FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Przedstawiamy rywala: Vitesse Arnhem

23.07.2010 19:54; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Vitesse w najbliższych latach przechodzić będzie spore zmiany. Problemy finansowe przekładają się na słabą politykę transferową, przez co nie można wzmacniać zespołu większymi nazwiskami. Na dzień dzisiejszy stawia się w największym stopniu na młodzież. To właśnie z nimi wiąże się największe nadzieję, mając tu na myśli sukcesy a dokładnie czasy, gdy Vitesse regularnie walczyło o europejskie puchary. Ekipa z Arnhem zaniżyła znacznie loty. Po raz ostatni Europie pokazali się w sezonie 2002/2003. Klub ma nadzieję, że w najbliższych latach to się zmieni.

Trener: Theo Bos
Przed nim drugi rok w Arnhem. Ikona zespołu może jednak być pewna posady również w dalszych latach. To właśnie tu urodzony w Nijmegen szkoleniowiec spędził swą całą karierę piłkarską, rozgrywając łącznie w barwach Vitas piętnaście sezonów. Po zakończeniu kariery, rozpoczął opiekę nad tamtejszą młodzieżą, pracując zarówno z zespołem A jak i B. Był również asystentem Ronalda Koemaan, Mike Snoeia i Edwarda Sturinga. Po przygodzie z juniorami, objął stery w FC Den Bosch. Tam bardzo dobre wyniki zaprocentowały w powrocie do ukochanego Vitesse. Hans Westerhof został zwolniony w grudniu 2008 roku a już 3 stycznia 2009 Bos  przedstawiony został jako jego następca. Wówczas w ostatnich siedemnastu meczach, jego zespół wywalczył 28 punktów, co przełożyło się na dziesiątą pozycję na zakończenie sezonu. W zeszłym sezonie zaś Vitesse broniło się przed spadkiem ale ostatecznie uplasował się na bezpiecznej, czternastej lokacie. Jego obecna umowa z klubem obowiązuje do połowy 2012 roku.

Transfery
Vitesse podczas obecnego okna transferowego, jak na razie milczy. Jak na razie zakontraktowanie jedynie Luca Caldirole. Obrońca wypożyczony został z Interu Mediolan. Reszta to tylko gracze powracający z wypożyczeń. Z powodu złej sytuacji finansowej, klub potrzebował zastrzyku finansowego. Dlatego też zdecydowano rozstać się z Claudemirem, Paulem Verhaeghem oraz Santim Kolką. Przełożyło się to oczywiście na fakt, że zespół został znacznie osłabiony.

Odeszli:

Claudemir --> Kopenhagen
Ronald Graafland --> Brak
Serginho Greene --> Brak
Nicky Hofs --> AEL Limassol
Calvin Jong-a-Pin --> sc Heerenveen (powrót z wypożyczenia)
Onur Kaya --> Sporting Charleroi
Santi Kolk --> 1. FC Union Berlin
Paul Verhaegh --> FC Augsburg
Giovanni Gravenbeek --> Willem II

Przyszli:

Luca Caldirola --> Wypożyczony z Interu Mediolan
Julian Jenner --> Rot Weiss Ahlen (powrót z wypożyczenia)
Jop van der Linden -->  AGOVV (powrót z wypożyczenia)
Genaro Snijders --> Almere City (powrót z wypożyczenia)
Frank van der Struijk --> Willem II (powrót z wypożyczenia)

Gwiazda zespołu: Piet Velthuizen
Vitesse ma w swych szeregach fantastycznego bramkarza Pieta Velthuizena. Golkiper znalazł się nawet we wstępnej kadrze na tegoroczne mistrzostwa świata. W zeszłym sezonie Holender uratował dla swego zespołu wiele punktów. 23-letni bramkarz w Holandii jest postrzegany jako jeden z największych talentów na tej pozycji. Cechują go przede wszystkim znakomity refleks. Po tym sezonie jednak wygasa jego umowa i zmienić barwy może już podczas tegorocznego mercato. Nic jednak nie jest jeszcze pewne i fani póki co mają nadzieję, że będą mogli podziwiać ulubieńca trybun również w przyszłym roku.

Największy talent: Wiljan Pluim
Bez wątpienia miano to należy właśnie do Pluima. W zeszłym sezonie napastnik długo łączony był z transferem do Feyenoordu. Rotterdamski klub nie miał jednak środków finansowych na jego sprowadzenie. W barwach Vitesse zadebiutował dziesiątego maja 2009 roku przeciwko ADO Den Haag (porażka 1-3). De  21-letni napastnik przez ostatni rok rozegrał jedynie dziewiętnaście spotkań. A wszystko oczywiście ze względu na kontuzje. W drugiej połowie rozgrywek doznał złamania kości śródstopia. Przed obecnym sezonem jest już w pełni gotów do gry. Jeśli tym razem ominie go pech, może on stać się bardzo ważnym ogniwem swego zespołu.

