw Świata.

 

- Trzy tygodnie przed rozpoczęciem kwalifikacji do Pucharu Świata, sytuacja wygląda dobrze – ocenia trener Marc Wilmots. - Entuzjazm jest obecny w każdym – szybko dodaje. Dla Wilmotsa i jego podopiecznych droga do mundialu nie jest kręta, ponieważ w eliminacjach staną naprzeciwko Chorwacji, Serbii, Szkocji, Macedonii i Walii. O belgijskich zawodnikach w ostatnim czasie dużo się mówiło. Wielu bardzo szybko się rozwija, co przekłada się na głośne transfery.

 

Klubu zmienili  Jan Vertonghen (Z Ajaxa do Tottenhamu Hotspur), Eden Hazard (Z Lille do Chelsea) i Kevin De Bruyne (Z Genk do Chelsea, wypożyczony do Werderu Brema). Rok wcześniej rozgrywki zmieniali Thibaut Courtois, Steven Defour, Romelu Lukaku oraz Axel Witsel.

 

Holandia ma nadzieję zakwalifikować się do Mistrzostw Świata 2014, co jest oczywiste w przeciwieństwie do Belgii. Oranje od Mistrzostw Europy 2004 w Portugalii, do tej pory obecni byli na każdym wielkim turnieju. Od 1988 roku, kiedy triumfowało RFN, Holandia na tym turnieju nie pojawiła się tylko raz. To było w 2002 roku, kiedy turniej rozgrywany był na boiskach Japonii i Korei Południowej. Podobnie jak wtedy, tak i teraz trenerem był Luis van Gaal, ale 61-letni trener nie chce, żeby stało się to po raz drugi.

 

Rafael van der Vaart jest jedynym graczem z poprzedniego okresu Van Gaala. Pomocnik debiutował 6 października 2001 roku w meczu eliminacyjnym do mundialu przeciwko Andorze (wygrana 4-0). Obecnie piłkarz Tottenhamu Hotspur, stoi przed setnym występem w barwach narodowych. Były Feyenoorder Dirk Kuyt i nowy defensor Portowców, Joris Mathijsen (obaj 32 lata) są w obecnej kadrze najstarszymi zawodnikami. Obaj debiutowali w 2004 roku.

 

Holandia z Belgią mierzyła się jak dotąd aż 124 razy. Oranje zwyciężali 55 razy, podczas gdy Czerwone Diabły triumfowały czterdziestokrotnie. Pozostałych 29 spotkań kończyło się remisem. W ostatnich pięciu pojedynkach, padły cztery remisy. Najbardziej pamiętne pozostaje 5-5, kiedy trzy bramki zdobył  Patrick Kluivert, teraz asystent Van Gaala.

 

Ostatnie pięć spotkań:

 

Data: Rozgrywki: Mecz Wynik:
29-05-2004 Towarzyski Holandia-Belgia 0-1
20-08-2003 Towarzyski Holandia-Belgia 1-1
29-03-2000 Towarzyski Belgia-Holandia 2-2
04-09-1999 Towarzyski Belgia-Holandia 5-5
13-06-1998 MŚ 1998 (faza grupowa) Holandia-Belgia 0-0

Komentarze (0)

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

FC Groningen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Twente

Excelsior Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

? - ?

PEC Zwolle

FC Volendam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

Heracles Almelo

NAC Breda

? - ?

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

Gość

Z tego Meksyku też wcześniej się podobno interesowaliśmy napastnikiem Chivas - Armando Gonzalezem. Ma świetny sezon - 30 spotkań, 22 gole, w samej tej Clausura ma 10 goli w 12 meczach. Ale umowa do 2029 i 15 baniek na Transfermarkt.

Gość

Sporting wychodzi na mecz 18-latkiem w ataku, bo nie mają kim grać. Młody robi asystę i gola...

Gość

A jakby zrobili tak, że kadry tylko np w sierpniu i w czerwcu? W sierpniu przed sezonem i w czerwcu po sezonie, żeby nie przerywać sezonu w trakcie.
Lipiec na urlopy dla piłkarzy

DamianM

Faktycznie, ciekawe co powie na konfie i czy ktoś już oberwał :-)

Gość

Feio trenuje Tondele - debiut dziś 0-5 z Vitorią Guimaraes :-D

Gość

Wątpie - sami piłkarze chcą zresztą jeździć na te kadry. Nic z tym nie da się zrobić.

DamianM

przede wszystkim mam nadzieję, że w końcu ktoś się wezmie za reprezentacje, to jest niepojęte, że one są nietykalne i mogą robić co chcą i klub ma uja do gadania

Gość

I słusznie Feyenoord chce odszkodowania - Barcelona dostanie od Brazylii.

DamianM

Leicester znowu widzę za to nie wygrało, to też będzie dobre jak polecą

DamianM

Wrexham moim zdaniem to i tak jest już grubo z tymi awansami, patrzcie ile grania, ile lig, ile meczów o wszystko i awans jeb jeb

Gość

Kiedyś słyneli - teraz to już przeszłość jak huliganka w anglii.

Gość

W Championship ciekawe, w meczu drugiej z trzecią ekipą Millwall pokonało Middlesborough i wyprzedziło ich. Mogą wejść jako kolejni z Londynu. To oni słyną z tych niezłych czubów wśród fanów. XD
A po cichutku na 6 msc Wrexham, ale by było jakby oni kolejny awans z rzędu zrobili. XDDD

Gość

Transfer pod publiczkę, aby tylko rekord pobić...

Gość

Ten transfer nie miał prawa się udać - jak on w usa nie grał dobrze to w Polsce też nie będzie.

DamianM

Wizy nie dostał. To jest hit

DamianM

Absurd w Widzewie. Ousman Bukari od dwóch tygodni przebywa w Afryce hehe, top transfer

Gość

I Faberski załatwiony - ciężka kontuzja.

DamianM

Dobra panowie, weekend, wracamy do poważnych ligowych tematów

Gość

Kobieca liga mistrzów.
Barca-Real 12-2 :-D

DamianM

na euro rzekomo nie mają byc drogie, jak na puchary, ze ileś tam przekroczyć nie moga, ze 40 euro może, to juz zawsze cos, a nie jak w stanach, dosc, że lotów mnóstwo, pociągi też widziałem hit, no grubo

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.