Zeszły sezon
Miniony sezon był taki sam jak poprzednie w ostatnich latach, co w rzeczywistości martwi. Rok temu Vitesse fatalnie rozpoczęło przede wszystkim start, gdy ugrało w sześciu meczach jedynie pięć punktów. Od tego czasu wszystko wyglądało nieco lepiej, choć i tak dobre występy przeplatali z fatalnymi. I tak na przykład potrafili przegrać 5-1 z Groningen w Pucharze Holandii, a później w lidze ograć AZ Alkmaar 1-2. W sumie na swe konto wpisali trzydzieści dwa punkty, co dało czternaste miejsce w Eredivisie.

Cele/oczekiwania
Poprzedni sezon grali jako bardziej doświadczony zespół. Obecnie nie ma już Paula Verhaegha i Claudemira ale i również Santiago Kolki i Nicky Hofsa. Co prawda pozyskano Luca Caldirola a ponadto wrócili Frank van der Struijk oraz Julian Jenner, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby zapełnili oni luki po byłych już filarach. Średnia wieku całej kadry wynosi 22,8 lat, dlatego też bez dwóch zdań, Vitesse i w tym sezonie walczyć będzie o utrzymanie.

[soccernews.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

I to zasłużenie wygrali, byli o wiele lepsi plus gola Niemiec nawet nie powinno być

Gość

Ekwador :D

DamianM

Przecież to że 150 baniek euro

DamianM

BREAKING: Elliot Anderson to Manchester City, here we go! Deal in place between the clubs, fee up to £130m. WTF. Powiem tak, angielski futbol powinien być zdelegalizowany. To jest chore.

Gość

Harry Kane nie takie strzały pudłował w lidze mistrzów ostatnio z PSG. Nie potrzeba szamana.

DamianM

Niezły mecz Ekwador Niemcy

DamianM

taa, zobaczymy co Kurakao wyczaruje

Gość

Inne afrykańskie kraje mają przecież swoich szamanów ;-)

Już nie mówiąc o Jamajce i Voodoo ;-PPP

Gość

Gdyby te klątwy działały go ghana byłaby tyle razy mistrzem choćby afryki :D

DamianM

Szaman Nanu Kwaku opublikował video, w którym ściągnął klątwę z Harrego Kane'a :)

"Jestem najpotężniejszym spirytualistą na świecie.
Teraz uwolnię Harry'ego Kane'a, żeby mógł strzelić gola w następnym meczu Anglii"

Szaman twierdzi, że przed meczem Anglia - Ghana rzucił klątwę na Harrego Kane'a aby pomóc swej drużynie narodowej.

Gość

Hahahaha - wiecie, że Paragwaj ma dwustronną flagę?
Ma awers i rewers XDDD różni się symbolem w środku na białym pasku XD

DamianM

Mniej już nigdy nie będzie. Mistrzostwo świata to będzie dosłownie świata zaraz i wszyscy zagrają

Gość

W przyszłym roku jeszcze nie, ale na następnym mundialu za 5 lat i u kobiet będzie 48 zespołów... XD
Tam to dopiero będzie poziom

DamianM

I tych zmian. Rozwala mnie, wkurwia wręcz, że raz sędzia i var dają karnego, a za tydzień, za to samo, nie ma

Van den Graaf

Za dużo zespołów. Ale patrząc na to że awansuje się z 3 miejsca.... To 3 kolejki gramy ... Aby wyrzucić najgorszego z grupy.... Dlatego uważam, że 32 to max. Ale wiadomo FIFA ... Kasa... To niech dadzą 64 i po grupowej połowa do domu....

Gość

Ja oglądam mniej bo po północy nie oglądam - generalnie średnio - ale już starszy jestem i generalnie wszystkie rozgrywki mi sie nudzą od ładnych paru lat.

DamianM

Ja to ogólnie, jakoś ten mundial aury nie ma. Nie wiem przez co w sumie, ale jakoś tak oglądasz to czasem i straszne sleepery, przerwy co chwilę

Gość

chyba sobie żarty robisz? :D może niech wszystkie kraje zagrają... to żeś wymyślił. 32 to maks ile powinno być drużyn.

Van den Graaf

Zamiast tej parodii to bym wolał zwiększenie do 64 drużyn i po 2 tylko awans... Bo na zmniejszenie do 32 nie ma co liczyć...

Gość

na 12 drużun z 3 miejsc tylko 4 nie wejdą. Kompletne zniszczenie rozgrywek - wszystko zrobione by było jak najwięcej meczów na siłe by ta mafia złodziei wysysał jak najwięcej pieniędzy dla siebie.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.